Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
867 532 zł
Umowa zawarta
20 lipca 2026
Okres realizacji
119 dni
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 867 532 zł – 1 029 852 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Jakość30%Gwarancja na roboty budowlane10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja Pracowni RTG dla potrzeb Zespołu Opieki Zdrowotnej Nr 2 w Rzeszowie w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 „Dostępność Plus dla AOS - 1/AOS/2025”

Zamawiający Zespół Opieki Zdrowotnej Nr 2 w Rzeszowie (Rzeszów, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja Pracowni RTG dla potrzeb Zespołu Opieki Zdrowotnej Nr 2 w Rzeszowie w ramach…”, wybierając ofertę wykonawcy PFMS Sp. z o.o. Wartość umowy: 867 532 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Zespół Opieki Zdrowotnej Nr 2 w RzeszowieRzeszów, Podkarpackieopublikowano 5 sierpnia 2026
Wartość umowy
867 532 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,0 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    10 czerwca 2026

    Termin ofert: 19 czerwca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    05 sierpnia 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PFMS Sp. z o.o. (Poznań), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 867 532,19 zł (umowę zawarto 20 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 867 532,19 zł do 1 029 852,00 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 119 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zespół Opieki Zdrowotnej Nr 2 w Rzeszowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 690685006

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Fredry 9

1.5.2.)Miejscowość

Rzeszów

1.5.3.)Kod pocztowy

35-005

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL823 - Rzeszowski

1.5.7.)Numer telefonu

+48 178509047

1.5.8.)Numer faksu

+48 178538394

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@zoz2.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zoz2.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zoz2rzeszow.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja Pracowni RTG dla potrzeb Zespołu Opieki Zdrowotnej Nr 2 w Rzeszowie w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 „Dostępność Plus dla AOS - 1/AOS/2025”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6ddfac44-1fc6-43d1-a79c-dc7719534557

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00378172

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-05

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00037183/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Modernizacja Pracowni RTG

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Projekt grantowy pn. „Dostępność Plus dla AOS”, realizowany w ramach Działania FERS: 03.07 programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, określonego we wniosku o dofinansowanie projektu nr FERS.03.07- IP.07-0001/23, którego Beneficjentem jest Minister Zdrowia, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00284047

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZOZ2.PRZ.271.15.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

723500,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest modernizacja Pracowni RTG w Przychodni Rejonowej w Dynowie, która jest jednostką
organizacyjną Zespołu Opieki Zdrowotnej Nr 2 w Rzeszowie. Na przedmiot zamówienia składa się: zakup, dostawa, montaż
i uruchomienie sprzętu, szkolenia dla pracowników Zamawiającego z obsługi dostarczonego sprzętu oraz prace
modernizacyjne, adaptacyjne, instalacyjne i budowlane. Aparat RTG wraz z wyposażeniem oferowany przez Wykonawcę
musi być fabrycznie nowy - nie powystawowy, nie demonstracyjny, nieużywany, nie rekondycjonowany, minimum rok
produkcji 2025.
2. Szczegółowy opis minimalnych parametrów technicznych przedmiotu zamówienia oraz pozostałych wymogów realizacji
przedmiotu zamówienia został zawarty w formularzu „Specyfikacja techniczna przedmiotu zamówienia” stanowiącym
załącznik Nr 1 do niniejszej SWZ. W załączniku Nr 2 do SWZ został zawarty opis prac modernizacyjnych i adaptacyjnych.
Pomiary impedancji pętli zwarcia udostępniono w Załączniku Nr 3 do SWZ, a w Załączniku Nr 4 do SWZ przedmiar robót.
Załączniki do SWZ stanowią jej integralną część.

4.5.3.)Główny kod CPV

33111000-1 - Aparatura rentgenowska

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

33100000-1 - Urządzenia medyczne

33190000-8 - Różne urządzenia i produkty medyczne

33110000-4 - Sprzęt obrazujący do użytku medycznego, stomatologicznego i weterynaryjnego

45000000-7 - Roboty budowlane

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

80511000-9 - Usługi szkolenia personelu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

867532,19 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1029852,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

867532,19 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PFMS Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7831847300

7.3.3)Ulica

Polska

7.3.4)Miejscowość

Poznań

7.3.5)Kod pocztowy

60-401

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

867532,19 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

119 dni

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

PunktPoleWartość
1.Pełna nazwa zamówienia

Modernizacja Pracowni RTG dla potrzeb Zespołu Opieki Zdrowotnej Nr 2 w Rzeszowie w ramach dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 „Dostępność Plus dla AOS - 1/AOS/2025” - Przetarg III

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33111000-1Aparatura rentgenowska
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 299 055 zł
Próbka: 20 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
765 932 zł1 609 526 zł
Rozstęp międzykwartylowy
843 594 zł
Źródło próbki
CPV 33111000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
765 932 zł
Mediana
1 299 055 zł
Górny kwartyl
1 609 526 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zespół Opieki Zdrowotnej Nr 2 w Rzeszowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rzeszów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 867 532 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 33111000-1 (Aparatura rentgenowska). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PFMS Sp. z o.o. (Poznań). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.