Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
803 994 zł
Umowa zawarta
4 sierpnia 2026
Okres realizacji
80 dni
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 803 994 zł – 1 228 770 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Przedłużona gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja zagospodarowania terenu wraz z robotami w zakresie zewnętrznej infrastruktury technicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 12 im. Janusza Korczaka w Krakowie.

Zamawiający Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 12 (Kraków, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja zagospodarowania terenu wraz z robotami w zakresie zewnętrznej…”, wybierając ofertę wykonawcy Józef Paryl "SAMBUD". Wartość umowy: 803 994 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 12Kraków, Małopolskieopublikowano 9 sierpnia 2026
Wartość umowy
803 994 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    07 lipca 2026

    Termin ofert: 22 lipca 2026 14:30
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    09 sierpnia 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Józef Paryl "SAMBUD" (Wiśniowa), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 803 994,49 zł (umowę zawarto 4 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 803 994,49 zł do 1 228 770,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 80 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 12

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 356692918

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Aleja Kijowska 3

1.5.2.)Miejscowość

Kraków

1.5.3.)Kod pocztowy

30-079

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sp12@mjo.krakow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.sp12krakow.edupage.org

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ac598619-6d8a-4f2b-ba90-ec296735c80e

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja zagospodarowania terenu wraz z robotami w zakresie zewnętrznej infrastruktury technicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 12 im. Janusza Korczaka w Krakowie.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ac598619-6d8a-4f2b-ba90-ec296735c80e

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00384052

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-09

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00323596/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Modernizacja zagospodarowania terenu Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 12 im. Janusza Korczaka w Krakowi.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00328699

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SP12.271.1.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

805470,21 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na Modernizacji zagospodarowania terenu wraz z robotami w zakresie zewnętrznej infrastruktury technicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 12 im. Janusza Korczaka w Krakowi. Niezależnie od wymagań określonych w dokumentacji, o której mowa w pkt 2.2, Wykonawca zobowiązany jest do:
2.1.1.
zabezpieczenia terenu budowy przed dostępem osób nieupoważnionych przez cały okres realizacji robót;
2.1.2.
uzyskania we własnym zakresie oraz na własny koszt wszelkich zgód, zezwoleń lub uzgodnień niezbędnych do zapewnienia dojazdu pojazdów o wymaganym tonażu do miejsca realizacji robót;
2.1.3.
naprawy na własny koszt wszelkich uszkodzeń powstałych w związku z realizacją robót, w szczególności uszkodzeń dróg dojazdowych, nawierzchni oraz innych elementów infrastruktury;
2.1.4.
zapewnienia i utrzymania przez cały okres realizacji robót tymczasowych dojść oraz ciągów komunikacyjnych wymaganych przez Zamawiającego, np. do kuchni oraz innych pomieszczeń wskazanych przez Zamawiającego;
2.1.5.
zapewnienia kierownika budowy posiadającego uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, uprawniające do kierowania robotami budowlanymi objętymi przedmiotem zamówienia;
2.1.6.
zapewnienia kierownika robót sanitarnych posiadającego uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, uprawniające do kierowania robotami budowlanymi w zakresie robót sanitarnych objętych przedmiotem zamówienia;
2.1.7.
zapewnienia kierownika robót elektrycznych posiadającego uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, uprawniające do kierowania robotami budowlanymi w zakresie robót elektrycznych objętych przedmiotem zamówienia;
2.1.8.
zapewnienia oraz utrzymania przez cały okres realizacji robót zaplecza sanitarnego dla pracowników, w tym co najmniej przenośnej toalety
2. 2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w zakresie realizacji i odbioru robót określają w szczególności:
1)
Rozdział II SWZ
2)
Załącznik nr 2 – Wzór umowy
3)
Załącznik nr 6 - Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB), właściwe odpowiednio dla zakresu poszczególnych robót,
4)
Załącznik nr 7 - Dokumentacja projektowa
5)
Obowiązujące przepisy prawa w zakresie odnoszącym się do przedmiotu zamówienia (w szczególności przepisy prawa budowlanego)

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45262300-4 - Betonowanie

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

803994,49 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1228770,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

803994,49 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Józef Paryl "SAMBUD"

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6811218960

7.3.3)Ulica

Węglówka 72

7.3.4)Miejscowość

Wiśniowa

7.3.5)Kod pocztowy

32-412

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-04

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

803994,49 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

80 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Termin realizacji przedmiotu zamówienia wynosi maksymalnie 80 dni od dnia przekazania Wykonawcy placu budowy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 500 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 459 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 500 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 12 prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kraków.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 803 994 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Józef Paryl "SAMBUD" (Wiśniowa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.