ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Dostawa sprzętu laboratoryjnego

Zamawiający Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Gorzowie Wlkp. (Gorzów Wielkopolski, Lubuskie) prowadził postępowanie „Dostawa sprzętu laboratoryjnego”. Termin składania ofert minął 19 sierpnia 2026, 09:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
19 sierpnia 2026, 09:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,9 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Okres gwarancji40%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    07 sierpnia 2026

    Termin ofert: 19 sierpnia 2026 09:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu laboratoryjnego w 6 częściach, obejmująca m.in. sterylizator parowy pionowy, cieplarki laboratoryjne, cieplarkę laboratoryjną i demineralizator.

  • 2

    Kryteriaczęściach 1, 2 i 3 przewidziano okres realizacji do 2026-12-16, a kryteria oceny obejmują cenę 60 oraz okres gwarancji 40.

  • 3

    ZakresDla sprzętu wymagane są dokumenty producenta potwierdzające parametry techniczne, a dla dokumentów obcojęzycznych wymagane jest tłumaczenie na język polski.

  • 4

    ZakresZamówienie jest podzielone na 6 części i ofertę można składać na wszystkie części.

Kontekst Atlasu

  • To zamówienie pojawia się nie pierwszy raz: podobne postępowanie z 2024 r. wygrał Altium International Sp. z o.o.
  • Konkurencja u tego zamawiającego jest niewielka: średnio 1,7 oferty na postępowanie przy 18 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat, a 50% z nich miało jednego oferenta (w kraju: 32%).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Gorzowie Wlkp.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000586862

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kazimierza Jagiellończyka 8 b

1.5.2.)Miejscowość

Gorzów Wielkopolski

1.5.3.)Kod pocztowy

66-400

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL431 - Gorzowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.wsse.gorzow@sanepid.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.gov.pl/web/wsse-gorzowwlkp

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa sprzętu laboratoryjnego

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b9d02087-7ac5-453b-9d45-0b4261afe7b5

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00382850

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00091199/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.4 Dostawa sprzętu laboratoryjnego

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/wsse_gorzow

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://platformazakupowa.pl/pn/wsse_gorzow

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Uregulowano w SWZ

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Uregulowano w pkt. XXIII SWZ

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

j.w.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

OATZP.272.11.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

6

4.1.10.)Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu laboratoryjnego:
Część 1: dostawa sterylizatora parowego pionowego (autoklawu laboratoryjnego)
Zakres zamówienia został określony w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ.

UWAGA (dot. UNIEWAŻNIENIA POSTĘPOWANIA)
Zamawiający informuje, że na podstawie art. 310 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, zastrzega sobie możliwość unieważnienia niniejszego postępowania, jeżeli środki publiczne pochodzące ze źródeł zewnętrznych, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości zamówienia, nie zostaną mu przyznane. Niniejsze zamówienie jest przeprowadzane w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 13 marca 2026 r. o zmianie ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2026 poz. 605).

4.2.6.)Główny kod CPV

42910000-8 - Aparatura do destylacji, filtrowania lub rektyfikacji

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-16

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Zamawiający będzie kierował się przy wyborze oferty kryteriami wskazanymi w pkt XVII SWZ.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu laboratoryjnego :
Część 2: dostawa cieplarek laboratoryjnych z wymuszonym obiegiem powietrza - 2 szt.
Zakres zamówienia został określony w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ.

UWAGA (dot. UNIEWAŻNIENIA POSTĘPOWANIA)
Zamawiający informuje, że na podstawie art. 310 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, zastrzega sobie możliwość unieważnienia niniejszego postępowania, jeżeli środki publiczne pochodzące ze źródeł zewnętrznych, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości zamówienia, nie zostaną mu przyznane. Niniejsze zamówienie jest przeprowadzane w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 13 marca 2026 r. o zmianie ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2026 poz. 605).

4.2.6.)Główny kod CPV

33152000-0 - Inkubatory

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-16

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Zamawiający będzie kierował się przy wyborze oferty kryteriami wskazanymi w pkt XVII SWZ.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu laboratoryjnego
Część 3 : dostawa cieplarki laboratoryjnej
Zakres zamówienia został określony w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ.

UWAGA (dot. UNIEWAŻNIENIA POSTĘPOWANIA)
Zamawiający informuje, że na podstawie art. 310 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, zastrzega sobie możliwość unieważnienia niniejszego postępowania, jeżeli środki publiczne pochodzące ze źródeł zewnętrznych, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości zamówienia, nie zostaną mu przyznane. Niniejsze zamówienie jest przeprowadzane w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 13 marca 2026 r. o zmianie ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2026 poz. 605).

4.2.6.)Główny kod CPV

33152000-0 - Inkubatory

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-16

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Zamawiający będzie kierował się przy wyborze oferty kryteriami wskazanymi w pkt XVII SWZ.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu laboratoryjnego :
Część 4: dostawa demineralizatora
Zakres zamówienia został określony w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ.

UWAGA (dot. UNIEWAŻNIENIA POSTĘPOWANIA)
Zamawiający informuje, że na podstawie art. 310 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, zastrzega sobie możliwość unieważnienia niniejszego postępowania, jeżeli środki publiczne pochodzące ze źródeł zewnętrznych, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości zamówienia, nie zostaną mu przyznane. Niniejsze zamówienie jest przeprowadzane w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 13 marca 2026 r. o zmianie ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2026 poz. 605).

4.2.6.)Główny kod CPV

42912300-5 - Maszyny i aparatura do filtrowania lub oczyszczania wody

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-16

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Zamawiający będzie kierował się przy wyborze oferty kryteriami wskazanymi w pkt XVII SWZ.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu laboratoryjnego : część 5 dostawa zestawu do filtracji.
Zakres zamówienia został określony w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ.

UWAGA (dot. UNIEWAŻNIENIA POSTĘPOWANIA)
Zamawiający informuje, że na podstawie art. 310 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, zastrzega sobie możliwość unieważnienia niniejszego postępowania, jeżeli środki publiczne pochodzące ze źródeł zewnętrznych, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości zamówienia, nie zostaną mu przyznane. Niniejsze zamówienie jest przeprowadzane w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 13 marca 2026 r. o zmianie ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2026 poz. 605).

4.2.6.)Główny kod CPV

42912300-5 - Maszyny i aparatura do filtrowania lub oczyszczania wody

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-16

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Zamawiający będzie kierował się przy wyborze oferty kryteriami wskazanymi w pkt XVII SWZ.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu laboratoryjnego :
Część 6: dostawa automatycznego ekstraktora systemu SPE
Zakres zamówienia został określony w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ.

UWAGA (dot. UNIEWAŻNIENIA POSTĘPOWANIA)
Zamawiający informuje, że na podstawie art. 310 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, zastrzega sobie możliwość unieważnienia niniejszego postępowania, jeżeli środki publiczne pochodzące ze źródeł zewnętrznych, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości zamówienia, nie zostaną mu przyznane. Niniejsze zamówienie jest przeprowadzane w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 13 marca 2026 r. o zmianie ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2026 poz. 605).

4.2.6.)Główny kod CPV

42910000-8 - Aparatura do destylacji, filtrowania lub rektyfikacji

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-16

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Zamawiający będzie kierował się przy wyborze oferty kryteriami wskazanymi w pkt XVII SWZ.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Składane wraz z ofertą oświadczenie Wykonawcy o braku podstaw do wykluczenia z postępowania w zakresie art. 108 ust. 1 ustawy Pzp oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. 2025, poz. 514) – stanowi Załącznik nr 3 do SWZ.

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

Przedmiotowe środki dowodowe: dokumenty producenta, potwierdzające oferowane parametry w zakresie wymagań określonych przez Zamawiającego w dokumentacji postępowania np.: specyfikacja techniczna, broszura informacyjna lub dane techniczne.
UWAGA: Dokumenty sporządzone w języku obcym składane są wraz z tłumaczeniem na język polski.
Jeżeli wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie chyba, że oferta wykonawcy podlega odrzuceniu bez względu na ich złożenie, uzupełnienie lub poprawienie lub zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania.
W przypadku wspólnego ubiegania się wykonawców o udzielenie zamówienia wykonawcy ci składają wspólnie ww. dokumenty.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty

Przedmiotowe środki dowodowe: dokumenty producenta, potwierdzające oferowane parametry w zakresie wymagań określonych przez Zamawiającego w dokumentacji postępowania np.: specyfikacja techniczna, broszura informacyjna lub dane techniczne.
UWAGA: Dokumenty sporządzone w języku obcym składane są wraz z tłumaczeniem na język polski.

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

a) Wypełniony we wskazanych miejscach i podpisany Formularz ofertowy – Załącznik nr 2 do SWZ.
b) Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru, w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu (odpowiednio: wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby) jest umocowana do jego reprezentowania; wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia ww. dokumentów, jeżeli zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile wykonawca wskazał w załączniku nr 2 do SWZ (formularz ofertowy) oraz w załączniku nr 3 do SWZ (oświadczenie Wykonawcy o braku podstaw do wykluczenia z postepowania) dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów.
c) Pełnomocnictwa lub inne dokumenty potwierdzające umocowanie do reprezentowania (odpowiednio: wykonawcy, podmiotu udostępniającego zasoby, wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia), jeżeli w imieniu (odpowiednio: wykonawcy, podmiotu udostępniającego zasoby, wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia) działa osoba, której umocowanie do reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w pkt b).

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia zobowiązani są ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
2. W przypadku składania ofert przez podmioty ubiegające się wspólnie o udzielenie zamówienia należy dołączyć pełnomocnictwo do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo musi być złożone w formie elektronicznej opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
3. Wszelką korespondencję w postępowaniu Zamawiający kieruje do pełnomocnika.
4. Jeżeli oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zostanie wybrana, Zamawiający będzie mógł żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.
5. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Dokumenty te potwierdzają spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia.
6. Zamawiający nie wzywa do złożenia podmiotowych środków dowodowych, jeżeli może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczególności rejestrów publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, o ile Wykonawca wskazał w jednolitym dokumencie dane umożliwiające dostęp do tych środków, a także wówczas gdy podmiotowym środkiem dowodowym jest oświadczenie, którego treść odpowiada zakresowi oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp.
7. Jeżeli oferta wykonawców, o których mowa w ust. 1, została wybrana, Zamawiający może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego:
1) umowę spółki albo
2) umowę konsorcjum, zawierającą co najmniej:
a) zobowiązanie do realizacji wspólnego przedsięwzięcia gospodarczego obejmującego swoim zakresem realizację przedmiotu zamówienia,
b) określenie zakresu działania poszczególnych stron umowy,
c) czas obowiązywania umowy, który nie może być krótszy, niż okres obejmujący realizację zamówienia.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Uregulowano w projekcie umowy - Załącznik nr 4

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-08-19 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Ofertę wraz z wymaganymi dokumentami należy umieścić na platformazakupowa.pl pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1355360 w myśl ustawy Pzp na stronie internetowej prowadzonego postępowania

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-08-19 09:15

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Sekcja 9

Pozostałe informacje

UWAGA (dot. UNIEWAŻNIENIA POSTĘPOWANIA)
Zamawiający informuje, że na podstawie art. 310 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, zastrzega sobie możliwość unieważnienia niniejszego postępowania, jeżeli środki publiczne pochodzące ze źródeł zewnętrznych, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości zamówienia, nie zostaną mu przyznane. Niniejsze zamówienie jest przeprowadzane w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 13 marca 2026 r. o zmianie ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2026 poz. 605).

Ponadto o zamówienie mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 r. poz. 514) z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu prowadzonego na podstawie ustawy PZPR wyklucza się:
a) wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3;
b) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2023 r. poz. 1124, 1285, 1723 i 1843) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3;
c) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2023 r. poz. 120, 295 i 1598) jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

42910000-8Aparatura do destylacji, filtrowani…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Historia

Poprzednia edycja tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2024wygrał(a): Altium International Sp. z o.o.813 tys. złoferty b.d.wynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 19.08.2026, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Gorzowie Wlkp. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gorzów Wielkopolski.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 42910000-8 (Aparatura do destylacji. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.