Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
198 030 zł
Umowa zawarta
3 sierpnia 2026
Okres realizacji
98 dni
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 198 030 zł – 313 650 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup systemu ewidencji zbiorów muzealnych na potrzeby prowadzenia działalności kulturalnej Muzeum Wsi Kieleckiej

Zamawiający Muzeum Wsi Kieleckiej (Kielce, Świętokrzyskie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup systemu ewidencji zbiorów muzealnych na potrzeby prowadzenia działalności…”, wybierając ofertę wykonawcy MOBILEMS Sp. z o. o. Wartość umowy: 198 030 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Muzeum Wsi KieleckiejKielce, Świętokrzyskieopublikowano 3 sierpnia 2026
Wartość umowy
198 030 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~2,4 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy MOBILEMS Sp. z o. o. (Łódź), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 198 030,00 zł (umowę zawarto 3 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 198 030,00 zł do 313 650,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 98 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MUZEUM WSI KIELECKIEJ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000659785

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Jana Pawła II 6

1.5.2.)Miejscowość

Kielce

1.5.3.)Kod pocztowy

25-025

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL721 - Kielecki

1.5.7.)Numer telefonu

41 344 92 97 wew. 111

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@mwk.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.mwk.com.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4f443304-01b9-4f51-81d1-fa5dd6a974c4

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Rekreacja, kultura i religia

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup systemu ewidencji zbiorów muzealnych na potrzeby prowadzenia działalności kulturalnej Muzeum Wsi Kieleckiej

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4f443304-01b9-4f51-81d1-fa5dd6a974c4

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00374625

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00075225/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.3 Zakup systemu ewidencji zbiorów muzealnych na potrzeby prowadzenia działalności kulturalnej Muzeum Wsi Kieleckiej

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00317137

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

MWK.DIZ.271.11.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

294900,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest zakup systemu ewidencji zbiorów muzealnych na potrzeby powadzenia działalności kulturalnej Muzeum Wsi Kieleckiej, tj

1.1. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa/zakup systemu służącego do ewidencjonowania zbiorów muzealnych oraz zbiorów biblioteki zakładowej i zarządzania nimi, w tym obsługi procesów i procedur muzealnych wraz z oprogramowaniem (środowiskiem), które zostało wdrożone i jest niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania (oprogramowanie aplikacyjne, bazodanowe, jak i systemowe) oraz jego dostosowanie do potrzeb Zamawiającego opisanych w niniejszym dokumencie. 1.2. Zaprojektowanie, wykonanie i wdrożenie Portalu internetowego. Portal będzie pełnił rolę witryny internetowej prezentującej zbiory muzeum w sposób atrakcyjny, czytelny i zgodny ze standardami dostępności. 1.3. Dostawę i instalację systemu zarządzania treścią (CMS) do edycji i aktualizację treści na portalu, w tym dodawanie, modyfikowanie i usuwanie artykułów; narzędzie to powinno zapewniać prostą obsługę oraz kontrolę uprawnień użytkowników. 1.4. Instalację i uruchomienie Systemu oraz Portalu do użytku Zamawiającemu w infrastrukturze informatycznej udostępnionej przez Zamawiającego w formie hostingu świadczonego przez firmę zewnętrzną. 1.5. Wdrożenie Systemu, Portalu, testy i zasilenie (migracje) testowe wraz z Migracją danych z obecnie wykorzystywanego systemu MONA i innych baz danych (około 40 000 rekordów), a także Multimediów (około 40 000 wizerunków o pojemności 8GB) z repozytorium Zamawiającego oraz zgromadzonych w ww. systemach; 1.6. Zapewnienie integracji z API Biblioteki Narodowej (api.bn.org.pl) w celu stworzenia mechanizmu bieżącego pobierania rekordów z systemu BN o ustalonym na etapie Analizy przedwdrożeniowej zakresie. 1.7. Udzielenie niewyłącznej, nieograniczonej terytorialnie, bezterminowej licencji dla Zamawiającego (bez ograniczenia liczby użytkowników) na wdrożony System i na wszystkie jego aktualizacje zainstalowane w czasie trwania umowy na przedmiotowe zamówienie, w tym zapewnienia udzielenia licencji przez podmioty trzecie jeśli realizacja przedmiotowego zamówienia przez Wykonawcę dla osiągnięcia celu zamówienia, będzie tego wymagała; 1.8. Świadczenia usług Gwarancyjnych przez okres co najmniej 48 miesięcy od dnia podpisania przez Strony Protokołu Odbioru Końcowego. 1.9. Przeprowadzenie szkolenia pracowników Zamawiającego w zakresie obsługi Systemu i Portalu w wymiarze minimum 50 godz

4.5.3.)Główny kod CPV

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

48600000-4 - Pakiety oprogramowania dla baz danych i operacyjne

48610000-7 - Systemy baz danych

48612000-1 - System zarządzania bazą danych

72000000-5 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia

72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania

72265000-0 - Usługi konfiguracji oprogramowania

72413000-8 - Usługi w zakresie projektowania stron WWW

72422000-4 - Usługi w zakresie rozwijania internetowych lub intranetowych aplikacji serwerowych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

198030,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

313650,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

198030,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

MOBILEMS Sp. z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

360068453

7.3.3)Ulica

Chochoła 23

7.3.4)Miejscowość

Łódź

7.3.5)Kod pocztowy

91-230

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

198030,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

98 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

48000000-8Pakiety oprogramowania i systemy in…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
515 178 zł
Próbka: 176 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
251 774 zł1 541 579 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 289 804 zł
Źródło próbki
CPV 48000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
251 774 zł
Mediana
515 178 zł
Górny kwartyl
1 541 579 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Rejestr umów

Umowa z tego postępowania w Centralnym Rejestrze Umów

Zamawiający zgłosił zawartą umowę do rządowego rejestru. Zobacz kwotę, strony i aneksy wpisu.

Przeszukaj Centralny Rejestr Umów →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Muzeum Wsi Kieleckiej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kielce.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 198 030 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 48000000-8 (Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: MOBILEMS Sp. z o. o. (Łódź). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.