Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
9 400 000 zł
Umowa zawarta
28 lipca 2026
Okres realizacji
30 miesiące
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 9 400 000 zł – 13 660 344 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Oferowany okres gwarancji i rękojmi na wszystkie roboty40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Rozbudowa, przebudowa i nadbudowa budynku administracyjnego Nadleśnictwa Dwukoły wraz z robotami rozbiórkowymi i zagospodarowaniem terenu na dz. nr ewid. 3169/11 (obręb Iłowo Osada).

Zamawiający Nadleśnictwo Dwukoły (Iłowo-Osada, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął postępowanie „Rozbudowa, przebudowa i nadbudowa budynku administracyjnego Nadleśnictwa Dwukoły wraz z…”, wybierając ofertę wykonawcy Budjafex S.C. Wartość umowy: 9 400 000 zł. Złożono 8 ofert.

Wartość umowy
9 400 000 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~4,3 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    11 czerwca 2026

    Termin ofert: 29 czerwca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    29 lipca 2026

    8 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Budjafex S.C. (Działdowo), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 9 400 000,00 zł (umowę zawarto 28 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 9 400 000,00 zł do 13 660 343,84 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 30 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Nadleśnictwo Dwukoły

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 130014406

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Dwukoły 2

1.5.2.)Miejscowość

Iłowo-Osada

1.5.3.)Kod pocztowy

13-240

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL621 - Elbląski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

dwukoly@olsztyn.lasy.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://dwukoly.olsztyn.lasy.gov.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1256196

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Leśnictwo

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rozbudowa, przebudowa i nadbudowa budynku administracyjnego Nadleśnictwa Dwukoły wraz z robotami rozbiórkowymi i zagospodarowaniem terenu na dz. nr ewid. 3169/11 (obręb Iłowo Osada).

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-54537286-316d-477b-aa24-e8e45562ca60

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00368520

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-29

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00496945/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Rozbudowa i remont budynku administracyjnego wraz z robotami rozbiórkowymi i zagospodarowaniem terenu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00286226

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SA.270.3.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót związanych z remontem, rozbudową, przebudową i nadbudową budynku administracyjnego Nadleśnictwa Dwukoły wraz z robotami rozbiórkowymi i zagospodarowaniem terenu na dz. nr ewid. 3169/11 (obręb Iłowo Osada), zgodnie z dokumentacją projektową dołączoną do niniejszego postępowania. W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi również budowa naziemnej instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii oraz budowa studni głębinowej.

• Przedmiot zamówienia obejmuje remont i nadbudowę istniejącego budynku administracyjnego. Projektowana rozbudowa obejmuje budowę nowego skrzydła biurowego, które ma zostać połączone łącznikiem z istniejącym budynkiem.

Istniejący budynek administracyjny to obiekt trójnawowy, posiada dwie kondygnacje nadziemne, parter i piętro – które stanowi częściowo poddasze, całkowicie podpiwniczony. Ściany zewnętrzne murowane z cegły pełnej, stropy nad piwnicą ceramiczne łukowe na belkach stalowych, strop nad parterem oraz nad piętrem drewniany. Więźba dachowa drewniana. Powierzchnia całkowita budynku przed rozbudową wynosi 583,48m2. W ramach nadbudowy planuje się domurowanie ścian zewnętrznych piętra w nawach bocznych w celu osiągnięcia pełnej wysokości pomieszczeń. Projektowana rozbudowa dotyczy budowy nowego budynku z łącznikiem komunikacyjnym do budynku istniejącego. Będzie to budynek trójnawowy, nawy na planie prostokąta, zaprojektowany jako murowany z bloczków komórkowych, przykryty stropem żelbetowym nad parterem, dachem dwuspadowym krytym blachodachówką, konstrukcja dachu dźwigarowa drewniana. Powierzchnia użytkowa budynku biurowego po rozbudowie wynosi 1239,69 m2.

• W ramach prac remontowych planuje się między innymi: demontaż istniejących i montaż nowych posadzek, naprawę tynków i malowanie ścian, wykonanie sufitów podwieszanych , wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, docieplenie ścian zewnętrznych od wewnątrz płytami multipor, układanie płytek, biały montaż pomieszczeń WC, wymiana pokrycia dachowego.

• Roboty rozbiórkowe dotyczą budynku gospodarczego z kotłownią i archiwum oraz wolnostojącej wieży metalowej obserwacyjnej o wysokości ok. 15 metrów. Konstrukcję wieży stanowi kratownica przestrzenna w kształcie ostrosłupa ściętego o kwadratowym przekroju poziomym, wykonana z kątowników stalowych o połączeniach nitowanych; maszt zakotwiony jest w fundamencie betonowym. Budynek przeznaczony do rozbiórki to obiekt parterowy, niepodpiwniczony, ściany murowane i ocieplone od zewnątrz styropianem gr. 10 cm w systemie Etics. Stropy – z płyt kanałowych żelbetowych (tzw. żerańskich). W budynku znajdują się kotłownia (poziom posadzki obniżony około 0,5 m w stosunku do poziomu terenu), pomieszczenia socjalne, pomieszczenie punktu alarmowo - dyspozycyjnego, archiwum. Wysoki (~9m) o przekroju ~1,8x1,1 m komin kotłowni dominuje nad bryłą tego budynku. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 222,70m2, powierzchnia zabudowy 294,77m2.

• Projektowane zagospodarowanie terenu obejmuje prace związane z budową instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej, budową miejsc postojowych i ciągów komunikacyjnych, karczowaniem pniaków. Zaprojektowano również wykonanie trawników i nasadzenia zieleni, demontaż i montaż nowych przęseł drewnianych w istniejącym ogrodzeniu, renowację metalowych elementów istniejącego ogrodzenia.

• Zaprojektowano następujące instalacje: doziemną instalację wodociągową wraz ze studnią głębinową, doziemną instalację kanalizacyjną za zbiornikiem szczelnym, doziemną instalację cieplną – dolne źródło ciepła, instalację centralnego ogrzewania, instalację źródła ciepła – gruntowa pompa ciepła wraz z kotłownią pelletową, instalację wentylacji mechanicznej i klimatyzacji, instalacje wod – kan, elektryczną, fotowoltaiczną, odgromową.
Zamawiający protokolarnie określi przydatność do ponownego użycia odzyskanych materiałów z demontażu obiektów wchodzących w zakres prac rozbiórkowych. W przypadku określenia braku przydatności materiały zostaną dostarczone staraniem i na koszt Wykonawcy do punktu utylizacji oraz innego miejsca (w odległości do 20 km od miejsca inwestycji). Jeśli materiały zostaną określone jako przydatne obowiązkiem Wykonawcy jest dostarczenie i złożenie ich w miejscu wskazanym przez Zamawiającego na koszt Wykonawcy w odległości do 20 km od miejsca inwestycji.

Roboty związane z budową studni należy wykonywać zgodnie z zatwierdzonym przez Starostę Działdowskiego ,,Projektem Robót Geologicznych w celu budowy studni głębinowej w miejscowości Dwukoły, gmina Iłowo-Osada, pow. działdowski, woj. warmińsko-mazurskie (dz. nr ewid. 3169/11 z obrębu Iłowo-Osada)”.
W czasie realizacji zadania stanowiącego przedmiot zamówienia przeznaczony do przebudowy i remontu budynek stanowiący obecną siedzibę Nadleśnictwa będzie wykorzystywany na dotychczasowych zasadach, w związku z powyższym Wykonawca swoimi działaniami nie może ograniczać lub uniemożliwiać pracy w tym budynku. W szczególności należy zachować przejezdność do budynku (nie można składować żadnych materiałów na parkingu obok wejścia głównego do budynku siedziby nadleśnictwa), a także zapewnić dostęp do mediów, w szczególności do prądu oraz ogrzewania. Należy odpowiednio zabezpieczyć teren budowy, ponieważ budynek siedziby nadleśnictwa musi być dostępny dla wszystkich interesantów. Po wybudowaniu nowego budynku wykonawca ma obowiązek umożliwić przeniesienie pracy nadleśnictwa do nowej części oraz zapewnić do niej dostęp interesantom przed wyłączeniem dotychczasowej siedziby nadleśnictwa z użytkowania. Termin na przeniesienie pracy nadleśnictwa do nowej części siedziby wynosi 30 dni liczonych od dnia uzyskania pozwolenia na użytkowanie.

• Wykonawca działając w imieniu Zamawiającego, na podstawie udzielonego pełnomocnictwa, zobowiązany jest do złożenia wniosku o pozwolenie na użytkowanie dla części obiektu, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane i decyzji o pozwoleniu na użytkowanie obiektu dla nowo powstałego obiektu.
• Docelowo Wykonawca jest zobowiązany do uzyskania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie dla całego obiektu budowlanego.
Obowiązkiem Wykonawcy będzie zgłoszenie w imieniu Zamawiającego przyłączenia instalacji fotowoltaicznej do sieci dystrybutora energii elektrycznej, a także montaż licznika dwukierunkowego przez zakład energetyczny.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45262200-3 - Fundamentowanie i wiercenie studni wodnych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

9400000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

13660343,84 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

9400000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Budjafex S.C.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

571-171-72-78

7.3.3)Ulica

Graniczna 28

7.3.4)Miejscowość

Działdowo

7.3.5)Kod pocztowy

13-200

7.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

9400000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

30 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Nadleśnictwo Dwukoły prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Iłowo-Osada.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 9 400 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Budjafex S.C. (Działdowo). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.