Wynik częściowy: umowy w 2 z 3 części, 1 unieważniono3 części
Łączna wartość umów
8800 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    4000 zł
    3 oferty
  2. Unieważniona
    Część 2
    Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy
  3. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    4800 zł
    2 oferty
Oferty w postępowaniu
5 ofert(łącznie na 3 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Termin wykonania zamówienia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Usługa sporządzenia operatów szacunkowych (3 części).

Zamawiający Skarb Państwa reprezentowany przez Prezydenta Miasta Radomia (Radom, Mazowieckie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Usługa sporządzenia operatów szacunkowych (3 części)”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość umów: 8800 zł. Złożono 5 ofert.

Łączna wartość umów
8800 zł
Liczba ofert
5 ofertłącznie, 3 części
Konkurencyjność
~3,9 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie podzielono na 3 części: w 2 wybrano wykonawcę, 1 unieważniono (podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy).

  • 2

    WykonawcyWybrano wykonawców: F.H.U.T „DARMAT” Matuszewski Dariusz (część 1); Wycena Nieruchomości Diana Kaczmarczyk (część 3).

  • 3

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 8 800,00 zł.

  • 4

    OfertyŁącznie złożono 5 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Skarb Państwa reprezentowany przez Prezydenta Miasta Radomia

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 670223451

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Jana Kilińskiego 30

1.5.2.)Miejscowość

Radom

1.5.3.)Kod pocztowy

26-610

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL921 - Radomski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

bzp@umradom.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.radom.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1319288

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usługa sporządzenia operatów szacunkowych (3 części).

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-740b5e0d-85b4-4e11-83a8-33eadd08cd03

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00348946

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00004205/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.16 Lp.146AF_Zakup usług obejmujących wykonanie ekspertyz, analiz i opinii_WNP

1.3.17 Lp.146AG_Zakup usług obejmujących wykonanie ekspertyz, analiz i opinii_WNP

1.3.18 Lp.146AH_Zakup usług obejmujących wykonanie ekspertyz, analiz i opinii_WNP

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00271767

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BZP.271.1.382.383.384.2026.AK

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

180705,91 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

11216,67 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest sporządzenie opinii o wartości nieruchomości w formie 1 operatu szacunkowego (2 egz. operatu) mającego na celu określenie wartość rynkową nieruchomości gruntowej, zabudowanej, stanowiącej własność Skarbu Państwa, ozn. jako dz. nr 194 o powierzchni 407 m2 (obr. 0100 – Glinice, ark. 119), położonej przy ulicy Złotej 14 w Radomiu, zapisanej w KW Numer RA1R/00064374/2, celem nieodpłatnego zbycia w formie darowizny na rzecz Gminy Miasta Radomia, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 399). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Rozdziale V
SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

71319000-7 - Usługi biegłych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

70300000-4 - Obsługa nieruchomości realizowana na zasadzie bezpośredniej płatności lub umowy

4.5.5.)Wartość części

3050,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest sporządzenie opinii o wartości nieruchomości w formie 1 operatu szacunkowego (2 egz. operatu) mającego na celu określenie wartości rynkowej prawa własności nieruchomości gruntowej, ozn. jako dz. 87/30 o powierzchni 12193 m2 (obr. 0090 – Mariackie, ark. 92), położonej przy ulicy Planty 39/45 w Radomiu, zapisanej w KW Numer RA1R/00097473/6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Rozdziale V SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Rozdziale V SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

71319000-7 - Usługi biegłych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

70300000-4 - Obsługa nieruchomości realizowana na zasadzie bezpośredniej płatności lub umowy

4.5.5.)Wartość części

3166,67 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest sporządzenie opinii o wartości nieruchomości w formie 1 operatu szacunkowego (2 egz. operatu) mającego na celu określenie wartości rynkowej prawa własności nieruchomości gruntowej, zabudowanej ozn. jako dz. nr 2780, 2781 o powierzchni łącznej 7574 m2 (obr. 0080 – Żakowice), położonej przy ulicy Toruńskiej 3 w Radomiu, zapisanej w KW Numer RA1R/00052792/1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Rozdziale V
SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

71319000-7 - Usługi biegłych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

70300000-4 - Obsługa nieruchomości realizowana na zasadzie bezpośredniej płatności lub umowy

4.5.5.)Wartość części

5000,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

4000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

4000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

4000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

F.H.U.T „DARMAT” Matuszewski Dariusz

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6631304847

7.3.3)Ulica

Szarych Szeregów 9

7.3.4)Miejscowość

Suchedniów

7.3.5)Kod pocztowy

26-130

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

4000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

9 dni

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia w zakresie części 2 zostało unieważnione, zgodnie z art. 255 pkt 2) ustawy Pzp zgodnie, z którym „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wszystkie złożone (…) oferty podlegały odrzuceniu”.
W przedmiotowym postępowaniu w zakresie części 2 zamówienia do upływu terminu składania ofert, tj. do dnia 11.06.2026r. do godz. 09:00 wpłynęły 3 oferty, złożone przez nw. Wykonawców:
- Wycena Nieruchomości Maszyn i Urządzeń Bożena Szeliga, ul. Leśna 30, Cerekiew, 26-652 Zakrzew
- Wycena Nieruchomości Diana Kaczmarczyk ul. Traugutta 61 lok. 23, 26-600 Radom
- WYCENA I ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIAMI Justyna Cedro, ul. Piłsudskiego 13, 26-600 Radom
W zakresie części 2 zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp w związku z brzmieniem art. 224 ust. 6 ustawy Pzp, które stanowią odpowiednio, iż Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli zawiera rażąco niską cenę (…) w stosunku do przedmiotu zamówienia oraz Odrzuceniu jako oferta z rażąco niską ceną (…), podlega oferta wykonawcy, który nie udzielił wyjaśnień w wyznaczonym terminie, lub jeżeli złożone wyjaśnienia wraz z dowodami nie uzasadniają podanej w ofercie ceny (..) odrzucono:
- ofertę nr 1 złożoną przez Wycena Nieruchomości Maszyn i Urządzeń Bożena Szeliga, ul. Leśna 30, Cerekiew 26-652 Zakrzew
- ofertę nr 2 złożoną przez Wycena Nieruchomości Diana Kaczmarczyk, ul. Traugutta 61 lok. 23, 26-600 Radom
Zamawiający w dniu 16.06.2026 r. wezwał ww. Wykonawców do udzielenia w terminie do dnia 18.06.2026 r. wyjaśnień, w tym złożenia dowodów w zakresie wyliczenia ceny złożonych oferty dla części 2 zamówienia. W wyznaczonym terminie Wykonawca nie złożył stosownych wyjaśnień. Mając na uwadze powyższe Zamawiający postanowił jak na wstępie.
Ponadto na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. c) ustawy Pzp zgodnie z którym „Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli została złożona przez wykonawcę, który nie złożył w przewidzianym terminie (…) podmiotowego środka dowodowego, potwierdzających brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu, (…)” w zakresie części 2 zamówienia odrzucono ofertę nr 3 złożoną przez Wykonawcę: WYCENA I ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIAMI Justyna Cedro, ul. Piłsudskiego 13, 26-600 Radom. W dniu 30.06.2026r. ww. Wykonawca został wezwany do uzupełnienia w terminie do dnia 02.07.2026 r., podmiotowych środków dowodowych określonych przez Zamawiającego w Rozdziale IX pkt 2 SWZ, tj.: oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania (w celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia z udziału w postępowaniu) oraz wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego (w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu dot. zdolności technicznej lub zawodowej). W określonym przez Zamawiającego terminie ww. Wykonawca nie uzupełnił przedmiotowych oświadczeń. W związku z powyższym Zamawiający postanowił jak na wstępie.
Mając na uwadze fakt, iż wszystkie złożone w zakresie 2 części zamówienia oferty podlegały odrzuceniu Zamawiający postanowił jak na wstępie.

Sekcja 11

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 12

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

4800,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

6000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

4800,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 13

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Wycena Nieruchomości Diana Kaczmarczyk

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8451690353

7.3.3)Ulica

Traugutta 61 lok. 23

7.3.4)Miejscowość

Radom

7.3.5)Kod pocztowy

26-600

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 14

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-15

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

4800,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

7 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71319000-7Usługi biegłych
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Skarb Państwa reprezentowany przez Prezydenta Miasta Radomia prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Radom.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 8800 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71319000-7 (Usługi biegłych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: F.H.U.T „DARMAT” Matuszewski Dariusz (Suchedniów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.