Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
246 000 zł
Umowa zawarta
30 czerwca 2026
Okres realizacji
24 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena70%Dodatkowe funkcjonalności systemu – DF20%Parametry SLA ponad wymagane minimum – SLA10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Konfiguracja oraz udostępnienie w modelu Software as a Service (SaaS) systemu informatycznego zapewniającego dostępność cyfrową dokumentów publikowanych przez uczelnie (WCAG, AI).

Zamawiający Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki (Kraków, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Konfiguracja oraz udostępnienie w modelu Software as a Service (SaaS) systemu…”, wybierając ofertę wykonawcy Sages Sp.z.o.o. Wartość umowy: 246 000 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Politechnika Krakowska im. Tadeusza KościuszkiKraków, Małopolskieopublikowano 29 lipca 2026
Wartość umowy
246 000 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,6 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    13 maja 2026

    Termin ofert: 22 maja 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    29 lipca 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Sages Sp.z.o.o (Warszawa), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 246 000,00 zł (umowę zawarto 30 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 24 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

1.3.)Oddział zamawiającego

Dział Zamówień Publicznych

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000001560

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Warszawska 24

1.5.2.)Miejscowość

Kraków

1.5.3.)Kod pocztowy

31-155

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zampub@pk.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pk.edu.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://pk.ezamawiajacy.pl/pn/PK/demand/278722/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Konfiguracja oraz udostępnienie w modelu Software as a Service (SaaS) systemu informatycznego zapewniającego dostępność cyfrową dokumentów publikowanych przez uczelnie (WCAG, AI).

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-755b2c03-5f4e-461d-bd83-68b018f0def5

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00368895

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-29

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00078845/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.28 Dostawa oprogramowania WCAG AL+

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Usługa jest realizowana jest w ramach projektu pn. „Dostępna PK+”, nr FERS.03.01-IP.08 0173/24-00, realizowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021–2027, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+).

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00240832

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

KZKN-2/024/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

203000,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest konfiguracja oraz udostępnienie w modelu Software as a Service (SaaS) systemu informatycznego zapewniającego dostępność cyfrową dokumentów publikowanych przez uczelnię, zgodnie z wytycznymi WCAG 2.1 na poziomie co najmniej AA oraz standardem PDF/UA (ISO 14289). 2. System ma umożliwiać automatyczne przetwarzanie dokumentów w celu zapewnienia ich dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, w tym użytkowników technologii asystujących (np. czytników ekranu), w liczbie do 100 000 stron rocznie. 3. W wyniku realizacji zamówienia Zamawiający uzyska: - dostęp do narzędzia do automatycznego zapewniania dostępności cyfrowej dokumentów, - ograniczenie konieczności ręcznego tagowania dokumentów, - możliwość integracji systemu z platformami uczelnianymi (BIP, CMS, repozytoria), - dokumentację systemu i API w języku polskim. 4. Zamówienie obejmuje w szczególności: 1. udostępnienie systemu w modelu SaaS, 2. konfigurację i dostosowanie systemu do potrzeb Zamawiającego, 3. wsparcie techniczne, utrzymanie usługi w okresie dwóch lat od wdrożenia

4.5.3.)Główny kod CPV

72222300-0 - Usługi w zakresie technologii informacji

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

72260000-5 - Usługi w zakresie oprogramowania

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

72267000-4 - Usługi w zakresie konserwacji i napraw oprogramowania

72262000-9 - Usługi rozbudowy oprogramowania

72600000-6 - Usługi doradcze i dodatkowe w zakresie sprzętu komputerowego

72212190-7 - Usługi opracowywania oprogramowania edukacyjnego

48810000-9 - Systemy informacyjne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

246000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

246000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

246000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Sages Sp.z.o.o

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

1132737407

7.3.3)Ulica

Nowogrodzka 62 c

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

02-002

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

246000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Wykonawca zobowiązuje się zrealizować przedmiot umowy tj. udostępnić system informatyczny Zamawiającemu, przeprowadzić konfigurację i dostosowanie systemu do potrzeb Zamawiającego (zwane również: Wdrożeniem) oraz przeprowadzić szkolenia w terminie do 12 tygodni od daty
zawarcia umowy. Wsparcie techniczne i usługa dostępu do systemu będzie świadczone przez okres 24 miesięcy od daty Wdrożenia.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

72222300-0Usługi w zakresie technologii infor…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
674 758 zł
Próbka: 24 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
180 708 zł1 198 884 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 018 176 zł
Źródło próbki
CPV 72222· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
180 708 zł
Mediana
674 758 zł
Górny kwartyl
1 198 884 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kraków.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 246 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 72222300-0 (Usługi w zakresie technologii informacji). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Sages Sp.z.o.o (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.