Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Zamawiający unieważnił, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 560 000,00 zł brutto

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa budowli sportowej – toru rowerowego pumptrack ze skateparkiem w ramach zadania „Aktywna Przestrzeń Iwonicza” – etap I

Zamawiający Gmina Iwonicz-Zdrój (Iwonicz-Zdrój, Podkarpackie) opublikował wynik postępowania „Budowa budowli sportowej – toru rowerowego pumptrack ze skateparkiem w ramach zadania…”. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina Iwonicz-ZdrójIwonicz-Zdrój, Podkarpackie (powiat Krośnieński →)opublikowano 29 sierpnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 500 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

6 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Zamawiający unieważnił, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 560 000,00 zł brutto. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Iwonicz-Zdrój

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 370440548

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

al. Słoneczna 28

1.5.2.)Miejscowość

Iwonicz-Zdrój

1.5.3.)Kod pocztowy

38-440

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL821 - Krośnieński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@iwonicz-zdroj.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.iwonicz-zdroj.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://iwonicz-zdroj.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa budowli sportowej – toru rowerowego pumptrack ze skateparkiem w ramach zadania „Aktywna Przestrzeń Iwonicza” – etap I

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-98e128a7-ee4a-4545-a8e0-a2e709326f88

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00413189

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-29

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00059307/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.12 Budowa toru rowerowego pumptrack ze skateparkiem z infrastrukturą techniczną, układem komunikacyjnym, małą architekturą, zagospodarowaniem terenu w ramach zadania „Aktywna Przestrzeń Iwonicza”-etap I

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00328507

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IR.271.14.2026.IZ

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem postępowania jest realizacja zamówienia pn

„Budowa budowli sportowej – toru rowerowego pumptrack ze skateparkiem, budowa wewnętrznej instalacji odwodnienia terenu wraz z przyłączem, instalacji elektrycznej niskiego napięcia wraz z przyłączem i instalacji monitoringu wizyjnego terenu, wewnętrznego układu komunikacyjnego oraz obiektów małej architektury w przestrzeni publicznej wraz z zagospodarowaniem terenu i zielenią na działce nr 5269/3, jedn. ewid. 180703_5, obr. Iwonicz w ramach zadania „Aktywna Przestrzeń Iwonicza” – etap I”. Teren planowanej inwestycji położony jest na części działki nr 5269/3 (obręb 0001 Iwonicz, gm. Iwonicz-Zdrój). Zadanie obejmuje w szczególności: 1) Odwodnienie terenu, 2) Instalacja elektryczna, 3) Nawierzchnia N2 - Nawierzchnia chodnika, 4) Nawierzchnia N3 - Nawierzchnia placu wypoczynkowego, 5) Nawierzchnia N5 - Nawierzchnia toru rowerowego Pumptrack, 6) Zieleń - Roboty przygotowawcze, 7) Zieleń - Wykończenie powierzchni terenu: trawniki zakładane od podstaw – mieszanka gazonowa (T1 - T7), trawnik z rolki na skarpach toru (T8, T9, T10, T11, T12, T13, T14, T15), Trawniki rekultywowane – mieszanka gazonowa (T17), łąka kwietna (T20), 6 szt. klonów polnych – Acer campestre (AceCam), 1 szt. klon pospolity – Acer platanoides (AcePla), 1 szt. lipa drobnolistna – Tilia cordata (TilCor), 1 szt. Buk pospolity – Fagus sylvativa (FagSyl), 104 szt. wierzba purpurowa ‘Nana’ – Salix purpurea ‘Nana’, powierzchnia z otoczaków, 8) Mała architektura: 2 szt. koszy na odpady segregowane (K), 2 szt. ławek – typ 1 (Ł1), 1 szt. stół (S1), 1 szt. tablica regulaminowa (R), 4 szt. stojaków rowerowych (Sr). 2. Szczegółowy zakres prac obejmujący przedmiot zamówienia został określony w załączniku nr 9 – dokumentacja techniczna (dokumentacja projektowa „Budowa budowli sportowej – toru rowerowego pumptrack ze skateparkiem, budowa wewnętrznej instalacji odwodnienia terenu wraz z przyłączem, instalacji elektrycznej niskiego napięcia wraz z przyłączem i instalacji monitoringu wizyjnego terenu, wewnętrznego układu komunikacyjnego oraz obiektów małej architektury w przestrzeni publicznej wraz z zagospodarowaniem terenu i zielenią na działce nr 5269/3, jedn. ewid. 180703_5, obr. Iwonicz w ramach zadania „Aktywna Przestrzeń Iwonicza” – załącznik do pobrania ze strony internetowej prowadzonego postępowania. 3. UWAGA! W przypadku użycia w dokumentacji przetargowej (SWZ wraz z załącznikami) norm, aprobat technicznych, nazw własnych, narzędzi, materiałów itp. należy je traktować jako przykładowe mające na celu doprecyzowanie przedmiotu zamówienia oraz określające standard techniczny i jakościowy – Zamawiający dopuszcza równoważność. Narzędzia i materiały do wykonania zamówienia należy przyjmować w kategorii jakości nie niższej (równoważnej) niż ta wskazana w SWZ i załącznikach do niej. Zastosowane wyroby powinny być zgodne z obowiązującym prawem. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązanie równoważne opisane przez Zamawiającego w dokumentacji przetargowej zobowiązany jest wykazać, że zaoferowany przez niego wyrób równoważny spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. Zestawienie wyrobów równoważnych wraz z dowodami potwierdzającymi spełnienie cech równoważności oferowanych wyrobów Wykonawca składa wraz z ofertą. W przypadku gdy Wykonawca nie złoży w ofercie oświadczenia o zastosowaniu wyrobów równoważnych (poprzez złożenie zestawienia wyrobów równoważnych i potwierdzających dowodów), rozumie się, że do wykonania przedmiotu zamówienia ujęto wyroby zaproponowane w dokumentacji przetargowej.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zamawiający unieważnił, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 560 000,00 zł brutto.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2995050,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2995050,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 500 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 459 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 500 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Iwonicz-Zdrój prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Iwonicz-Zdrój.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.