Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
359 179 zł
Umowa zawarta
5 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 31 października 2026
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 359 179 zł – 687 194 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Remont nawierzchni jezdni w ciągu drogi powiatowej nr 3823P w m. Boszkowo Letnisko ul. Dworcowa”

Zamawiający Zarząd Dróg Powiatowych (Leszno, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont nawierzchni jezdni w ciągu drogi powiatowej nr 3823P w m. Boszkowo Letnisko ul.…”, wybierając ofertę wykonawcy Colas Polska Sp. zo.o. Wartość umowy: 359 179 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Zarząd Dróg PowiatowychLeszno, Wielkopolskieopublikowano 11 sierpnia 2026
Wartość umowy
359 179 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    01 lipca 2026

    Termin ofert: 16 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    11 sierpnia 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Colas Polska Sp. zo.o. (Palędzie).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 359 178,78 zł (umowę zawarto 5 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 359 178,78 zł do 687 193,50 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 października 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zarząd Dróg Powiatowych

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 411103510

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Pl. Kościuszki 4

1.5.2.)Miejscowość

Leszno

1.5.3.)Kod pocztowy

64-100

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL417 - Leszczyński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@zdp.leszno.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://platformazakupowa.pl/pn/zdp_leszno

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/zdp_leszno

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Budownictwo i obiekty komunalne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Remont nawierzchni jezdni w ciągu drogi powiatowej nr 3823P w m. Boszkowo Letnisko ul. Dworcowa”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f36fd021-ad3c-4877-bb8b-5cbaa52fa581

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00386328

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-11

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00041097/17/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.8 Remont nawierzchni jezdni w ciągu drogi powiatowej nr 3823P w m. Boszkowo Letnisko ul. Dworcowa

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00317864

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZDP.272.22.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest „Remont nawierzchni jezdni w ciągu drogi powiatowej nr 3823P w m. Boszkowo Letnisko ul. Dworcowa”.
2. Zamawiający zastrzega, że rozpoczęcie realizacji robót budowlanych objętych zamówieniem nie może nastąpić przed dniem 15 września 2026 r.
Przedmiotem opracowania jest remont drogi powiatowej nr 3832P. Zakres remontu obejmuje wykonanie frezowania istniejącej drogi, mechaniczne oczyszczenie i skropienie międzywarstwowe nawierzchni bitumicznej emulsją asfaltową na zimno, wykonanie nawierzchni z warstwy ścieralnej SMA-11S 50/70 grubości 4 cm z transportem mieszanki bitumicznej oraz odtworzenie oznakowania poziomego w technologii cienkowarstwowej.
3. Zamawiający zastrzega, że rozpoczęcie realizacji robót budowlanych objętych zamówieniem nie może nastąpić przed dniem 15 września 2026 r.
4. Zakres remontu obejmuje:
• frezowania istniejącej drogi na grubości 4 cm;
• mechaniczne oczyszczenie i skropienie międzywarstwowe nawierzchni bitumicznej emulsją asfaltową na zimno,
• wykonanie nawierzchni z warstwy ścieralnej SMA-11S 50/70 grubości 4 cm z transportem mieszanki bitumicznej,
• odtworzenie oznakowania poziomego w technologii cienkowarstwowej,
• uporządkowanie terenu po zakończonych pracach.
5. Należy zwrócić szczególną uwagę na roboty wykonywane w pobliżu istniejących sieci sanitarnych, energetycznych, teletechnicznych itp. Roboty w pobliżu sieci należy wykonywać ręcznie ze szczególną ostrożnością.
6. Roboty powinny być prowadzone zgodnie z obowiązującymi przepisami technicznymi
i budowlanymi oraz ogólną wiedzą i zasadami wykonywania robót budowlanych. Przed przystąpieniem do złożenia oferty Wykonawca winien przeprowadzić wizję lokalną obszaru prowadzonych robót budowlanych. Załączone kosztorysy są pomocnicze i mogą nie zawierać wszystkich robót niezbędnych do zrealizowania zadania.
7. Przy wykonawstwie oraz odbiorze robót objętych zamówieniem obowiązywać będą zasady
i wymagania określone w:
1) dołączonych do przetargu rysunków technicznych,
2) obowiązujących normach,
3) STWiORB oraz w oparciu o wytyczne techniczne przyjęte Zarządzeniem Kierownika ZDP nr 2/2026 i dostępnymi na stronie internetowej: http://zdp.leszno.pl/zarzadzenie-kierownika-nr-2-2026/
4) poglądowym kosztorysie ofertowym.
z uwzględnieniem poniższych warunków do w/w dokumentów:
• wszystkie użyte materiały oraz technologie robót muszą odpowiadać wymaganiom stawianym w Specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, obowiązujących normach;
• przed wbudowaniem jakichkolwiek materiałów Wykonawca okaże Inspektorom Nadzoru świadectwo dopuszczenia tego materiału do stosowania w budownictwie i spełnienia wymogów określonych w Specyfikacjach Technicznych i Polskich Normach, w celu uzyskania zgody na jego stosowanie. Wykonawca do wykonania zamówienia będzie stosował wyroby budowlane wprowadzone do obrotu na zasadach określonych
w ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (t.j. Dz. U. z 2021 r., poz. 1213);
• ewentualne materiały rozbiórkowe, w tym destrukt asfaltowy pozyskany przy przedmiotowym remoncie należy dostarczyć w miejsce wskazane przez Zamawiającego. Utylizację pozostałych materiałów rozbiórkowych należy przeprowadzić zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t. j. Dz.U. 2023 poz. 1587 ze zm.) i jej koszt uwzględnić w cenie ofertowej.
8. Na cały czas prowadzenia robót budowlanych (aż do odbioru końcowego robót) Wykonawca zobowiązany jest do zawarcia na własny koszt odpowiedniej umowy ubezpieczenia z tytułu szkód, które mogą zaistnieć w zawiązku z określonymi zdarzeniami losowymi oraz od odpowiedzialności cywilnej (deliktowej i kontraktowej) na sumę ubezpieczenia nie mniejszą niż wartość wynagrodzenia Wykonawcy brutto.
9. Zamawiający wymaga udzielenia przez Wykonawcę gwarancji jakości i rękojmi na wykonane roboty i wbudowane materiały, wyroby i urządzenia.
Udzielona przez Wykonawcę gwarancja jakości i rękojmia nie może uniemożliwiać Zamawiającemu oraz innym podmiotom (za zgodą Zamawiającego) realizacji nowych zadań inwestycyjnych, w szczególności: budowy przyłączy, modernizacji sieci, usunięcia awarii, montażu urządzeń itp. Zamawiający zobowiązuje się każdorazowo, przed dokonaniem jakichkolwiek robót na obiekcie objętym niniejszym zamówieniem publicznym, do poinformowania Wykonawcy o rodzaju robót i terminie ich realizacji. Wykonawca ma prawo uczestniczyć w trakcie realizacji robót i prowadzić nadzór. Za te czynności Wykonawca nie może żądać od Zamawiającego wynagrodzenia.
W przypadku wystąpienia, w okresie obowiązywania gwarancji, konieczności wykonania napraw niezaliczanych do napraw gwarancyjnych (w szczególności wynikających z powodu działań osób trzecich), Wykonawca upoważnia Zamawiającego do przeprowadzenia niezbędnych napraw, z zastrzeżeniem, że Zamawiający każdorazowo, przed dokonaniem jakichkolwiek robót na obiekcie objętym niniejszym zamówieniem publicznym, poinformuje Wykonawcę o rodzaju robót i terminie ich realizacji. Wykonawca ma prawo złożyć ofertę cenową lub w przypadku wyboru innej oferty uczestniczyć w trakcie realizacji robót i prowadzić nadzór. Za te czynności Wykonawca nie może żądać od Zamawiającego wynagrodzenia. W takiej sytuacji Zamawiający nie traci uprawnień wynikających z udzielonej gwarancji.
10. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki rozliczania i odbioru robót zostały opisane w Załączniku nr 9 do SWZ oraz we wzorze umowy – Załącznik nr 7 do SWZ.
11. Wymagania dotyczące wykonania i odbioru robót zostały określone w wytycznych ZDP w Lesznie przyjętymi Zarządzeniem Kierownika ZDP nr 2/2026 i dostępnymi na stronie internetowej: http://zdp.leszno.pl/zarzadzenie-kierownika-nr-2-2026.
12. Powody niedokonania podziału zamówienia na części:
Niniejsze zamówienie nie zostało podzielone na części, gdyż zamówienie to jest w całości robotą budowlaną jednego rodzaju. Jest zamówieniem, którego niedokonanie podziału na części nie utrudnia dostępu do zamówienia przedsiębiorstwom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP). Do niniejszego zamówienia z całą pewnością będą mieli dostęp „mali wykonawcy”, działający nawet na rynku lokalnym. Rozdrobnienie takiego zamówienia na mniejsze części byłoby niecelowe, a nawet mogłoby spowodować niekorzystne konsekwencje dla Zamawiającego w postaci np. zwiększenia oferowanych cen, czy też niemożliwość rozstrzygnięcia postępowania spowodowanej brakiem ofert. Specyfika niniejszego zamówienia, polegająca na budowie nawierzchni z masy bitumicznej utrudnia podział tego zamówienia na części. Charakter robót oraz jego otoczenia, powiązanie technologiczne wykonywanych prac wręcz uniemożliwiałoby realizację przedsięwzięcia. Podział robót na części wiązałby się ze znacznymi problemami podczas realizacji prac budowlanych związanymi z organizacją robót oraz zaplecza budowy. W ocenie Zamawiającego w tym konkretnym przypadku wykonywanie poszczególnych części zamówienia przez różnych Wykonawców mogłoby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zadania.
Podział niniejszego zamówienia na części wiązałby się ze znacznymi trudnościami technicznymi po stronie Zamawiającego związanymi ze skoordynowaniem wyników pracy poszczególnych Wykonawców i byłby sprzeczny z potrzebami samego Zamawiającego. Mając na uwadze powyższe okoliczności Zamawiający nie dokonał podziału przedmiotowego zamówienia na części.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

359178,78 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

687193,50 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

359178,78 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Colas Polska Sp. zo.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7861395883

7.3.3)Ulica

Nowa 49

7.3.4)Miejscowość

Palędzie

7.3.5)Kod pocztowy

62-070

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

359178,78 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-10-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233220-7Roboty w zakresie nawierzchni dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
706 024 zł
Próbka: 97 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
358 712 zł1 360 316 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 001 604 zł
Źródło próbki
CPV 45233220· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
358 712 zł
Mediana
706 024 zł
Górny kwartyl
1 360 316 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Rejestr umów

Umowa z tego postępowania w Centralnym Rejestrze Umów

Zamawiający zgłosił zawartą umowę do rządowego rejestru. Zobacz kwotę, strony i aneksy wpisu.

Przeszukaj Centralny Rejestr Umów →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Dróg Powiatowych prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Leszno.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 359 179 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233220-7 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Colas Polska Sp. zo.o. (Palędzie). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.