Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
721 746 zł
Umowa zawarta
29 lipca 2026
Okres realizacji
do 30 września 2026
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 721 746 zł – 933 139 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Termomodernizacja budynku na działce nr 254/1 w Grąbkowie

Zamawiający Gmina Malanów (Malanów, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Termomodernizacja budynku na działce nr 254/1 w Grąbkowie”, wybierając ofertę wykonawcy BUDMAR PLUS ANITA GRABARCZYK-KRAKOWIAK. Wartość umowy: 721 746 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina MalanówMalanów, Wielkopolskieopublikowano 31 lipca 2026
Wartość umowy
721 746 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy BUDMAR PLUS ANITA GRABARCZYK-KRAKOWIAK (Jastrzębniki), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 721 746,17 zł (umowę zawarto 29 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 721 746,17 zł do 933 138,63 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 września 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA MALANÓW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 311019504

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Turecka 16

1.5.2.)Miejscowość

Malanów

1.5.3.)Kod pocztowy

62-709

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL414 - Koniński

1.5.7.)Numer telefonu

632883083

1.5.8.)Numer faksu

632883083

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@malanow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.malanow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://e-propublico.pl/Ogloszenia/Details/17D3C3D0-F73F-4EBC-A4D4-62BF5DFD946C

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Termomodernizacja budynku na działce nr 254/1 w Grąbkowie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8e8992c0-528b-4d9c-a9bd-41ba6bc8b1ce

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00372581

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00055153/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Termomodernizacja budynku na działce nr 254/1 w Grąbkowie.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 , "Wspieranie rozwoju programowanego w Lokalnych Strategiach Rozwoju "

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00250698

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RI.271.3.2026.EK

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

439024,64 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotowe przedsięwzięcie polegać będzie na termomodernizacji budynku pełniącego funkcję m.in. świetlicy wiejskiej w miejscowości Grąbków.
Jego celem głównym jest wzrost efektywności energetycznej budynku użyteczności publicznej objętej inwestycją.
W ramach Projektu przewidziany jest demontaż istniejącego kotła i zastąpienie go kotłownią biomasową, docieplenie ścian zewnętrznych, wymiana okien, parapetów i drzwi zewnętrznych. Planowany obiekt zasilany jest w energię elektryczną z sieci elektroenergetycznej i nie posiada systemu OZE. Tym samym planuje się budowę mikroinstalacji PV o mocy 2,2 kWp wyłącznie na potrzeby budynku objętego Projektem.
1. Roboty budowlane;
- roboty rozbiórkowe i przygotowawcze
wykucie z muru kratek wentylacyjnych, demontaż parapetów zewnętrznych i stolarki okiennej oraz drzwiowej, wywóz gruzu samochodami samowyładowczymi
- ocieplenie ścian zewnętrznych
przygotowanie podłoża pod ocieplenie płytami styropianowymi, skucie uszkodzonych tynków, osuszanie ścian, wywóz gruzu samochodami samowyładowczymi, uzupełnienie tynków zewnętrznych, gruntowanie ścian pod tynki elewacyjne, nałożenie podkładu tynkarskiego, malowanie tynków zewnętrznych farbami silikonowymi, podłączenie rynien spustowych, osadzenie kratek wentylacyjnych
- montaż stolarki
montaż okien i drzwi zewnętrznych, wymiana progów, uzupełnienie tynków i dwukrotne malowanie ( ościeża okienne i drzwiowe), montaż parapetów zewnętrznych,
2. Roboty sanitarne
- wymiana źródła ciepła
demontaż kotła żeliwnego, demontaż naczynia wzbiorczego otwartego, wymiana rur stalowych, montaż kotła na pellet, wkłady kominowe z blachy kwasoodpornej, dopasowanie połączeń instalacji z kotłem, montaż zaworów i odpowietrzników, okablowanie kotłowni, uruchomienie kotłowni
- instalacja grzewcza
demontaż istniejących grzejników wraz z utylizacją, przywrócenie powierzchni ściany do stanu pierwotnego, montaż otulin termoizolacyjnych, głowic i zaworów, grzejniki stalowe dwupłytowe o wysokości 600-900 mm i długości do 1600mm, aparaty grzewczo-wentylacyjne o mocy do 10 kW, próby ciśnieniowe i szczelinowe, sprawdzenie działania instalacji,
3,. Roboty elektryczne
dostawa i montaż; inwertera instalacji PV, konstrukcji wsporczej przykręcanej o masie 18 kg, modułu instalacji PV o mocy znamionowej 440 Wp,
okablowanie instalacji fotowoltaicznej,
4. Dostawa przenośnej pochylni dla niepełnosprawnych.
Szczegółowy zakres i rodzaj prac przewidzianych do wykonania w ramach przedmiotu zamówienia przedstawiony został w:
a) przedmiarach robót (przedmiary robót stanowią element pomocniczy do przygotowania oferty),
Wykonawca odpowiedzialny jest za powstałe w toku własnych prac odpady oraz za właściwy sposób postępowania z nimi, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10.08.2023 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587) oraz ustawy z dnia 16 czerwca 2023r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2025r. poz. 733). Wywóz odpadów budowlanych odbywa się na koszt Wykonawcy.
W ramach realizacji przedmiotu Umowy Zamawiający przewiduje 2 odbiory robót ( częściowy – po realizacji robót o wartości 50 % kwoty całkowitej brutto) i końcowy ( po zakończeniu realizacji inwestycji).
Wykonawca zobowiązany jest udzielić na całość przedmiotu zamówienia co najmniej 5 – letniej gwarancji. Przez całość przedmiotu zamówienia Zamawiający rozumie wszelkie wykonane roboty budowlane objęte umową. Oferowany okres gwarancji należy podać w formularzu oferty. Podany okres gwarancji będzie podstawą oceny oferty na zasadach określonych w punkcie 21 SWZ.
Szczegółowy zakres i rodzaj prac przewidzianych do wykonania w ramach przedmiotu zamówienia przedstawiony został w:
a) przedmiarach robót (przedmiary robót stanowią element pomocniczy do przygotowania oferty),

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45232460-4 - Roboty sanitarne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

33196200-2 - Sprzęt dla osób niepełnosprawnych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

721746,17 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

933138,63 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

721746,17 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BUDMAR PLUS ANITA GRABARCZYK-KRAKOWIAK

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9680865300

7.3.3)Ulica

Piotrów

7.3.4)Miejscowość

Jastrzębniki

7.3.5)Kod pocztowy

62-812

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

721746,17 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-09-30

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Malanów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Malanów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 721 746 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BUDMAR PLUS ANITA GRABARCZYK-KRAKOWIAK (Jastrzębniki). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.