ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Świadczenie usług hotelarsko-gastronomicznych w dniach 13-15 stycznia 2027 r. podczas XIII Konferencji Naukowej „Ł2B, czyli Łukasiewicz to Business/Building Chemistry”

Zamawiający Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych (Kraków, Małopolskie) prowadził postępowanie „Świadczenie usług hotelarsko-gastronomicznych w dniach 13-15 stycznia 2027 r. podczas…”. Termin składania ofert minął 18 sierpnia 2026, 11:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
18 sierpnia 2026, 11:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,4 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    07 sierpnia 2026

    Termin ofert: 18 sierpnia 2026 11:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie usług hotelarsko-gastronomicznych w dniach 13-15 stycznia 2027 r. podczas XIII Konferencji Naukowej „Ł2B, czyli Łukasiewicz to Business/Building Chemistry”, dla podstawowej liczby 180 osób.

  • 2

    ZakresPrawo opcji pozwala zwiększyć liczbę uczestników do 200 osób, a w ramach opcji wykonawca zapewnia pełen zakres usług, w tym zakwaterowanie, wyżywienie, kolacje, przerwy kawowe, salę konferencyjną i infrastrukturę hotelową.

  • 3

    ZakresWykonawca wykazuje co najmniej 2 usługi hotelarsko-gastronomiczne obejmujące zakwaterowanie i wyżywienie dla grup liczących co najmniej 100 osób każda.

Kontekst Atlasu

  • To zamówienie wraca cyklicznie, podobne postępowania tego zamawiającego pojawiały się już w latach 2023, 2024 i 2025. Ostatnią rozstrzygniętą edycję (2025) wygrał Rzadkosz Zofia - Górski Ośrodek Wczasowy "Stasinda" przy 3 ofertach.
  • Konkurencja u tego zamawiającego jest niewielka: średnio 2,3 oferty na postępowanie przy 124 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat, a 45% z nich miało jednego oferenta (w kraju: 32%).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

SIEĆ BADAWCZA ŁUKASIEWICZ - INSTYTUT CERAMIKI I MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000056377

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Cementowa 8

1.5.2.)Miejscowość

Kraków

1.5.3.)Kod pocztowy

31-983

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@icimb.lukasiewicz.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.icimb.lukasiewicz.gov.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność

Prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych i wdrażanie wyników badań naukowych i prac rozwojowych

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług hotelarsko-gastronomicznych w dniach 13-15 stycznia 2027 r. podczas XIII Konferencji Naukowej „Ł2B, czyli Łukasiewicz to Business/Building Chemistry”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-04b6bb75-6edd-4131-8f10-6282da6d215a

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00382134

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00061353/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.10 Organizacja Konferencji Naukowej "Ł2B czyli Łukasiewicz to Business / Building Chemistry" 2027

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://icimb.bip-e.pl/icm/auctions/r24707,Swiadczenie-uslug-hotelarsko-gastronomicznych-w-dniach-13-15-stycznia-2027-r-pod.html?sid=4c566346c152cf535093ae25c5c4f101

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://icimb.bip-e.pl/icm/auctions/r24707,Swiadczenie-uslug-hotelarsko-gastronomicznych-w-dniach-13-15-stycznia-2027-r-pod.html?sid=4c566346c152cf535093ae25c5c4f101

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. Komunikacja między Zamawiającym
a Wykonawcami odbywa się w formie elektronicznej, za pośrednictwem Platformy Zakupowej – zwanej dalej „Platformą” – pod
adresem: https://icimb.bipe.pl/icm/zamowieniapubliczne/
aktualnepostepowania/11,Przetargiponizejprogowunijnych.html
2. Korzystanie z Platformy jest nieodpłatne. Instrukcja korzystania z Platformy znajduje się pod adresem https://icimb.bipe.
pl/icm/zamowienia-publiczne/instrukcje-dla-wykonawc/13950,Instrukcjadla-
Wykonawcow-dla-Platformy-Zakupowej.html
3. Korzystanie z Platformy nie wymaga zarejestrowania konta na Platformie.
4. Dokumenty związane z postępowaniem Zamawiający zamieszcza na Platformie w zakładce z przedmiotowym postępowaniem.
5. Zamawiający zaleca sporządzenie korespondencji w następujących formatach: .doc., .docx, .rtf, .pdf,.xls.
6. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem Platformy wynosi 150 MB.
7. Dokumenty elektroniczne, oświadczenia lub elektroniczne kopie dokumentów lub oświadczeń składane są przez Wykonawcę za
pośrednictwem Platformy jako załączniki.
8. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń musi być
zgody z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 27 czerwca 2017 r. w sprawie użycia środków
komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego oraz udostępniania i przechowywania dokumentów
elektronicznych oraz rozporządzeniu Ministra Rozwoju z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać
zamawiający od wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
9. Zamawiający nie przewiduje sposobu komunikowania się z Wykonawcami w inny sposób niż przy użyciu środków komunikacji
elektronicznej, wskazanych w SWZ.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut
Ceramiki i Materiałów Budowlanych, ul. Cementowa 8, 31-983 Kraków. Dane osobowe przetwarzamy w celu: realizacji umowy na
podst. art. 6 ust. 1 lit. b lub art. 6 ust. 1 lit. f RODO, archiwizacji danych po realizacji umowy na podst. art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podst.
art. 6 ust. 1 lit. f RODO, realizacji zobowiązań prawnych wynikających z przepisów prawa na podst. art. 6 ust. 1 lit. c, w celach
każdorazowo określonych w treści zgody na podst. art. 6 ust. 1 lit. a. Posiada Pani/Pan prawo: dostępu do swoich danych
osobowych, sprostowania swoich danych osobowych, usunięcia swoich danych osobowych, ograniczenia przetwarzania swoich
danych osobowych, cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych. W razie pytań możesz skontaktować się z Inspektorem
Ochrony Danych pod adresem: iod@icimb.lukasiewicz.gov.pl. Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajduje się w SWZ

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Administratorem danych osobowych jest Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i
Materiałów Budowlanych Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu przeprowadzenia postępowania przetargowego na
podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO – przetwarzanie niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze.
Dane osobowe uczestników przetargu będą przechowywane przez okres niezbędny do zakończenia postępowania przetargowego
oraz przez okres wymagany przepisami prawa dotyczącymi archiwizacji dokumentów. Dane osobowe mogą być ujawnione
podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie przepisów prawa oraz osobom trzecim, które świadczą usługi niezbędne do
realizacji postępowania przetargowego na rzecz administratora, z zachowaniem stosownych zabezpieczeń wynikających z RODO.
Osobom, których dane dotyczą, przysługują prawa wynikające z RODO, w tym prawo dostępu do danych, ich sprostowania,
ograniczenia przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych
Osobowych. Podanie danych osobowych jest warunkiem udziału w postępowaniu przetargowym, a ich niepodanie skutkować będzie
niemożnością wzięcia udziału w postępowaniu.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

FZ.26.29.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: Świadczenie usług hotelarsko-gastronomicznych w dniach 13-15 stycznia 2027 r. podczas XIII Konferencji Naukowej „Ł2B Łukasiewicz to Business/Building Chemistry”.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

55120000-7 - Usługi hotelarskie w zakresie spotkań i konferencji

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Tak

4.2.9)Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji

Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na zwiększeniu liczby uczestników konferencji powyżej liczby podstawowej wynoszącej 180 osób, maksymalnie do 200 osób.
a) W ramach realizacji prawa opcji Wykonawca zapewni pełen zakres usług określonych w OPZ (zakwaterowanie, wyżywienie, udział w kolacji bankietowej oraz kolacji grillowej, przerwy kawowe, korzystanie z sali konferencyjnej oraz infrastruktury hotelowej) w odniesieniu do zwiększonej liczby uczestników.
b) Zamawiający poinformuje mailowo Wykonawcę o zamiarze skorzystania z prawa opcji oraz ostatecznej liczbie uczestników, nie później niż 14 dni roboczych przed datą rozpoczęcia konferencji.
c) Zamawiający może skorzystać z prawa opcji do maksymalnie 200 uczestników. Wykonawca składając ofertę potwierdza możliwość realizacji zamówienia również w zakresie objętym prawem opcji
d) Rozliczenie dodatkowych usług wynikających z realizacji prawa opcji będzie następować według cen jednostkowych określonych w ofercie Wykonawcy.

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

od 2027-01-13 do 2027-01-15

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Warunek dot. zdolności technicznej lub zawodowej.
Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia zobowiązany jest wykazać, że:
w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonuje, co najmniej 2 usługi polegające na świadczeniu usług hotelarsko‑gastronomicznych obejmujących zapewnienie zakwaterowania oraz wyżywienia dla grup liczących co najmniej 100 osób każda.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Wykonawca, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu na podstawie art. 274 ust. 1 ustawy zostanie wezwany do złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych (aktualnych na dzień ich złożenia):
1.1. w celu potwierdzenia warunku dotyczącego zdolności technicznej i zawodowej Wykonawca zobowiązany jest przedstawić Wykaz usług wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których zostały wykonane wraz z załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
Zakres przedstawionych dokumentów musi potwierdzać spełnienie odpowiedniego warunku określonego w rozdziale w rozdziale XVIII punkt 3 SWZ. Wzór wykazu znajduje się w Załączniku nr 7 do SWZ – „Wykaz usług”.
2. Wykonawca zamiast podmiotowych środków dowodowych wskazanych w punkcie 2 i 3 może złożyć certyfikat potwierdzający udzielenie certyfikacji wykonawców zamówień publicznych odpowiednio w zakresie, o którym mowa w art. 3 ust.2 pkt 1 lub 2 ustawy z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych (Dz. U. z 2025 r. poz. 1235).

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

Zamawiający żąda w celu potwierdzenia, że oferowane usługi odpowiadają wymaganiom określonym przez Zamawiającego załączenia wraz z ofertą następujących przedmiotowych środków dowodowych:
- Opis oferowanej usługi: potwierdzenie zgodności oferowanej usługi z Opisem przedmiotu zamówienia. Wzór stanowi Załącznik nr 3b.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty

j.w.

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

Elementy oferty do złożenia przez Wykonawcę:
1) Formularz Oferty, którego wzór stanowi Załącznik nr 3;
2) Arkusz kalkulacyjny, którego wzór stanowi Załącznik nr 3a;
3) Opis oferowanej usługi – zgodnie z Załącznikiem nr 3b
4) Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania oraz spełnianiu
warunków udziału w postępowaniu, w zakresie wskazanym w rozdziałach XVII i XVIII SWZ – zgodnie z załącznikiem nr 4 do
SWZ. Oświadczenie stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia Wykonawcy oraz spełniania przez niego
warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego
podmiotowe środki dowodowe, wskazane w SWZ. Oświadczenie składa się, pod rygorem nieważności, w formie
elektronicznej (w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym) lub w postaci elektronicznej
opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach
technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia wraz z oświadczeniem, o którym wyżej
mowa, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu
oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego
zasoby (Załącznik nr 4 do SWZ);
5) Oświadczenie, że Wykonawca zapoznał się z warunkami zamówienia
i z projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia, które zostaną wprowadzone do umowy w sprawie
zamówienia oraz, że przyjmuje ich treść bez żadnych zastrzeżeń – zgodnie z treścią zawartą w formularzu oferty,
stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ. Oświadczenie składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (w postaci
elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym) lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem
zaufanym lub podpisem osobistym;
6) Pełnomocnictwo ustanowione do reprezentowania Wykonawcy/ów ubiegającego/cych się o udzielenie zamówienia
publicznego.
Pełnomocnictwo przekazuje się w postaci elektronicznej i opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem
zaufanym lub podpisem osobistym. W przypadku, gdy pełnomocnictwo zostało wystawione w postaci papierowej i
opatrzone własnoręcznym podpisem, przekazuje się cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu, opatrzone kwalifikowanym
podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, poświadczającym zgodność cyfrowego
odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej. Poświadczenia zgodności cyfrowego odwzorowania z
pełnomocnictwem w postaci papierowej, może dokonać mocodawca (osoba/osoby wystawiające pełnomocnictwo) lub
notariusz;
7) Oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy („(…) z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub
usługi wykonają poszczególni wykonawcy.”) – o ile dotyczy (odnosi się do Wykonawców wspólnie ubiegających się o
udzielenie zamówienia). Oświadczenie to podpisuje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. (Załącznik nr 5 do SWZ);
8) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego Wykonawcy zasoby, do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych
zasobów na potrzeby realizacji zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca
realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów (o ile Wykonawca korzysta ze zdolności
innych podmiotów na zasadach określonych w art. 118 ustawy);Zobowiązanie lub inny podmiotowy środek dowodowy
w opisywanym zakresie, przekazuje się w postaci elektronicznej, i opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym,
podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. W przypadku, gdy zobowiązanie (inny podmiotowy środek dowodowy) zostało
wystawione w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem, przekazuje się cyfrowe odwzorowanie tego
dokumentu, zgodność cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej (Załącznik nr 6);

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
2. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w
postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia
publicznego – nie dotyczy spółki cywilnej, o ile upoważnienie/pełnomocnictwo do występowania w imieniu tej spółki wynika z
dołączonej do oferty umowy spółki bądź wszyscy wspólnicy podpiszą ofertę.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, zobowiązani się złożyć wraz z ofertą stosowne
pełnomocnictwo – zgodnie z ust. 3 pkt. 6) rozdz. XIV SWZ – nie dotyczy spółki cywilnej, o ile upoważnienie/pełnomocnictwo
do występowania w imieniu tej spółki wynika z dołączonej do oferty umowy spółki bądź wszyscy wspólnicy podpiszą ofertę.
Uwaga. Pełnomocnictwo, o którym mowa powyżej może wynikać albo z dokumentu pod taką samą nazwą, albo z umowy
Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
4. Oferta musi być podpisana w taki sposób, by prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców występujących wspólnie
(przez każdego z Wykonawców lub upoważnionego pełnomocnika).
5. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienie przez Wykonawców oświadczenie, o którym mowa w art.
125 ustawy (ust. 3 pkt. 4) rozdziału XIV SWZ) składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
Oświadczenia te potwierdzają spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w którym Wykonawca wspólnie
ubiegający się o udzielenie zamówienia wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw
wykluczenia – każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia nie może podlegać wykluczeniu z
postępowania w oparciu o wskazane w SWZ podstawy wykluczenia. Powyższe oznacza, iż:
5.1. Oświadczenie w zakresie braku podstaw wykluczenia musi złożyć każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o
udzielenie zamówienia;
5.2. Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału składa podmiot, który w odniesieniu do danego warunku udziału w
postępowaniu potwierdza jego spełnianie; dopuszcza się oświadczenie złożone łącznie, tj. podpisane przez wszystkie
podmioty wspólnie składające ofertę lub przez pełnomocnika występującego w imieniu wszystkich podmiotów.
6. W przypadku, o którym mowa w art. 117 ust. 2 lub 3 ustawy., Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie
zamówienia zobowiązani są dołączyć do oferty oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy („(…) z którego
wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni Wykonawcy.”). (Załącznik nr 5 do SWZ)
7. Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z podmiotem występującym jako pełnomocnik Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zgodnie z Załącznikiem nr 1 do SWZ - Projekt umowy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-08-18 11:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://icimb.bip-e.pl/icm/auctions/r24707,Swiadczenie-uslug-hotelarsko-gastronomicznych-w-dniach-13-15-stycznia-2027-r-pod.html?sid=4c566346c152cf535093ae25c5c4f101

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-08-18 12:00

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

55120000-7Usługi hotelarskie w zakresie spotk…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Historia

Poprzednie edycje tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2025wygrał(a): Rzadkosz Zofia - Górski Ośrodek Wczasowy "Stasinda"264 tys. zł3 ofertywynik →
  2. 2024wygrał(a): Rzadkosz Zofia - Górski Ośrodek Wczasowy "Stasinda"222 tys. zł4 ofertywynik →
  3. 2023wygrał(a): PBM Południe Spółka Akcyjna TOUR s.k.180 tys. zł4 ofertywynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 18.08.2026, 11:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kraków.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 55120000-7 (Usługi hotelarskie w zakresie spotkań i konferencji). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.