Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
205 102 zł
Umowa zawarta
22 lipca 2026
Okres realizacji
90 dni
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 205 102 zł – 319 281 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych na terenie Gminy Iwonicz-Zdrój

Zamawiający Gmina Iwonicz-Zdrój (Iwonicz-Zdrój, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych na terenie Gminy Iwonicz-Zdrój”, wybierając ofertę wykonawcy Usługi Sprzętowo-Transportowe Karol Wesołowski. Wartość umowy: 205 102 zł. Złożono 5 ofert.

Wartość umowy
205 102 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    12 czerwca 2026

    Termin ofert: 29 czerwca 2026 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    30 lipca 2026

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Usługi Sprzętowo-Transportowe Karol Wesołowski (Niepla 135), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 205 101,91 zł (umowę zawarto 22 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 205 101,91 zł do 319 280,60 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 90 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Iwonicz-Zdrój

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 370440548

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

al. Słoneczna 28

1.5.2.)Miejscowość

Iwonicz-Zdrój

1.5.3.)Kod pocztowy

38-440

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL821 - Krośnieński

1.5.7.)Numer telefonu

134350212

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@iwonicz-zdroj.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.iwonicz-zdroj.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://iwonicz-zdroj.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych na terenie Gminy Iwonicz-Zdrój

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6296fd01-fd14-4c0d-9ad8-29337a8cd102

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00369463

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-30

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00059307/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.11 Modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych na terenie Gminy Iwonicz-Zdrój

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00288207

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IR.271.12.2026.IZ

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

246886,24 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem postępowania jest realizacja zamówienia pn.: „Modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych na terenie Gminy Iwonicz-Zdrój” obejmującego dwa zadania:
ZADANIE 1: MODERNIZACJA DROGI DOJAZDOWEJ DO PÓL POŁOŻONEJ NA DZ. NR EWID. 1182 W MIEJSCOWOŚCI LUBATÓWKA.
Prace należy wykonać zgodnie z dokumentacją techniczną, STWiOR, przedmiarami.
Zakres wykonywanych robót:
Długość odcinka drogi–390,00 m, szerokości jezdni –2,70m
- usługa geodezyjna,
- mechaniczne karczowanie krzaków i podszyć gęstych,
- oczyszczenie terenu po wykarczowaniu z drobnych gałęzi,
- oczyszczanie rowu z namułu o grubości 20cm z wyprofilowaniem skarp
- roboty ziemne w gruncie kategorii IV wykonywane koparkami przedsiębiernymi o pojemności łyżki 0,25m3 z transportem urobku samochodami samowyładowczymi na odległość do 2km,
- koryta o głębokości 25cm wykonane mechanicznie na całej szerokości jezdni w gruncie kategorii IV,
- warstwa dolna podbudowy z kruszywa łamanego o grubości po zagęszczeniu 15cm,
- warstwa górna podbudowy z kruszywa łamanego o grubości po zagęszczeniu 10cm,
- montaż barier drogowych.

ZADANIE 2: MODERNIZACJA DROGI DOJAZDOWEJ DO PÓL POŁOŻONEJ NA DZ. NR EWID. 2174, 2205/1, 2205/3, 2165 W MIEJSCOWOŚCI IWONICZ.
Prace należy wykonać zgodnie z dokumentacją techniczną, STWiOR, przedmiarami.
Zakres wykonywanych robót:
Długość odcinka drogi–598,00 m, szerokości jezdni –2,7 0m
- usługa geodezyjna,
- mechaniczne karczowanie krzaków i podszyć gęstych,
- oczyszczenie terenu po wykarczowaniu z drobnych gałęzi,
- oczyszczanie rowu z namułu o grubości 20cm z wyprofilowaniem skarp,
- roboty ziemne w gruncie kategorii IV wykonywane koparkami przedsiębiernymi o pojemności łyżki 0,25m3 z transportem urobku samochodami samowyładowczymi na odległość do 2km.,
- koryta o głębokości 25cm wykonane mechanicznie na całej szerokości jezdni w gruncie kategorii IV,
- warstwa dolna podbudowy z kruszywa łamanego o grubości po zagęszczeniu 15cm.,
- warstwa górna podbudowy z kruszywa łamanego o grubości po zagęszczeniu 10cm.
UWAGI:
Podczas realizacji zamówienia może być prowadzony nadzór z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.
Szczegółowy zakres prac obejmujący przedmiot zamówienia został określony w załączniku nr 9 – dokumentacja techniczna (całość zamówienia) – załącznik do pobrania ze strony internetowej prowadzonego postępowania.
UWAGA!
W przypadku użycia w dokumentacji przetargowej (SWZ wraz z załącznikami) norm, aprobat technicznych, nazw własnych, narzędzi, materiałów itp. należy je traktować jako przykładowe mające na celu doprecyzowanie przedmiotu zamówienia oraz określające standard techniczny i jakościowy – zamawiający dopuszcza równoważność. Narzędzia i materiały do wykonania zamówienia należy przyjmować w kategorii jakości nie niższej (równoważnej) niż ta wskazana w SWZ i załącznikach do niej. Zastosowane wyroby powinny być zgodne z obowiązującym prawem. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązanie równoważne opisane przez Zamawiającego w dokumentacji przetargowej zobowiązany jest wykazać, że zaoferowany przez niego wyrób równoważny spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. Zestawienie wyrobów równoważnych wraz z dowodami potwierdzającymi spełnienie cech równoważności oferowanych wyrobów Wykonawca składa wraz z ofertą. W przypadku gdy Wykonawca nie złoży w ofercie oświadczenia o zastosowaniu wyrobów równoważnych (poprzez złożenie zestawienia wyrobów równoważnych i potwierdzających dowodów), rozumie się, że do wykonania przedmiotu zamówienia ujęto wyroby zaproponowane w dokumentacji przetargowej.
Okres gwarancji udzielonej przez Wykonawcę musi wynosić co najmniej 36 miesięcy. Ustala się okres rękojmi równy okresowi udzielonej gwarancji jakości. Wykonawca zapewnia na swój koszt przeglądy gwarancyjne i okresowe zgodnie z zapisami umowy oraz pełną obsługę geodezyjną.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233226-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

205101,91 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

319280,60 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

205101,91 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Usługi Sprzętowo-Transportowe Karol Wesołowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6851886449

7.3.4)Miejscowość

Niepla 135

7.3.5)Kod pocztowy

38-203

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-22

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

205101,91 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

90 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233226-9Roboty budowlane w zakresie dróg do…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
310 850 zł
Próbka: 19 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
211 347 zł634 594 zł
Rozstęp międzykwartylowy
423 247 zł
Źródło próbki
CPV 45233226· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
211 347 zł
Mediana
310 850 zł
Górny kwartyl
634 594 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Iwonicz-Zdrój prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Iwonicz-Zdrój.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 205 102 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233226-9 (Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Usługi Sprzętowo-Transportowe Karol Wesołowski (Niepla 135). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.