Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Działając na podstawie art. 260 ust. 1 i 2 w zw. z art. 266 ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. 2026 r., poz. 793 z późn. zm.), dalej: ustawa Pzp, Zamawiający informuje, że na postawie art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp unieważnia postępowanie pn.: Dostawa i instalacja urządzeń oraz oprogramowania w ramach projektu „Podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa w Urzędzie Gminy Dmosin”, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty znacznie przewyższa kwotę, którą Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa i instalacja urządzeń oraz oprogramowania w ramach projektu "Podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa w Urzędzie Gminy Dmosin"

Zamawiający Gmina Dmosin (Dmosin, Łódzkie) opublikował wynik postępowania „Dostawa i instalacja urządzeń oraz oprogramowania w ramach projektu "Podniesienie poziomu…”. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina DmosinDmosin, Łódzkie (powiat Brzeziński →)opublikowano 30 lipca 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podano
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~1,9 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Działając na podstawie art. 260 ust. 1 i 2 w zw. z art. 266 ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. 2026 r., poz. 793 z późn. zm.), dalej: ustawa Pzp, Zamawiający informuje, że na postawie art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp unieważnia… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Dmosin

1.3.)Oddział zamawiającego

Zamówienia Publiczne

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 750148213

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Dmosin 9

1.5.2.)Miejscowość

Dmosin

1.5.3.)Kod pocztowy

95-061

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL712 - Łódzki

1.5.7.)Numer telefonu

468747377

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@dmosin.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.dmosin.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6c2d0d53-fd49-4457-8b69-f51565d94078

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa i instalacja urządzeń oraz oprogramowania w ramach projektu
"Podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa w Urzędzie Gminy Dmosin"

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6c2d0d53-fd49-4457-8b69-f51565d94078

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00371180

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-30

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00058597/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Dostawa i instalacja urządzeń oraz oprogramowania w ramach projektu "Podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa w Urzędzie Gminy Dmosin"

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Fundusze Europejskie na rozwój cyfrowy 2021-2027 (FERC), Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa, na podstawie umowy o powierzenie grantu o numerze FERC.02.02-CS.01-001/23/0654/FERC.02.02-CS.01-001/23/2024

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00357031

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.TP.10.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i instalacja urządzeń oraz oprogramowania w ramach projektu "Podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa w Urzędzie Gminy Dmosin".
1.2. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę, instalację oraz konfigurację sprzętu i oprogramowania:
1.2.1. Aktualizacja oprogramowania i serwisu Firewalla, wg wymagań opisanych w Załączniku 1 do OPZ
1.2.2. Aktualizacja oprogramowania antywirusowego oraz rozszerzenie o funkcjonalność XRD, wg wymagań opisanych w Załączniku 2 do OPZ
1.2.3. Oprogramowanie do zarządzania stanowiskami, wg wymagań opisanych w Załączniku 3 do OPZ
1.2.4. Usługi instalacji i konfiguracji, wg wymagań opisanych w Załączniku 4 do OPZ
1.2.5. Serwer backupu, wg wymagań opisanych w Załączniku 5 do OPZ
1.2.6. NAS, wg wymagań opisanych w Załączniku 6 do OPZ;
1.2.7. UPS, wg wymagań opisanych w Załączniku 7 do OPZ
1.2.8. Usługi instalacji i konfiguracji, wg wymagań opisanych w Załączniku 8 do OPZ
1.3. Po wykonaniu niniejszego zamówienia w ramach zaoferowanej ceny Wykonawca będzie miał obowiązek świadczenia serwisu gwarancyjnego oraz opieki aktualizującej przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy (zgodnie z ofertą Wykonawcy) od daty podpisania Protokołu Odbioru Końcowego.
1.4. Podane w Załącznikach 1-8 do OPZ wymagania techniczne i funkcjonalne urządzeń, oprogramowania i usług należy traktować jako wymagania minimalne.
1.5. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia, w tym wszystkie produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT wykorzystywane do realizacji zamówienia, zarówno jako elementy główne, jak i komponenty, elementy środowiska świadczenia usługi lub rozwiązania towarzyszące, nie obejmowało:
1) produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa (tj. Dz.U. z 2026 r. poz. 20).
2) produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, ani usług ICT lub procesów ICT określonych w tej decyzji.
1.6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 do SWZ wraz z załącznikami oraz we wzorze umowy (Załącznik nr 10 do SWZ).

4.5.3.)Główny kod CPV

48821000-9 - Serwery sieciowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

30234500-3 - Pamięci do przechowywania danych

31154000-0 - Bezprzestojowe źródła energii

48760000-3 - Pakiety oprogramowania do ochrony antywirusowej

48517000-5 - Pakiety oprogramowania informatycznego

72000000-5 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia

72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania

72700000-7 - Usługi w zakresie sieci komputerowej

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Działając na podstawie art. 260 ust. 1 i 2 w zw. z art. 266 ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. 2026 r., poz. 793 z późn. zm.), dalej: ustawa Pzp, Zamawiający informuje, że na postawie art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp unieważnia postępowanie pn.: Dostawa i instalacja urządzeń oraz oprogramowania w ramach projektu „Podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa w Urzędzie Gminy Dmosin”, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty znacznie przewyższa kwotę, którą Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

316110,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

316110,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

48821000-9Serwery sieciowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Dmosin prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Dmosin.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 48821000-9 (Serwery sieciowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.