Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Firma Handlowa "Piątka" Teresa Bajor· Mielec
Wartość umowy
221 145 zł
Umowa zawarta
16 lipca 2026
Okres realizacji
45 dni
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 218 304 zł – 237 526 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 1,3% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji30%Aspekt społeczny10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wyposażenie pracowni dydaktycznych w szkołach Gminy Gołuchów.

Zamawiający Gmina Gołuchów (Gołuchów, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Wyposażenie pracowni dydaktycznych w szkołach Gminy Gołuchów”, wybierając ofertę wykonawcy Firma Handlowa "Piątka" Teresa Bajor. Wartość umowy: 221 145 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina GołuchówGołuchów, Wielkopolskie (powiat Pleszewski →)opublikowano 30 lipca 2026
Wartość umowy
221 145 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~3,9 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Firma Handlowa "Piątka" Teresa Bajor (Mielec).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 221 144,54 zł (umowę zawarto 16 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 218 303,53 zł do 237 525,67 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 45 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Gołuchów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 250855340

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Lipowa 1

1.5.2.)Miejscowość

Gołuchów

1.5.3.)Kod pocztowy

63-322

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL416 - Kaliski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@goluchow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://goluchow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-45dabef4-e27d-4ab1-bc40-9ae0e071fe0b

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wyposażenie pracowni dydaktycznych w szkołach Gminy Gołuchów.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-45dabef4-e27d-4ab1-bc40-9ae0e071fe0b

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00370210

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-30

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Projekt realizowany w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 (FEW) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+).

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00266401

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RI.271.6.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych pomocy dydaktycznych oraz wyposażenia meblowego do pracowni przyrodniczych, biologicznych, fizycznych i komputerowych dla szkół z terenu Gminy Gołuchów w ramach projektu: „Wspieramy i rozwijamy kompetencje uczniów szkół podstawowych”.
2. Szczegółowy zakres zamówienia obejmuje wyposażenie następujących pracowni:
1) Pracownia przyrodniczo-biologiczna w SP w Gołuchowie;
2) Pracownia fizyczna w SP w Gołuchowie;
3) Pracownia komputerowa (meble) w SP w Jedlcu;
4) Pracownia przyrodnicza w SP w Jedlcu;
5) Pracownia przyrodniczej w SP w Kościelnej Wsi;
6) Pracownia komputerowa (meble) w SP w Kucharkach;
7) Pracownia przyrodniczej w SP w Kucharkach.

Szczegółowy wykaz asortymentu, ilości oraz minimalne parametry techniczne i funkcjonalne dla każdej z lokalizacji określa w załącznikach nr 7a-7g do SWZ (zwane dalej OPZ).

4.5.3.)Główny kod CPV

39162100-6 - Pomoce dydaktyczne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

39160000-1 - Meble szkolne

39162110-9 - Sprzęt dydaktyczny

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

218303,53 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

237525,67 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

221144,54 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

6.7.)Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Firma Handlowa "Piątka" Teresa Bajor

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

831257773

7.3.3)Ulica

ul. Pułaskiego 2a

7.3.4)Miejscowość

Mielec

7.3.5)Kod pocztowy

39-300

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-16

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

221144,54 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

45 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

39162100-6Pomoce dydaktyczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
219 767 zł
Próbka: 37 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
82 835 zł354 999 zł
Rozstęp międzykwartylowy
272 164 zł
Źródło próbki
CPV 39162100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
82 835 zł
Mediana
219 767 zł
Górny kwartyl
354 999 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Gołuchów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gołuchów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 221 145 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 39162100-6 (Pomoce dydaktyczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Firma Handlowa "Piątka" Teresa Bajor (Mielec). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.