Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
ZPK sp. z o.o.· Radzyń Podlaskimikrofirma
Wartość umowy
405 140 zł
Umowa zawarta
20 lipca 2026
Okres realizacji
132 dni
Oferty w postępowaniu
14 ofertceny: 405 140 zł – 1 739 402 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa obrotowych krzeseł biurowych dla Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu

Zamawiający Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu (Poznań, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa obrotowych krzeseł biurowych dla Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu”, wybierając ofertę wykonawcy ZPK sp. z o.o. Wartość umowy: 405 140 zł. Złożono 14 ofert.

Zamawiający: Izba Administracji Skarbowej w PoznaniuPoznań, Wielkopolskieopublikowano 4 sierpnia 2026
Wartość umowy
405 140 zł
Liczba ofert
14 ofert
Konkurencyjność
~3,9 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    22 maja 2026

    Termin ofert: 3 czerwca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    04 sierpnia 2026

    14 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ZPK sp. z o.o. (Radzyń Podlaski), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 405 139,86 zł (umowę zawarto 20 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 14 ofert; ceny wahały się od 405 139,86 zł do 1 739 401,98 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 132 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 001022972

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Dolna Wilda 80A

1.5.2.)Miejscowość

Poznań

1.5.3.)Kod pocztowy

61-501

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi.ias.poznan@mf.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.wielkopolskie.kas.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ias-poznan.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Sprawy gospodarcze i finansowe

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa obrotowych krzeseł biurowych dla Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-873bca91-6bf5-40e5-a7b2-f80acb84582e

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00376573

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-04

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00131556/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Dostawa obrotowych krzeseł biurowych dla Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00256962

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

3001-ILZ.260.8.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

515400,80 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa zmontowanych obrotowych krzeseł biurowych dla Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu (w tym

zamówienie podstawowe: 521 szt., opcja 110 szt.). 2.Opis przedmiotu zamówienia, rozdzielnik ilościowy oraz miejsce dostawy zawiera Opis przedmiotu zamówienia stanowiący załącznik nr 1 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

39111100-4 - Siedziska obrotowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

14

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

14

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

405139,86 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1739401,98 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

405139,89 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ZPK sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

523266240

7.3.3)Ulica

Budowlanych 7C

7.3.4)Miejscowość

Radzyń Podlaski

7.3.5)Kod pocztowy

21-300

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

405139,86 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

132 dni

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

- zamówienie podstawowe; 334 513,26 zł brutto, opcja: 70 626,60 zł brutto . Termin realizacji : zamówienie podstawowe: 40 dni kalendarzowych, licząc od pierwszego dnia przypadającego po dniu zawarcia umowy, opcja: maksymalny termin złożenia zlecenia dostawy w ramach prawa opcji (uruchomienia prawa opcji), to dzień 30 października 2026 r. Dostawa w ramach prawa opcji nastąpi w terminie 30 dni liczonych od następnego dnia po złożeniu zlecenia dostawy w ramach prawa opcji.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

39111100-4Siedziska obrotowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Poznań.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 405 140 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 39111100-4 (Siedziska obrotowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ZPK sp. z o.o. (Radzyń Podlaski). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 14 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.