Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Zamawiający na realizację zamówienia publicznego pn. „Modernizacja i przebudowa placu zabaw w Miękowie” przeznaczył kwotę 499.849,27 zł brutto. Do terminu składania ofert, wyznaczonego na dzień 28.07.2026 r., złożona została jedna oferta z ceną 653.614,79 zł brutto. Zamawiający unieważnia zatem postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego z uwagi na fakt, że cena jedynej złożonej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowania zamówienia

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja i przebudowa placu zabaw w Miękowie

Zamawiający Gmina Czerwonak - Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej AKWEN w Czerwonaku (Czerwonak, Wielkopolskie) opublikował wynik postępowania „Modernizacja i przebudowa placu zabaw w Miękowie”. Złożono 1 ofertę.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 300 000 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Zamawiający na realizację zamówienia publicznego pn. „Modernizacja i przebudowa placu zabaw w Miękowie” przeznaczył kwotę 499.849,27 zł brutto. Do terminu składania ofert, wyznaczonego na dzień 28.07.2026 r., złożona została jedna oferta z ceną 653.614,79 zł… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Czerwonak - Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej AKWEN w Czerwonaku

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 634591852

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Leśna 6

1.5.2.)Miejscowość

Czerwonak

1.5.3.)Kod pocztowy

62-004

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL418 - Poznański

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@akwenczerwonak.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.akwenczerwonak.pl/akwenczerwonak/bip/zamowienia-publiczne.html

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-04d26dce-3850-4f05-9da1-4ec329430db9

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja i przebudowa placu zabaw w Miękowie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-04d26dce-3850-4f05-9da1-4ec329430db9

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00368973

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-29

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00020462/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Modernizacja placu zabaw w Miękowie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00315682

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

AKW.351.3.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

406381,52 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających modernizacji i przebudowie placu zabaw w Miękowie.
2. Dokładny opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz w przedmiarze, które to stanowią integralną część Specyfikacji – załącznik nr 7 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zamawiający na realizację zamówienia publicznego pn. „Modernizacja i przebudowa placu zabaw w Miękowie” przeznaczył kwotę 499.849,27 zł brutto. Do terminu składania ofert, wyznaczonego na dzień 28.07.2026 r., złożona została jedna oferta z ceną 653.614,79 zł brutto. Zamawiający unieważnia zatem postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego z uwagi na fakt, że cena jedynej złożonej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowania zamówienia.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

653614,79 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

653614,79 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45111291-4Roboty w zakresie zagospodarowania…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
300 000 zł
Próbka: 23 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
206 895 zł426 469 zł
Rozstęp międzykwartylowy
219 574 zł
Źródło próbki
CPV 45111291· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
206 895 zł
Mediana
300 000 zł
Górny kwartyl
426 469 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Czerwonak - Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej AKWEN w Czerwonaku prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Czerwonak.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45111291-4 (Roboty w zakresie zagospodarowania terenu). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.