Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
261 193 zł
Umowa zawarta
23 lipca 2026
Okres realizacji
113 dni
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 261 193 zł – 878 835 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Skrócenie terminu wykonania zamówienia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Opracowanie dokumentacji na prace naprawcze na progu nr 1 i progu nr 2 poniżej zbiornika wodnego Jeziorsko

Zamawiający Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Opracowanie dokumentacji na prace naprawcze na progu nr 1 i progu nr 2 poniżej zbiornika…”, wybierając ofertę wykonawcy PBW INŻYNIERIA Sp. z o. o. Wartość umowy: 261 193 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody PolskieWarszawa, Mazowieckieopublikowano 10 sierpnia 2026
Wartość umowy
261 193 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,9 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PBW INŻYNIERIA Sp. z o. o. (Wrocław), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 261 192,96 zł (umowę zawarto 23 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 261 192,96 zł do 878 835,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 113 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 368302575

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Chałubińskiego 8

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

00-613

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

poznan@wody.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.gov.pl/web/wody-polskie

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl/pn/pgwwp/demand/294266/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Państwowa osoba prawna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie dokumentacji na prace naprawcze na progu nr 1 i progu nr 2 poniżej zbiornika wodnego Jeziorsko

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6547f610-2168-4949-8fac-ea9a7a9807a5

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00384209

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-10

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00116193/11/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.58 Prace naprawcze na progu nr 1 i progu nr 2 poniżej zbiornika Jeziorsko - dokumentacja projektowa

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00268691

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

P.ROZ.270.2.23.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

204457,99 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dokumentacja projektowa dla zadania pn.: „Opracowanie dokumentacji na prace naprawcze na progu nr 1 i progu nr 2 poniżej zbiornika wodnego Jeziorsko”. Opracowanie dokumentacji – progu nr 1 km 489,09 (484+830) nr 2 km 488,97 (483+710) rz. Warty – musi uwzględniać naprawę dna rzeki oraz rozmycia – (uszkodzenia umocnień siatkowo-kamiennych) brzegu prawego poniżej stalowej ścianki przelewu progu nr 1 oraz ubezpieczenie poszuru i ubezpieczeń skarp progu nr 2. Dokumentacja musi zawierać szczegółowe rozwiązania techniczne oraz sposób wykonania robót budowlanych zabezpieczających dno przed erozją i sposób zabezpieczenia umocnień przelewu. Budowa zbiornika Jeziorsko i przegrodzenie rzeki budowlą piętrzącą – zaporą czołową, ma ogromny wpływ na kształtowanie się koryta zarówno powyżej, jak i poniżej tej budowli. Progi stabilizujące znacznie ograniczyły dynamikę procesu erozji na odcinku od zapory czołowej do miejscowości Księże Młyny (poniżej zbiornika). Przegrodzenie koryta rzecznego zaporą i powstanie zbiornika wodnego zawsze przyczynia się do ingerencji w naturalny proces fluwialny który polega z jednej strony, na zatrzymaniu rumowiska wleczonego i częściowo unoszonego (prowadzi do zamulenia zbiornika), z drugiej zaś strony niedobór rumowiska w dolnym stanowisku, (co powoduje erozję wgłębną i boczną koryta rzeki poniżej zapory). Proces fluwialny ma charakter trwały i w miarę upływu czasu obejmuje swym zasięgiem coraz dłuższy odcinek rzeki. Zmiany te uwidaczniają się w przeobrażeniach układu dna koryta zarówno w profilu podłużnym, jak i w przekrojach poprzecznych. Obniżanie się dna w profilu podłużnym skutkuje obniżeniem poziomu zwierciadła wody w rzece i wody gruntowej w dolinie.
Szczegółowy zakres i rodzaj prac przewidzianych do wykonania w ramach przedmiotu zamówienia - dla poszczególnych obiektów - określają w ramach opisu przedmiotu zamówienia załączniki do SWZ:
 Opis przedmiotu zamówienia,
 Formularz cenowy,
 Wykaz prac,
 Wzór umowy.
Szczegóły w SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

261192,96 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

878835,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

261192,96 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PBW INŻYNIERIA Sp. z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

361569973

7.3.3)Ulica

Karmelkowa 34

7.3.4)Miejscowość

Wrocław

7.3.5)Kod pocztowy

52-436

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Zakres/czynności: geodezja - co stanowi 14% zamówienia.

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

261192,96 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

113 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71322000-1Usługi inżynierii projektowej w zak…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
244 496 zł
Próbka: 69 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
114 000 zł375 662 zł
Rozstęp międzykwartylowy
261 662 zł
Źródło próbki
CPV 71322000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
114 000 zł
Mediana
244 496 zł
Górny kwartyl
375 662 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Rejestr umów

Umowa z tego postępowania w Centralnym Rejestrze Umów

Zamawiający zgłosił zawartą umowę do rządowego rejestru. Zobacz kwotę, strony i aneksy wpisu.

Przeszukaj Centralny Rejestr Umów →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 261 193 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71322000-1 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PBW INŻYNIERIA Sp. z o. o. (Wrocław). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.