Roboty budowlane polegające na montażu SSWiN oraz SKD w budynku Wielkopolskiego Urzędu Celno–Skarbowego w Poznaniu ul. Wichrowa 28
Zamawiający Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu (Poznań, Wielkopolskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Roboty budowlane polegające na montażu SSWiN oraz SKD w budynku Wielkopolskiego Urzędu…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=276451, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
12 sierpnia 2026
Termin ofert: 11 września 2026 12:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
27 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
02 września 2026
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 001022972 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Dolna Wilda 80A |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Poznań |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 61-501 |
| 1.4.4.) | Województwo | wielkopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL415 - Miasto Poznań |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | przetargi.ias.poznan@mf.gov.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.wielkopolskie.kas.gov.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej) |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Sprawy gospodarcze i finansowe |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00419028 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-09-02 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00388792 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu, na zasadach określonych w Rozdziale 6 SWZ oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu wskazane w pkt 5.3 i 5.4 SWZ. 2. Zamawiający dokona oceny spełniania wymagań stawianych wykonawcom na podstawie przedłożonych dokumentów i oświadczeń, o których mowa w pkt 7 SWZ, na zasadzie „spełnia” albo „nie spełnia” wymaganego warunku. 3. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają następujący warunek udziału w postępowaniu dotyczący zdolności zawodowej - w zakresie doświadczenia. Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie, wykonał należycie, przynajmniej trzy roboty budowlane polegające na instalacji systemu sygnalizacji włamania i napadu (SSWIN) lub systemu kontroli dostępu (SKD) opartych na okablowaniu kategorii 6 lub 6A i technologii światłowodowej, o wartości nie mniejszej niż 200 000,00 zł brutto każda, wykonane w ramach odrębnych umów. Ocena spełniania przedmiotowego warunku zostanie dokonana na podstawie: 1) oświadczenia wykonawcy wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ, 2) wykazu robót budowlanych, wg wzoru stanowiącego załącznik nr 7 do SWZ, 3) dowodów należytego wykonania robót budowlanych, o których mowa w § 9 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Rozwoju Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy. UWAGA: Zamawiający nie dopuszcza sumowania wartości wykonanych robót budowlanych w ramach kilku (wielu) umów w celu uzyskania wartości wymaganej dla wykazania spełnienia warunku udziału w postępowaniu tj. wykonania należycie, co najmniej trzech robót budowlanych polegających na instalacji systemu sygnalizacji włamania i napadu (SSWIN) lub systemu kontroli dostępu (SKD) opartych na okablowaniu kategorii 6 lub 6A i technologii światłowodowej, o wartości nie mniejszej niż 200 000,00 zł brutto każda, wykonane w ramach odrębnych umów. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie: 1) zobowiązani są wykazać, że wspólnie wykonali lub co najmniej jeden z nich wykonał co najmniej trzy roboty budowlane określone w pkt 5.3. SWZ, (jako niespełnienie warunku uznana zostanie sytuacja, w której każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, odrębnie wykonał tylko jedną lub dwie roboty, obejmujące wymagany powyżej zakres), 2) mogą polegać na zdolnościach tych wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane, do realizacji których te zdolności są wymagane, 3) w przypadku powoływania się na doświadczenie zdobyte w ramach konsorcjum, wykonawca lub wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia zobowiązani będą wykazać faktyczny wkład w realizację zamówienia, potwierdzający spełnianie warunku w zakresie wymaganego doświadczenia. W przypadku wartości wyrażonej w walucie obcej, Zamawiający dla oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu przyjmie do przeliczenia tej wartości średni kurs NBP tej waluty z dnia publikacji ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli w tym dniu średni kurs nie był publikowany, Zamawiający przyjmie średni kurs NBP z pierwszego następnego dnia, w którym kurs dla tej waluty został opublikowany. 4. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają następujący warunek udziału w postępowaniu dotyczący zdolności zawodowej - w zakresie kwalifikacji zawodowych: Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że dysponuje osobą/osobami: 1) kierownikiem robót telekomunikacyjnych, który posiada: a) uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności telekomunikacyjnej, o których mowa w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane oraz w Rozporządzeniu Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawa, potwierdzone wpisem na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego i aktualnym zaświadczeniem wydanym przez tę izbę, b) minimum 5-letnie doświadczenie zawodowe w kierowaniu robotami budowlanymi w specjalności telekomunikacyjnej, z zastrzeżeniem, że w okresie ostatnich 3 lat kierował robotami w zakresie budowy systemu sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN) lub systemu kontroli dostępu (SKD) o wartości nie mniejszej niż 150 000,00 zł. 2) kierownikiem robót elektrycznych, który posiada: a) uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, o których mowa w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane oraz w Rozporządzeniu Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawa, potwierdzone wpisem na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego i aktualnym zaświadczeniem wydanym przez tę izbę, b) minimum 5-letnie doświadczenie zawodowe w kierowaniu robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, z zastrzeżeniem, że w okresie ostatnich 3 lat kierował robotami w zakresie budowy systemu sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN) lub systemu kontroli dostępu (SKD) o wartości nie mniejszej niż 150 000,00 zł. Zamawiający do oceny spełniania warunku udziału w postępowaniu (obliczenia i zweryfikowania łącznej sumy okresów doświadczenia zawodowego minimum 5-letniego doświadczenia zawodowego dla kierownika robót telekomunikacyjnych i kierownika robót elektrycznych będzie brał faktyczny czas pełnienia wymaganej funkcji w miesiącach, z wyłączeniem wielokrotnego sumowania czasu trwania zadań realizowanych równocześnie. Zamawiający dopuszcza, aby funkcję kierownika robót telekomunikacyjnych i elektrycznych pełniła ta sama osoba, jeśli posiada odpowiednie dla każdej z wymaganych funkcji uprawnienia i doświadczenie. Ocena spełniania przedmiotowego warunku zostanie dokonana na podstawie : 1) oświadczenia wykonawcy wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ, 2) wykazu osób skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi w zakresie opisanym wyżej, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień i doświadczenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – wg wzoru stanowiącego załącznik nr 8 do SWZ. Po zmianie: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu, na zasadach określonych w Rozdziale 6 SWZ oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu wskazane w pkt 5.3 i 5.4 SWZ. 2. Zamawiający dokona oceny spełniania wymagań stawianych wykonawcom na podstawie przedłożonych dokumentów i oświadczeń, o których mowa w pkt 7 SWZ, na zasadzie „spełnia” albo „nie spełnia” wymaganego warunku. 3. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają następujący warunek udziału w postępowaniu dotyczący zdolności zawodowej - w zakresie doświadczenia. Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie, wykonał należycie, przynajmniej trzy roboty budowlane polegające na instalacji systemu sygnalizacji włamania i napadu (SSWIN) lub systemu kontroli dostępu (SKD) opartych na okablowaniu kategorii 6 lub 6A i technologii światłowodowej, o wartości nie mniejszej niż 200 000,00 zł brutto każda, wykonane w ramach odrębnych umów. Ocena spełniania przedmiotowego warunku zostanie dokonana na podstawie: 1) oświadczenia wykonawcy wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ, 2) wykazu robót budowlanych, wg wzoru stanowiącego załącznik nr 7 do SWZ, 3) dowodów należytego wykonania robót budowlanych, o których mowa w § 9 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Rozwoju Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy. UWAGA: Zamawiający nie dopuszcza sumowania wartości wykonanych robót budowlanych w ramach kilku (wielu) umów w celu uzyskania wartości wymaganej dla wykazania spełnienia warunku udziału w postępowaniu tj. wykonania należycie, co najmniej trzech robót budowlanych polegających na instalacji systemu sygnalizacji włamania i napadu (SSWIN) lub systemu kontroli dostępu (SKD) opartych na okablowaniu kategorii 6 lub 6A i technologii światłowodowej, o wartości nie mniejszej niż 200 000,00 zł brutto każda, wykonane w ramach odrębnych umów. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie: 1) zobowiązani są wykazać, że wspólnie wykonali lub co najmniej jeden z nich wykonał co najmniej trzy roboty budowlane określone w pkt 5.3. SWZ, (jako niespełnienie warunku uznana zostanie sytuacja, w której każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, odrębnie wykonał tylko jedną lub dwie roboty, obejmujące wymagany powyżej zakres), 2) mogą polegać na zdolnościach tych wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane, do realizacji których te zdolności są wymagane, 3) w przypadku powoływania się na doświadczenie zdobyte w ramach konsorcjum, wykonawca lub wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia zobowiązani będą wykazać faktyczny wkład w realizację zamówienia, potwierdzający spełnianie warunku w zakresie wymaganego doświadczenia. W przypadku wartości wyrażonej w walucie obcej, Zamawiający dla oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu przyjmie do przeliczenia tej wartości średni kurs NBP tej waluty z dnia publikacji ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli w tym dniu średni kurs nie był publikowany, Zamawiający przyjmie średni kurs NBP z pierwszego następnego dnia, w którym kurs dla tej waluty został opublikowany. 4. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają następujący warunek udziału w postępowaniu dotyczący zdolności zawodowej - w zakresie kwalifikacji zawodowych: Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że dysponuje: 1) kierownikiem robót telekomunikacyjnych, który posiada: a) uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi co najmniej w ograniczonym zakresie w specjalności telekomunikacyjnej, o których mowa w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane oraz w Rozporządzeniu Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawa, potwierdzone wpisem na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego i aktualnym zaświadczeniem wydanym przez tę izbę, b) minimum 5-letnie doświadczenie zawodowe w kierowaniu robotami budowlanymi w specjalności telekomunikacyjnej, z zastrzeżeniem, że w okresie ostatnich 3 lat kierował robotami w zakresie budowy systemu sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN) lub systemu kontroli dostępu (SKD) o wartości nie mniejszej niż 150 000,00 zł. 2) kierownikiem robót elektrycznych, który posiada: a) uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, o których mowa w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane oraz w Rozporządzeniu Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawa, potwierdzone wpisem na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego i aktualnym zaświadczeniem wydanym przez tę izbę, b) minimum 5-letnie doświadczenie zawodowe w kierowaniu robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, z zastrzeżeniem, że w okresie ostatnich 3 lat kierował robotami w zakresie budowy systemu sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN) lub systemu kontroli dostępu (SKD) o wartości nie mniejszej niż 150 000,00 zł, 3) co najmniej jedną osobą, która posiada legitymację pracownika zabezpieczenia technicznego, wpisanego na listę kwalifikowanych pracowników zabezpieczenia technicznego, zgodnie z ustawą z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia. Zamawiający do oceny spełniania warunku udziału w postępowaniu (obliczenia i zweryfikowania łącznej sumy okresów doświadczenia zawodowego minimum 5-letniego doświadczenia zawodowego dla kierownika robót telekomunikacyjnych i kierownika robót elektrycznych będzie brał faktyczny czas pełnienia wymaganej funkcji w miesiącach, z wyłączeniem wielokrotnego sumowania czasu trwania zadań realizowanych równocześnie. Zamawiający dopuszcza sytuację, w której ta sama osoba będzie pełniła funkcję kierownika robót telekomunikacyjnych i kierownika robót elektrycznych oraz posiadała legitymację pracownika zabezpieczenia technicznego, jeśli posiada odpowiednie dla każdej z wymaganych funkcji uprawnienia i doświadczenie, jak również sytuację, w której każdą z tych funkcji, czy poszczególne funkcje będą pełniły różne osoby. Ocena spełniania przedmiotowego warunku zostanie dokonana na podstawie : 1) oświadczenia wykonawcy wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ (dot. pkt 5.4.1- 5.4.3),, 2) wykazu osób skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi w zakresie opisanym wyżej, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień i doświadczenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – wg wzoru stanowiącego załącznik nr 8 do SWZ (dot. pkt 5.4.1 i 5.4.2). |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-09-04 12:00 Po zmianie: 2026-09-11 12:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-09-04 13:00 Po zmianie: 2026-09-11 13:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2026-10-03 Po zmianie: 2026-10-10 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki.