Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
540 868 zł
Umowa zawarta
6 lipca 2026
Okres realizacji
4 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena80%Długość okresu gwarancji na roboty budowlane20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa przyjaznego pokoju przesłuchań w budynku Sądu Rejonowego w Świebodzinie przy ul. Park Chopina 3

Zamawiający Sąd Apelacyjny w Poznaniu (Poznań, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa przyjaznego pokoju przesłuchań w budynku Sądu Rejonowego w Świebodzinie przy…”, wybierając ofertę wykonawcy PW DGA Jakub Dygas. Wartość umowy: 540 868 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Sąd Apelacyjny w PoznaniuPoznań, Wielkopolskieopublikowano 3 sierpnia 2026
Wartość umowy
540 868 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PW DGA Jakub Dygas (Zielona Góra), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 540 867,90 zł (umowę zawarto 6 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 4 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Sąd Apelacyjny w Poznaniu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 004818424

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Stanisława Hejmowskiego 3

1.5.2.)Miejscowość

Poznań

1.5.3.)Kod pocztowy

61-736

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi2@poznan.sa.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://poznan.sa.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6319ace6-9e68-458d-bac3-8fde438eb254

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


sądownictwo

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa przyjaznego pokoju przesłuchań w budynku Sądu Rejonowego
w Świebodzinie przy ul. Park Chopina 3

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6319ace6-9e68-458d-bac3-8fde438eb254

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00374611

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00142333/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.8 Przebudowa przyjaznego pokoju przesłuchań w budynku SR w Świebodzinie przy ul. Park Chopina 3

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00231482

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.261.8.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

376385,65 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane do wykonania w pomieszczeniach zlokalizowanych na II piętrze zachodniego skrzydła budynku Sądu Rejonowego w Świebodzinie przy ul. Park Chopina 3 w Świebodzinie (66-200), w tym: roboty przygotowawcze i zabezpieczające, roboty rozbiórkowe i demontażowe, roboty ogólnobudowlane, roboty wykończeniowe, roboty w zakresie instalacji sanitarnych, elektrycznych, teletechnicznych w szczególności:
a) roboty w branży architektonicznej i konstrukcyjnej, obejmujące:
• demontaż i wyniesienie wyposażenia,
• demontaż osprzętu elektrycznego,
• demontaż okna wewnętrznego, parapetów okiennych, grzejników ściennych,
• demontaż wykładzin wraz z cokolikami,
• demontaż podestu na sali rozpraw,
• wyburzenie dwóch otworów drzwiowych,
• zamurowanie dwóch otworów drzwiowych oraz zamurowanie fragmentu otworu okiennego,
• montaż prefabrykowanych nadproży,
• wykonanie ścianek działowych z płyt gipsowo-kartonowych i z płyt MDF,
• montaż podestu na sali rozpraw,
• montaż wewnętrznych parapetów okiennych,
• montaż sufitów podwieszanych,
• roboty malarsko-szpachlarskie ścian i sufitów,
• układanie gresowych płytek podłogowych i ściennych,
• montaż drzwi wewnętrznych,
• układanie wykładzin dywanowej i PCV wraz z listwami przypodłogowymi,
• montaż akustycznych paneli ściennych, lameli ściennych oraz układanie tapet,
• montaż osłon na grzejniki,
• montaż rolet wewnętrznych i drewnianych żaluzji okiennych,
• montaż elementów stałego wyposażenia toalety, w tym wyposażenia dla osób poruszającym się na wózku inwalidzkim,
b) roboty w branży sanitarnej, obejmujące m.in.:
• montaż kanałów wentylacji mechanicznej wywiewnej,
• montaż jednostek wew. klimatyzacji wraz z wpięciem ich do jednostki istniejącej,
• demontaż i ponowny montaż istn. klimatyzatorów na sali rozpraw,
• montaż nowych grzejników,
• wykonanie instalacji wod-kan do projektowanej toalety z instalacji istniejącej,
• montaż pompy z rozdrabniaczem do wc,
• montaż elektrycznego podgrzewacza wody,
• „biały” montaż - wyposażenia toalety dostosowanych do potrzeb osób poruszających się na wózku inwalidzkim,
c) roboty w branży elektrycznej, obejmujące:
• przebudowa i rozbudowa istn. tablicy rozdzielczej,
• ułożenie instalacji światłowodowej,
• montaż systemu przywoławczego SOS w toalecie,
• montaż grzejnika elektrycznego w toalecie,
• wykonanie zasilania do elektrycznego podgrzewacza wody,
• wykonanie zasilania do pompy z rozdrabniaczem w toalecie,
• wykonanie zasilania wew. jednostek klimatyzacji,
• montaż opraw oświetleniowych, oświetlenia awaryjnego, włączników i gniazd wtyczkowych,
• montaż systemu teletechnicznego pokoju przesłuchań,
• montaż systemu teletechnicznego pokoju technicznego wraz z połączenie z pokojem przesłuchań,
• montaż systemu KD w remontowanych pomieszczeniach,
• demontaż i ponowny montaż wyposażenia Sali rozpraw,
• montaż czujek dymu i systemu SAP,
• wykonanie instalacji ochrony przeciwporażeniowej remontowanych pomieszczeń.
d) Szczegółowy zakres robót budowlanych i wymagania dotyczące jakości ich wykonania, opisuje Dokumentacja techniczna, w tym:
• Projekt budowlany
• Projekt wykonawczy,
• Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót,
• Przedmiary robót.
e) Zamówienie obejmuje również wykonanie wszelkich czynności faktycznych i działań prawnych, w tym wykonanie przez Wykonawcę: wszelkich prac związanych z wymogami BHP, organizacją i realizacja umowy bez zakłóceń, wykonanie niezbędnych badań, pomiarów, prób technicznych, uruchomień, opracowanie niezbędnej dokumentacji warsztatowej i odbiorowej, uzyskanie uzgodnień i opinii, które okażą się niezbędne do wykonania przedmiotu Umowy i jego odbioru.

Zamawiający umożliwi Wykonawcom, na własny koszt i ryzyko, dokonanie
wizji lokalnej przyszłego terenu prac, w dniu 12 maja 2026 r.,
W dniu 12 maja 2026 r. zbiórka o godz. 10:00 w budynku przy ul. Park Chopina 3 w Świebodzinie na parterze.
Dojazd Wykonawców na miejsce zbiórki we własnym zakresie i na własny koszt Wykonawców.
Zamawiający nie prowadzi listy osób zainteresowanych wizją, a Wykonawcy nie anonsują Zamawiającemu w żaden sposób chęci wzięcia udziału w wizji lokalnej.
Wizja lokalna rekomendowana przez Zamawiającego jest dobrowolna i jej nie odbycie nie stanowi przeszkody w złożeniu ważnej oferty w niniejszym postępowaniu.
Wizja lokalna nie będzie stanowiła zebrania Wykonawców, o którym mowa w art. 136 ust. 1 ustawy PZP.

Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części.
Zamówienie jest niepodzielne, ze względów wykonawczych i organizacyjnych oraz racjonalnego wydatkowania środków publicznych nie ma możliwości podzielenia go na części. Groziło by nadmiernymi trudnościami technicznymi i kosztami wykonania zamówienia a także potrzebą skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia. Ponadto istniałoby ryzyko niewykonania części zamówienia. Brak podziału zamówienia na części, nie ogranicza możliwości złożenia ofert przez przedsiębiorców z sektora MŚP.

Zamawiający zgodnie z art. 95 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawców lub dalszych podwykonawców na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonywanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz.U. 1974 Nr 24 poz. 141 ze zm.):
• roboty ogólnobudowlanymi w zakresie wykonania ścian, podłóg, stolarki wewnętrznej drzwiowej
• roboty w zakresie instalacji sanitarnych
• roboty w zakresie instalacji elektrycznych
• roboty w zakresie instalacji teletechnicznych
z wyjątkiem osób sprawujących samodzielne funkcje w budownictwie.
Sposób dokumentowania zatrudnienia ww. osób oraz uprawnienie Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę ww. wymagań, a także sankcje z tytułu nie spełnienia wymagań, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp określone zostały we Wzorze umowy – Załącznik nr 5 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg

45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych

45410000-4 - Tynkowanie

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45442100-8 - Roboty malarskie

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

39150000-8 - Różne meble i wyposażenie

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45314320-0 - Instalowanie okablowania komputerowego

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

540867,90 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

540867,90 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

540867,90 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PW DGA Jakub Dygas

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 9291608945

7.3.3)Ulica

Szwajcarska 9

7.3.4)Miejscowość

Zielona Góra

7.3.5)Kod pocztowy

65-169

7.3.6.)Województwo

lubuskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Best-Audio Włodzimierz Bogdan Pająk

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-06

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

540867,90 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45262500-6Roboty murarskie i murowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
512 602 zł
Próbka: 40 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
241 000 zł2 010 911 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 769 911 zł
Źródło próbki
CPV 45262· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
241 000 zł
Mediana
512 602 zł
Górny kwartyl
2 010 911 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Rejestr umów

Umowa z tego postępowania w Centralnym Rejestrze Umów

Zamawiający zgłosił zawartą umowę do rządowego rejestru. Zobacz kwotę, strony i aneksy wpisu.

Przeszukaj Centralny Rejestr Umów →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Sąd Apelacyjny w Poznaniu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Poznań.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 540 868 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45262500-6 (Roboty murarskie i murowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PW DGA Jakub Dygas (Zielona Góra). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.