Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
414 634 zł
Umowa zawarta
3 sierpnia 2026
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 414 634 zł – 430 000 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Przedłużenie minimalnego okresu gwarancji jakości40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Budowa budynku biurowego – Kancelaria Leśnictwa Drzecin wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu – Kontynuacja robót budowlanych. Postępowanie II”

Zamawiający Nadleśnictwo Rzepin (Rzepin, Lubuskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa budynku biurowego – Kancelaria Leśnictwa Drzecin wraz z infrastrukturą techniczną…”, wybierając ofertę wykonawcy Firma Budowlana Kinga Nowacżewska. Wartość umowy: 414 634 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Nadleśnictwo RzepinRzepin, Lubuskie (powiat Słubicki →)opublikowano 6 sierpnia 2026
Wartość umowy
414 634 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,2 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    17 czerwca 2026

    Termin ofert: 6 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    06 sierpnia 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Firma Budowlana Kinga Nowacżewska (Kowalów), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 414 634,15 zł (umowę zawarto 3 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 414 634,15 zł do 430 000,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Nadleśnictwo Rzepin

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 810539278

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Puszczy Rzepińskiej 11

1.5.2.)Miejscowość

Rzepin

1.5.3.)Kod pocztowy

69-110

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL431 - Gorzowski

1.5.7.)Numer telefonu

+48957598605

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

rzepin@szczecin.lasy.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.rzepin.szczecin.lasy.gov.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5875a310-b7f7-447a-8f3e-ae1a6802dbd7

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Gospodarka leśna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Budowa budynku biurowego – Kancelaria Leśnictwa Drzecin wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu – Kontynuacja robót budowlanych. Postępowanie II”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5875a310-b7f7-447a-8f3e-ae1a6802dbd7

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00381172

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-06

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00462715/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Budowa Samodzielnej Kancelarii Leśnictwa Drzecin wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu - kontynuacja robót budowlanych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00293930

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SA.270.4.4.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

441773,13 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na kontynuacji budowy budynku biurowego -
Kancelarii leśnictwa Drzecin wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu. Przedmiot
zamówienia obejmuje także dostawę i montaż wyposażenia budynku zgodnie z dokumentacją zamówienia.
Budowa budynku kancelarii realizowana jest w technologii drewnianej z wykorzystaniem prefabrykowanych gotowych
elementów oraz montażu na placu budowy tych elementów (modułów) ściennych, dachowych, stropowych. Zamawiający
informuje, że budowa budynku kancelarii realizowana jest zgodnie z wybranymi rozwiązaniami konstrukcyjno –
materiałowymi oraz wymiarami. Zamawiający wymaga także wykonania zagospodarowania terenu o wybranych elementach
zgodnie z dokumentacją projektową.
Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi dokumentacja projektowa, która zawiera:
1) projekt zagospodarowania terenu – Tom I – stanowiący Załącznik nr 1A do SWZ;
2) projekt architektoniczno–budowlany – Tom II – stanowiący Załącznik nr 1B do SWZ.
3) projekt techniczny – Tom III – stanowiący załącznik nr 1C do SWZ.
4) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót – stanowiący Załącznik nr 1D do SWZ.
5) Projekt aranżacji wnętrz w zakresie ścian, glazury, posadzek, stolarki okiennej i drzwiowej - stanowiący Załącznik nr 1E
do SWZ.
6) Przedmiary robót – stanowiące Załączniki nr 1.1F oraz 1.2F do SWZ.
Załączone do SWZ Przedmiary robót obejmują zarówno cały zakres robót budowlanych koniecznych do wykonania na
podstawie dokumentacji projektowej jak i zakres prac pozostałych do wykonania objętych przedmiotem niniejszego
zamówienia.
Zamawiający informuje, że załączone do SWZ przedmiary robót nie determinują zakresu zamówienia. Wykonawca we
własnym zakresie powinien zweryfikować i ustalić, czy zachodzi konieczność wykonania innych robót budowlanych niż
określone w przedmiarach robót oraz czy podane ilości są prawidłowe. Wykonawca zobowiązany jest do zawarcia w cenie
wszystkich kosztów za roboty niezbędne do prawidłowego wykonania zamówienia, zgodnie z technologią robót określoną w
SWZ oraz w załączonych do SWZ dokumentach opisujących przedmiot zamówienia. Przedmiary mają charakter
informacyjny i pomocniczy przy kalkulacji ceny oferty.
7) Badania gruntu – opinia geotechniczna - stanowiąca Załącznik nr 1G do SWZ.
8) Dokumenty formalne stanowiące Załącznik nr 1H do SWZ w tym:
a) Decyzja nr 18/2025 z dnia 03.02.2025 r. zatwierdzająca projekt zagospodarowania terenu oraz projekt architektonicznobudowlany
i udzielającą pozwolenia na budowę dla PGL LP Nadleśnictwa Rzepin, budynku administracyjnego wraz z
zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną w Starkowie na działce nr ewid 37/5 (zn. spr.:
AB.6740.371.2024.ADom);
b) Warunki techniczne przyłączenia do sieci wodociągowej nr 344/2024 z dnia 09.07.2024 r.
c) Decyzja z dnia 20.12.2024 r. zezwalająca na lokalizację w pasie drogowym drogi gminnej nr 004507F w m. Starków
(działka nr 43) urządzenia w postaci przyłącza wody (zn. spr.: RGKŚI.7230.213.2024.AP);
d) Warunki przyłączenia do sieci elektroenergetycznej ENEA Operator Sp. z o.o. z dnia 09.10.2024 r. (zn. spr.:
50887/2024/OD2/ZR5);
e) Decyzja z dnia 20.12.2024 r. zezwalająca na lokalizację zjazdu zwykłego z drogi gminnej nr 004507F w m. Starków na
działce nr 43;
9) Dokumentacja fotograficzna – obrazująca stan faktyczny rozpoczętych i niezakończonych robót budowlanych wg stanu
na dzień publikacji ogłoszenia o zamówieniu – stanowiąca załącznik nr 1I do SWZ.
Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia będzie:
- Miejscowość: Starków
- Działka nr ewid.: 37/5, Id działki: 080504_5.0001.37/5
- Gmina: Rzepin
- obręb ewid. nr: 0001 Starków
Zamawiający informuje, że przedmiot zamówienia stanowi kontynuację robót budowlanych rozpoczętych i niezakończonych
przez poprzedniego Wykonawcę, z którym Zamawiający w dniu 13.04.2026 r. odstąpił od umowy. Roboty zostały przerwane
i nie były kontynuowane od dnia 19.03.2026 r. W związku z powyższym Zamawiający oczekuje od Wykonawców rzetelnego
zapoznania się ze stanem faktycznym wykonanych prac i terenu budowy przed złożeniem oferty.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

414634,15 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

430000 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

414634,15 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Firma Budowlana Kinga Nowacżewska

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5993106716

7.3.3)Ulica

Polna 7c

7.3.4)Miejscowość

Kowalów

7.3.5)Kod pocztowy

69-110

7.3.6.)Województwo

lubuskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

414634,15 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Nadleśnictwo Rzepin prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rzepin.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 414 634 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Firma Budowlana Kinga Nowacżewska (Kowalów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.