Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Pollight Sp. z o.o.· Warszawa
Wartość umowy
372 690 zł
Umowa zawarta
7 sierpnia 2026
Okres realizacji
6 miesiące
Oferty w postępowaniu
16 ofertceny: 372 690 zł – 704 907 złodrzucone: 3wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu gwarancji na roboty budowlane oraz na zamontowane materiały i urządzenia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa oświetlenia ulicznego w ciągu ulicy Kolonia Prawa w Rajgrodzie

Zamawiający Gmina Rajgród (Rajgród, Podlaskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa oświetlenia ulicznego w ciągu ulicy Kolonia Prawa w Rajgrodzie”, wybierając ofertę wykonawcy Pollight Sp. z o.o. Wartość umowy: 372 690 zł. Złożono 16 ofert.

Zamawiający: Gmina RajgródRajgród, Podlaskie (powiat Grajewski →)opublikowano 8 sierpnia 2026
Wartość umowy
372 690 zł
Liczba ofert
16 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Pollight Sp. z o.o. (Warszawa).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 372 690,00 zł (umowę zawarto 7 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 16 ofert; ceny wahały się od 372 690,00 zł do 704 906,85 zł. Odrzucono 3 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 6 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA RAJGRÓD

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 450669743

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Warszawska 32

1.5.2.)Miejscowość

Rajgród

1.5.3.)Kod pocztowy

19-206

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL843 - Suwalski

1.5.7.)Numer telefonu

86 2721940

1.5.8.)Numer faksu

86 2721941

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

aliszewska@umrajgrod.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.umrajgrod.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-987ddcf2-8417-4ab9-99be-fa177fce0b3c

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa oświetlenia ulicznego w ciągu ulicy Kolonia Prawa w Rajgrodzie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-987ddcf2-8417-4ab9-99be-fa177fce0b3c

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00384040

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-08

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00029873/10/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 Budowa oświetlenia ulicznego w ciągu ulicy Kolonia Prawa w Rajgrodzie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00293303

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZPI.271.8.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn

„Budowa oświetlenia ulicznego w ciągu ulicy Kolonia Prawa w Rajgrodzie” polegającego na budowie linii oświetlenia ulicznego, składającego się m. in. z 62szt. kompletnych latarni ulicznych o wysokości 6 m z oprawami w technologii LED oraz połączeń projektowanej linii oświetlania ulicznego z istniejącą siecią oświetleniową na ulicach przyległych. Przedmiot zamówienia obejmuje również zabezpieczenie rurami osłonowymi istniejących sieci pozostających w kolizji. 2. Zakres prac obejmuje m. in: 1) Roboty przygotowawcze:  wykonanie oznakowania tymczasowego,  zagospodarowanie placu budowy,  odtworzenie trasy 2) Roboty ziemne i napowietrzne:  wykopy dla ułożenia kabli linii oświetleniowej oraz wbudowania fundamentów pod  słupy oświetleniowe,  montaż latarni oświetleniowych,  zasypanie wykopów,  wprowadzenie kabla do wnęk słupów oświetleniowych, 3) Montaż instalacji elektroenergetycznej:  montaż latarni oświetleniowych,  montaż szafy oświetlenia ulicznego SO  montaż linii kablowej zasilającej, oświetleniowych i sterowniczych YAKXS,  zabezpieczenie projektowanych i istniejących sieci elektroenergetycznych rurami osłonowymi. 3. Wykonawca powinien założyć ścisłą współpracę w zakresie wykonywanych robót z generalnym Wykonawcą przebudowy drogi – ul.Kolonia Prawa - EKODROM Sp. z o.o., oraz skorelować harmonogram realizacji inwestycji z Wykonawcą robót drogowych. 4. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia i warunki realizacji określa dokumentacja techniczna, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót oraz przedmiar - Załącznik nr 8 do SWZ. Podstawą wyceny jest dokumentacja projektowa oraz projekt umowy – Załącznik nr 4 do SWZ, będące integralną częścią niniejszej SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

16

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

16

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

372690,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

704906,85 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

372690,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Pollight Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

146950895

7.3.3)Ulica

Al. J. Ch. Szucha 11B lok. H2

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

00-580

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-07

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

372690,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45310000-3Roboty instalacyjne elektryczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
266 075 zł
Próbka: 49 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
173 716 zł636 756 zł
Rozstęp międzykwartylowy
463 040 zł
Źródło próbki
CPV 45310000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
173 716 zł
Mediana
266 075 zł
Górny kwartyl
636 756 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Rajgród prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rajgród.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 372 690 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45310000-3 (Roboty instalacyjne elektryczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Pollight Sp. z o.o. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 16 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.