Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Opitek Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością· Chełm Śląskimała firma

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: Usługi Transportowe Opitek Henryk

Wartość umowy
5 016 680 zł
Umowa zawarta
20 lipca 2026
Okres realizacji
100 dni
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 5 016 680 zł – 6 781 230 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja udzielona przez Wykonawcę40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Rozbudowa drogi wojewódzkiej polegająca na przebudowie skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 931 ul. Turystycznej, DP 5905S ul. Bojszowskiej i DG ul. Peryferyjnej w Bieruniu

Zamawiający Powiatowy Zarząd Dróg w Bieruniu (Bieruń, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Rozbudowa drogi wojewódzkiej polegająca na przebudowie skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr…”, wybierając ofertę wykonawcy Opitek Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Wartość umowy: 5 016 680 zł. Złożono 4 oferty.

Wartość umowy
5 016 680 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    17 czerwca 2026

    Termin ofert: 2 lipca 2026 08:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    21 lipca 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: Opitek Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Chełm Śląski), wspólnie z: Usługi Transportowe Opitek Henryk.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 5 016 679,51 zł (umowę zawarto 20 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 5 016 679,51 zł do 6 781 229,79 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 100 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W BIERUNIU

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 277653948

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Warszawska 168

1.5.2.)Miejscowość

Bieruń

1.5.3.)Kod pocztowy

43-155

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.5.7.)Numer telefonu

(32) 216-21-73

1.5.8.)Numer faksu

(32) 216-21-73

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@pzdbierun.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.pzd-powiatbl.bip.net.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-28f518e5-85f9-4e7b-a9b9-02ea8140ddd8

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rozbudowa drogi wojewódzkiej polegająca na przebudowie skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 931 ul. Turystycznej, DP 5905S ul. Bojszowskiej i DG ul. Peryferyjnej w Bieruniu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-28f518e5-85f9-4e7b-a9b9-02ea8140ddd8

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00352990

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-21

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00026686/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Rozbudowa drogi wojewódzkiej polegająca na przebudowie skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 931 ul. Turystycznej, DP 5905S ul. Bojszowskiej i DG ul. Peryferyjnej w Bieruniu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00293684

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RZP/8/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

5994559,74 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia pod ww. nazwą jest wykonanie robót budowlanych w rozumieniu art. 7 pkt 21 ustawy p.z.p. polegających na rozbudowie drogi wojewódzkiej polegającej na przebudowie skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 931 ul. Turystycznej, drogi powiatowej 5905S ul. Bojszowskiej i drogi gminnej ul. Peryferyjnej w Bieruniu.

Roboty w ramach przedmiotowego zadania polegały będą w szczególności na:
- rozbudowie drogi wojewódzkiej, polegającej na poszerzeniu jezdni w kierunku wschodnim oraz wydzieleniu lewoskrętu na wlocie południowo-zachodnim i stworzeniu powierzchni akumulacyjnej dla pojedynczego pojazdu skręcającego w lewo na wlocie północno-wschodnim,
- przebudowie ul. Bojszowskiej i ul. Peryferyjnej polegającej na przeosiowaniu tras w celu poprawy przejezdności dla relacji na wprost,
- budowie sugerowanego przejścia dla pieszych przez ul. Bojszowską oraz budowie przejścia dla pieszych przez ul. Turystyczną,
- budowie ciągu pieszo-rowerowego o nawierzchni asfaltowej po zachodniej stronie drogi wojewódzkiej oraz w obrębie skrzyżowania,
- budowie chodnika o nawierzchni z kostki betonowej po wschodniej stronie drogi wojewódzkiej oraz północnej stronie drogi powiatowej, stanowiącego dojście do przebudowywanej zatoki autobusowej,
- przebudowie zatok autobusowych przy drodze wojewódzkiej,
- przebudowie zjazdów,
- budowie kanalizacji deszczowej i odcinkowej likwidacji,
- budowie kanału technologicznego,
- przebudowie kolidujących sieci uzbrojenia terenu.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz jego zakres (ilościowo – rzeczowy) zawierają następujące dokumenty:
1) Opis przedmiotu zamówienia – załącznik nr 6 do SWZ;
2) dokumentacja projektowa – załącznik nr 9 do SWZ;
3) przedmiar robót zawierający m.in. rodzaj robót przewidzianych podczas realizacji niniejszego zamówienia oraz ich dokładną ilość – załącznik nr 8 do SWZ;
4) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (w części zawierającej zbiory wymagań w zakresie sposobu wykonania robót budowlanych, obejmujące wymagania w zakresie właściwości materiałów, wymagania dotyczące sposobu wykonania i oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót) – załącznik nr 10 do SWZ.

Przedmiotowe zamówienie należy zrealizować (wykonać) zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia, dokumentacją projektową, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych, należytą starannością, aktualnie obowiązującymi przepisami, normami technicznymi i standardami dotyczącymi przedmiotu zamówienia, zasadami sztuki budowlanej, etyką zawodową oraz postanowieniami umowy, której wzór stanowi załącznik nr 5 do SWZ.

Zamawiający posiada aktualne zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (Decyzja Wojewody Śląskiego NR 8/2026/ZRID wydana w dniu 7 maja 2026 r. Znak: IFXIII.7820.43.2025).

Miejsce wykonania robót budowlanych – lokalizacja dla dróg objętych przedmiotem zamówienia: skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 931 ul. Turystycznej, drogi powiatowej 5905S, ul. Bojszowskiej i drogi gminnej ul. Peryferyjnej w Bieruniu na odcinku o długości ok. 266 m, Powiat Bieruńsko-Lędziński, województwo śląskie.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45231220-3 - Roboty budowlane w zakresie gazociągów

45223200-8 - Roboty konstrukcyjne

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45232300-5 - Roboty budowlane i pomocnicze w zakresie linii telefonicznych i ciągów komunikacyjnych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

5016679,51 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

6781229,79 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

5016679,51 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
Opitek Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Usługi Transportowe Opitek Henryk

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

524903162

7.3.3)Ulica

Wołodyjowskiego 33 B

7.3.4)Miejscowość

Chełm Śląski

7.3.5)Kod pocztowy

41-403

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

branża elektryczna i teletechniczna

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

5016679,51 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

100 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
792 122 zł
Próbka: 191 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
327 603 zł1 599 385 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 271 782 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
327 603 zł
Mediana
792 122 zł
Górny kwartyl
1 599 385 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiatowy Zarząd Dróg w Bieruniu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bieruń.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 5 016 680 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Opitek Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Chełm Śląski). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.