ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w msc. Poświętne gmina Poświętne powiat wołomiński

Zamawiający Gmina Poświętne (Poświętne, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w msc. Poświętne gmina Poświętne powiat…”. Termin składania ofert minął 21 sierpnia 2026, 10:00. Wadium: 20 000 zł.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina PoświętnePoświętne, Mazowieckie (powiat Radomski →)opublikowano 6 sierpnia 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 637 394 zł
Wadium
20 000 zł
Termin składania ofert
21 sierpnia 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Gwarancja40%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    06 sierpnia 2026

    Termin ofert: 21 sierpnia 2026 10:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w msc. Poświętne, obejmująca roboty drogowe na odcinku wskazanym w OPZ i dokumentacji technicznej.

  • 2

    WarunkiWykonawca musi wykazać jedną robotę budowlaną dotyczącą budowy, przebudowy lub remontu drogi klasy D z nawierzchnią bitumiczną na odcinku co najmniej 400 m oraz dysponować kierownikiem budowy z uprawnieniami drogowymi bez ograniczeń.

  • 3

    ZakresRoboty mają zostać wykonane w 60 dni, bez podziału na części i bez opcji.

Kontekst Atlasu

  • Tu trzeba liczyć się z konkurencją: postępowania tego zamawiającego z ostatnich 3 lat przyciągały średnio 4,2 ofert (średnia krajowa: 3,7), a tylko 16% miało jedną ofertę.
  • Ten zamawiający unieważnia częściej niż inni: 27% jego postępowań z ostatnich 3 lat nie zakończyło się wyborem wykonawcy (w kraju: 14%).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA POŚWIĘTNE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 711582693

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Krótka 1

1.5.2.)Miejscowość

Poświętne

1.5.3.)Kod pocztowy

05-326

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL912 - Warszawski wschodni

1.5.7.)Numer telefonu

(25)752 03 90 wew. 37

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@ugposwietne.pl, przetargi2@ugposwietne.pl, przetargi3@ugposwietne.pl,przetargi4@ugposwietne.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gminaposwietne.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w msc. Poświętne gmina Poświętne powiat wołomiński

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-959be9db-6b74-472e-954e-7b15992b82d9

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00381571

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-06

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00062760/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Przebudowa drogi dojazdowej (ul. Zachodnia) w msc. Poświętne

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1352835

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

Za pośrednictwem platformy zakupowej Zamawiającego:https://platformazakupowa.pl/transakcja/1352835

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Zgodnie z Rozdziałem XIII SWZ - XIII.SPOSÓB KOMUNIKACJI ORAZ WYJAŚNIENIA TREŚCI SWZ

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ZP.271.1.10.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w msc. Poświętne, gmina Poświętne, Powiat Wołomin.
Szczegółowy zakres robót określono w Opisie Przedmiotu Zamówienia (dalej OPZ) stanowiącym załącznik nr 10 do SWZ oraz załącznikach do OPZ, które stanowią:
1) Przedmiar robót,
2) Dokumentacja techniczna,
3) Projekt COR,
4) Zaświadczenie o braku sprzeciwu.

Przedmiot zamówienia jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego

4.2.6.)Główny kod CPV

45233225-2 - Roboty budowlane w zakresie dróg jednopasmowych

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233140-2 - Roboty drogowe

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Gwarancja

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej, tj. Wykonawca wykaże, że:
1. w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert (licząc wstecz od dnia, w którym upływa termin składnia ofert), a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał co najmniej jedną robotę budowlaną, polegającą na budowie lub przebudowie lub remoncie drogi co najmniej klasy D, której zakres obejmował wykonanie nawierzchni bitumicznej wskazany zakres robót musi obejmować odcinek drogi o długości min. 400 m.
2. dysponuje co najmniej jedną osobą skierowaną do realizacji zamówienia do pełnienia funkcji Kierownika budowy posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej;

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

1) Wykonawca, w przypadku zaoferowania wyrobów/rozwiązań równoważnych opisywanym przez Zamawiającego, zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą dokumenty wskazane w załączniku nr 10 do SWZ ust. 7 pkt 6 lit. b lub równoważne przedmiotowe środki dowodowe, jeśli potwierdzają, że oferowane wyroby/rozwiązania równoważne, które zostaną użyte podczas realizacji zamówienia spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
2) Jeżeli Wykonawca nie złoży wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.
3) Zamawiający nie zastosuje postanowienia, o którym mowa w ppkt. 2, jeżeli pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta będzie podlegała odrzuceniu albo zajdą przesłanki unieważnienia postępowania.
4) Zamawiający może żądać od wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty

Dokumenty wskazane w załączniku nr 10 do SWZ ust. 7 pkt 6 lit. b lub równoważne przedmiotowe środki dowodowe, jeśli potwierdzają, że oferowane wyroby/rozwiązania równoważne, które zostaną użyte podczas realizacji zamówienia spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium

Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium w wysokości 20 000,00 zł (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych i 00/100).

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Zamawiający będzie wymagał od Wykonawcy, którego oferta została wybrana, wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5% ceny brutto oferty.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zgodnie z projektowanymi postanowieniami umowy - załącznik nr 9 do SWZ

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-08-21 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1352835

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-08-21 10:05

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-09-19

Sekcja 9

Pozostałe informacje

Zadanie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233225-2Roboty budowlane w zakresie dróg je…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
637 394 zł
Próbka: 867 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
305 435 zł1 626 016 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 320 582 zł
Źródło próbki
CPV 45233· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
305 435 zł
Mediana
637 394 zł
Górny kwartyl
1 626 016 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 21.08.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Poświętne prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Poświętne.
Tak. Wadium określono na 20 000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233225-2 (Roboty budowlane w zakresie dróg jednopasmowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.