Dostawa płyt drogowych (JOMB) w ilości 2560 szt.
Zamawiający Gmina Darłowo (Darłowo, Zachodniopomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Dostawa płyt drogowych (JOMB) w ilości 2560 szt”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 275 000 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=150, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,0 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Darłowo |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 330920914 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Jana Henryka Dąbrowskiego 4 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Darłowo |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 76-150 |
| 1.4.4.) | Województwo | zachodniopomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL426 - Koszaliński |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 943446300 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | poczta@ugdarlowo.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | http://bip.gminadarlowo.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-2888577c-fd54-462a-b36b-c183902cf4e0 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00350717 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-07-20 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2026/BZP 00232776 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Dostawa płyt drogowych (JOMB) w ilości 2560 szt. |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia jest „Dostawa płyt drogowych (JOMB) w ilości 2560 szt.” 2. Wspólny słownik zamówień publicznych dla obu części (Kody CPV) | 44113800-3 Materiały do układania nawierzchni drogowych. 3. Przedmiotem zamówienia jest dostawa nowych płyt drogowych wielootworowych typu JOMB o wymiarach 100x75x12,5 cm w ilości 2560 szt. wykonanych zgodnie z normą PN-EN 1339:2005 lub równoważnej. Płyty winny być krzyżowo zbrojone stalą wg PN-ISO 6935-2, PN-ISO 6935-2/Ak lub równoważnych w strefie dolnej i górnej o grubości prętów minimum 6 mm (Zamawiający dopuszcza zastosowanie zbrojenia z dwóch siatek, gdzie jedna z siatek będzie się składała z prętów o gr. 8 oraz 6 mm, druga z siatek z prętów zbrojeniowych o grubości 6 oraz 4,5 mm). Grubość otuliny głównych prętów zbrojeniowych - 30 mm ± 5 mm. Odporność na ścieranie poniżej 18 000/5 000 (mm3/mm2). Odporność na działanie mrozu, stopień mrozoodporności nie mniejszy niż F 150; Wytrzymałość na ściskanie, klasa betonu nie mniejsza niż C25/30; nasiąkliwość poniżej 5%. Powierzchnie płyt powinny być bez rys, pęknięć i ubytków betonu, o fakturze z formy lub zatartej, zgodne z wymaganiami. Krawędzie płyt powinny być równe i proste. Odchyłki od wymiarów nominalnych: długość ± 5 mm, szerokość ± 5 mm, grubość ± 3 mm. Do każdej dostarczonej partii płyt Wykonawca przedłoży certyfikat zgodności lub deklarację zgodności z polską normą. Dostawa płyt będzie się odbywać w godzinach 07:00 do 15:00, sukcesywnie wg potrzeb w miejsce wskazane przez Zamawiającego na terenie Gminy Darłowo zgodnie z wykazem ilości płyt jakie trzeba dostarczyć do miejscowości położonych na terenie Gminy Darłowo stanowiącym załącznik nr 6 oraz 6a do SWZ. Wykonawca w cenę przedmiotu zamówienia musi wliczyć koszty transportu i rozładunku. Wykonawca jest odpowiedzialny za ilość i jakość przedmiotu zamówienia. Wymagana jest należyta staranność przy realizacji umowy. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia. Wykonawca udziela gwarancji oraz rękojmi na dostarczone materiały na okres min. 24 miesięcy (wskazany w ofercie, kryterium oceny ofert). 4. Przedmiotowe zamówienie zostało podzielone na dwie części: 1) Część 1 - Dostawa płyt drogowych JOMB w ilości 1120 szt.; 2) Część 2 - Dostawa płyt drogowych JOMB w ilości 1440 szt. 5. Przedmiotem części nr 2 zamówienia jest dostawa nowych płyt drogowych wielootworowych typu JOMB o wymiarach 100x75x12,5 cm w ilości 1440 szt. wykonanych zgodnie z normą PN-EN 1339:2005 lub równoważną. Płyty winny być krzyżowo zbrojone stalą wg PN-ISO 6935-2, PN-ISO 6935-2/Ak lub równoważnymi w strefie dolnej i górnej o grubości prętów minimum 6 mm (Zamawiający dopuści zastosowanie zbrojenia z dwóch siatek, gdzie jedna z siatek będzie się składała z prętów o gr. 8 oraz 6 mm, druga z siatek z prętów zbrojeniowych o grubości 6 oraz 4,5 mm). Grubość otuliny głównych prętów zbrojeniowych - 30 mm ± 5 mm. Odporność na ścieranie poniżej 18 000/5 000 (mm3/mm2). Odporność na działanie mrozu, stopień mrozoodporności nie mniejszy niż F 150. Wytrzymałość na ściskanie, klasa betonu nie mniejsza niż C25/30; nasiąkliwość poniżej 5%. Powierzchnie płyt powinny być bez rys, pęknięć i ubytków betonu, o fakturze z formy lub zatartej, zgodne z wymaganiami. Krawędzie płyt powinny być równe i proste. Odchyłki od wymiarów nominalnych: długość ± 5 mm, szerokość ± 5 mm, grubość ± 3 mm. Do każdej dostarczonej partii płyt Wykonawca przedłoży certyfikat zgodności lub deklarację zgodności z polską normą. Dostawa płyt będzie się odbywać w godzinach 07:00 do 15:00, sukcesywnie wg potrzeb w miejsce wskazane przez Zamawiającego na terenie Gminy Darłowo zgodnie z wykazem ilości płyt jakie trzeba dostarczyć do miejscowości położonych na terenie Gminy Darłowo stanowiącym załącznik nr 6a do SWZ. Zamawiający przewiduje tolerancję w dostawach dla poszczególnych miejscowości między pozycjami +/- 10 %. Wykonawca w cenę przedmiotu zamówienia musi wliczyć koszty transportu i rozładunku. Wykonawca jest odpowiedzialny za ilość i jakość przedmiotu zamówienia. Wymagana jest należyta staranność przy realizacji umowy. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia. Wykonawca udziela gwarancji oraz rękojmi na dostarczone materiały na okres min. 24 miesięcy (wskazany w ofercie, kryterium oceny ofert). 6. W przypadku wystąpienia w dokumentacji postępowania odniesień do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt. 2 oraz ust. 3 ustawy, dopuszcza się rozwiązania równoważne. W przypadku zaoferowania rozwiązań równoważnych Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą opis rozwiązań równoważnych oraz wykazać, że spełniają one wymagania określone przez Zamawiającego. Ilekroć w opisie przedmiotu zamówienia występują odniesienia do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych dodaje się po każdym z ich brzmieniu zwrot „lub równoważne”. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 44113800-3 - Materiały do układania nawierzchni drogowych |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-06-01 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 40 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | FORMAT inż. TADEUSZ OSIECKI |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 331021431 |
| 4.3.3.) | Ulica | Władysława IV |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Koszalin |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 75-347 |
| 4.3.6.) | Województwo | zachodniopomorskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 104500,80 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00270088/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-07-08 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 104500,80 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).