Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
319 253 zł
Umowa zawarta
4 sierpnia 2026
Okres realizacji
od 4 sierpnia 2026 do 20 listopada 2026
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 319 253 zł – 443 713 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Przedłużenie okresu gwarancji jakości i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa miejsca obsługi użytkowników tras i ścieżek turystyczno – rekreacyjnych w korytarzu EUROVELO R9 w miejscowości Zielona Wieś

Zamawiający Gmina Rawicz (Rawicz, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa miejsca obsługi użytkowników tras i ścieżek turystyczno – rekreacyjnych w…”, wybierając ofertę wykonawcy Usługi Budowlane Tomasz Okręt. Wartość umowy: 319 253 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina RawiczRawicz, Wielkopolskie (powiat Rawicki →)opublikowano 6 sierpnia 2026
Wartość umowy
319 253 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    18 czerwca 2026

    Termin ofert: 6 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    06 sierpnia 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Usługi Budowlane Tomasz Okręt (PĘPOWO), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 319 252,61 zł (umowę zawarto 4 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 319 252,61 zł do 443 712,94 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 4 sierpnia 2026 r. do 20 listopada 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA RAWICZ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 411050729

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 21

1.5.2.)Miejscowość

Rawicz

1.5.3.)Kod pocztowy

63-900

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL417 - Leszczyński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@rawicz.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

bip.rawicz.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1329862

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa miejsca obsługi użytkowników tras i ścieżek turystyczno – rekreacyjnych w korytarzu EUROVELO R9 w miejscowości Zielona Wieś

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-36733f58-cecc-4355-98a9-3d6014e10af2

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00381048

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-06

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00045773/12/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 Budowa miejsca obsługi użytkowników tras i ścieżek EUROVELO R9 na terenie gminy Rawicz

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zadanie jest dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00297394

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ON-ZP.2710.24.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie miejsca obsługi użytkowników tras
i ścieżek turystyczno – rekreacyjnych w korytarzu EUROVELO R9 w miejscowości Zielona Wieś (działka nr 543/2, obręb 0020, jednostka ewidencyjna 302205_5) realizowane w ramach zadania budżetowego pn.: „Budowa miejsc obsługi użytkowników tras i ścieżek turystyczno – rekreacyjnych w korytarzu EUROVELO R9 na terenie Gminy Rawicz”.

2. Zakres prac przy realizacji niniejszego zamówienia, obejmuje wykonanie wszelkich robót budowlanych i prac zgodnie z dokumentacją projektową, przedmiarem wraz z kosztorysem oraz obowiązującymi przepisami,
w szczególności:
1) roboty przygotowawcze i roboty ziemne,
2) wykonanie fundamentów,
3) wykonanie nawierzchni (dojścia / dojazdy do poszczególnych elementów z desek kompozytowych),
4) dostawę i montaż elementów obsługi użytkowników: miejsca odpoczynku, parkingu rowerowego wraz z punktem naprawy rowerów, toalety w postaci standardowego toi – toi w obudowie parawanowej, pojemnika do segregacji odpadów, ławeczki solarnej ze stojakiem na rowery, miejsca na ognisko,
5) dostawę i montaż tablic informacyjnych i tablicy o dofinansowaniu,
6) wykonanie monitoringu wizyjnego,
7) wykonanie oświetlenie terenu (lampa oświetleniowa – panel fotowoltaiczny),
8) wykonanie nasadzeń,
9) prace wykończeniowe i uporządkowanie terenu,
10) inne prace towarzyszące prawidłowemu wykonaniu zamówienia.

3. Teren objęty niniejszym zadaniem zlokalizowany jest na terenie zabytkowego kompleksu kościelno – cmentarnego z 4 ćw. XIX w. w miejscowości Zielona Wieś, wpisanego do rejestru zabytków pod numerem 378/Wlkp/A decyzja z dnia 06.07.1987 r. na terenie nieruchomości położonej w Zielonej Wsi, dz. nr 543/2 gm. Rawicz, powiat rawicki.
W związku z powyższym zostało wydane pozwolenie nr 741/A/2025 z dnia 01.10.025 na prowadzenie robót budowlanych na obszarze wpisanego do historycznego układu urbanistycznego lub zespołu budowlanego przez Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków określające warunki przystąpienia do budowy.

4. Szczegółowy zakres zamówienia, stanowiący opis przedmiotu zamówienia określony został za pomocą:
1) dokumentacji projektowej wraz z załącznikami,
2) specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych dla poszczególnych branż,
3) przedmiarów robót wraz z kosztorysami zerowymi (UWAGA: Rozliczenie ryczałtowe inwestycji. Zakres prac do wykonania określają załączony przedmiar wraz z kosztorysem zerowym. Przedmiar robót / kosztorys zerowy ma charakter orientacyjny – stanowi jedynie dokument pomocniczy w celu ustalenia ceny ofertowej. Wykonawca sam dokona oceny ostatecznego zakresu w oparciu o dokumentację projektową oraz zalecaną wizję w terenie).

stanowiących integralną część niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Wymienione dokumenty są zamieszczone na stronie internetowej prowadzonego postępowania.

5. Wykonanie przedmiotu zamówienia nastąpi zgodnie z postanowieniami zawartymi w niniejszej specyfikacji wraz z załącznikami oraz projekcie umowy stanowiącym załącznik do SWZ.

6. Wykonawca przy realizacji robót, w ramach zaoferowanej ceny ofertowej, zobowiązany będzie również do:
1) stosowania wyrobów budowlanych wprowadzonych do obrotu na zasadach określonych w ustawie z dnia 16.04.2004 r. o wyrobach budowlanych (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1213 ze zm.),
2) prowadzenia robót budowlanych zgodnie z wydanymi decyzjami, uzgodnieniami itp., dokumentacją projektową oraz obowiązującymi przepisami, w sposób nie zagrażający bezpieczeństwu ludzi i mienia, przez pracowników o odpowiednich kwalifikacjach i uprawnieniach, pod nadzorem osób dozoru Wykonawcy, posiadających uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi,
3) załatwienia wszelkich formalności w imieniu Zamawiającego wynikających z wydanych decyzji, uzgodnień i zgłoszeń niezbędnych do prawidłowego wykonania zadania,
4) uzyskania, przed rozpoczęciem robót ziemnych, pozwolenia na prowadzenie badań archeologicznych zgodnie z wydanym przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Poznaniu Delegatura w Lesznie pozwoleniem Nr 741/A/2025 z dnia 01.10.2025. Zamawiający udzieli Wykonawcy pełnomocnictwa do działania w imieniu i na rzecz Gminy Rawicz – do załatwienia wszelkich prac związanych z realizacją niniejszego zadania.
5) obsługi geodezyjnej podczas realizacji inwestycji oraz sporządzenia inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej – 3 egz. (do zdania Zamawiającemu), jak również zgłoszenie jej w ośrodku geodezyjnym (jeśli będzie taka potrzeba),
6) ubezpieczenia budowy i robót z tytułu szkód, które mogą zaistnieć w związku z określonymi zdarzeniami losowymi oraz od odpowiedzialności cywilnej, ponoszenia kosztów szkód wynikłych w czasie wykonywania robót, jak również ponoszenia odpowiedzialności za wszelkie zdarzenia powstałe z tej przyczyny (posiadanie aktualnej i opłaconej polisy ubezpieczeniowej w okresie realizacji zamówienia i przedstawienie jej Zamawiającemu na każde jego wezwanie w terminie 2 dni od dnia wezwania),
7) właściwego zabezpieczenia i oznakowania terenu objętego zamówieniem oraz placu budowy, zgodnie
z obowiązującymi przepisami w tym zakresie,
8) organizacji i zagospodarowania placu budowy oraz zaplecza budowy, oraz w razie potrzeby wykonanie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23.06.2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. Nr 120 poz. 1126),
9) zorganizowania i przeprowadzenia niezbędnych prób, pomiarów, badań i odbiorów,
10) wykonania kompletnej dokumentacji powykonawczej oraz dokumentacji z przeprowadzonych badań archeologicznych,
11) zagospodarowania powstałych podczas prowadzenia robót odpadów. Utylizację należy przeprowadzić zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.) a jej koszt uwzględnić w cenie ofertowej,
12) utrzymania placu budowy (naprawy, woda, energia elektryczna, telefon, dozorowanie budowy itd),
13) po zakończeniu robót doprowadzenia terenu objętego zamówieniem do stanu pierwotnego, demontaż ewentualnych obiektów tymczasowych oraz uporządkowania całego terenu zajętego na prowadzenie robót,
14) udzielenia rękojmi i gwarancji jakości na wykonane roboty i wbudowane materiały, zgodnie ze złożoną ofertą (od 36 - 60 miesięcy),
15) ustanowienia kierownika budowy, posiadającego odpowiednie i wymagane przepisami Prawa budowlanego uprawnienia i kwalifikacje. Ustanowiony kierownik budowy zobowiązany jest do uczestnictwa w naradach organizowanych przez zamawiającego, odbywających się we wcześniej uzgodnionych terminach,
16) uczestnictwa Wykonawcy w naradach organizowanych przez Zamawiającego, w szczególności ustanowionego kierownika budowy,
17) prowadzenia dziennika budowy,
18) wykonania innych prac towarzyszących prawidłowemu wykonaniu zamówienia,
19) uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego pozwolenia na użytkowanie lub zgłoszenia do PINB (jeżeli będzie wymagane),

7. Stosownie do art. 95 ust. 1 i 2 oraz art. 438 ustawy Pzp, Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego rodzaje podanych niżej czynności związanych z realizacją zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy
 roboty polegające na wykonaniu robót ogólnobudowlanych
8. Wybrany Wykonawca zobowiązany będzie do przekazania Zamawiającemu w terminie 7 dni od dnia zawarcia umowy kosztorysu ofertowego opracowanego metodą kalkulacji szczegółowej w wersji elektronicznej (ATH i pdf) na bazie którego została skalkulowania cena oferty oraz harmonogramu rzeczowo-finansowego.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45233162-2 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych

45211320-8 - Roboty budowlane w zakresie altan

45223800-4 - Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji

34928210-3 - Wiaty drewniane

31527200-8 - Oświetlenie zewnętrzne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

319252,61 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

443712,94 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

319252,61 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Usługi Budowlane Tomasz Okręt

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6961394291

7.3.3)Ulica

SZKOLNA 2

7.3.4)Miejscowość

PĘPOWO

7.3.5)Kod pocztowy

63-830

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-04

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

319252,61 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-08-04 do 2026-11-20

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Rawicz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rawicz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 319 253 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Usługi Budowlane Tomasz Okręt (PĘPOWO). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.