Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
960 432 zł
Umowa zawarta
7 lipca 2026
Okres realizacji
2 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Termomodernizacja budynku Publicznej Szkoły Podstawowej im. ppłk. Zdzisława Orłowskiego w Lubaszu

Zamawiający Gmina Lubasz (Lubasz, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Termomodernizacja budynku Publicznej Szkoły Podstawowej im. ppłk. Zdzisława Orłowskiego w…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Handlowego "KanVex" Alexander Alva. Wartość umowy: 960 432 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina LubaszLubasz, Wielkopolskieopublikowano 17 lipca 2026
Wartość umowy
960 432 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Zamiar zawarcia umowy

    30 czerwca 2026

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    17 lipca 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Handlowego "KanVex" Alexander Alva (Chodzież), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 960 432,40 zł (umowę zawarto 7 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 2 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Lubasz

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 570791106

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Bolesława Chrobrego 37

1.5.2.)Miejscowość

Lubasz

1.5.3.)Kod pocztowy

64-720

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL411 - Pilski

1.5.7.)Numer telefonu

672556012

1.5.8.)Numer faksu

672556462

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

lubasz@wokiss.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.lubasz.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Termomodernizacja budynku Publicznej Szkoły Podstawowej im. ppłk. Zdzisława Orłowskiego w Lubaszu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d6fa9176-5d9c-42c0-9044-7da465c1d85a

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00347991

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00047141/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Termomodernizacja budynku Publicznej Szkoły Podstawowej im. ppłk. Zdzisława Orłowskiego w Lubaszu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności, B1.1.3. Termomodernizacja instytucji edukacyjnych

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00314454

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Poprzednie postępowanie prowadzone w trybie art. 275 pkt 2 Pzp. złożono w nim 1 ofertę przez: Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Handlowe "KanVex" Alexander Alva ul. Mostowa 2C, 64-800 Chodzież. Wykonawca w kosztorysie ofertowym skalkulował cały zakres z przedmiaru robót, łącznie z zakresem, który nie obejmował przedmiot zamówienia. Oferta była niezgodna z treścią SWZ i warunkami zamówienia. Art. 226 ust. 1 pkt 5 stanowi: „Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli: jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia”. Oferta została w dniu 22.06.2026 r. odrzucona.
Wobec tego Zamawiający unieważnił postępowanie, ponieważ jedyna oferta złożona w niniejszym postępowaniu podlega odrzuceniu. Art. 255 pkt 2 ustawy PZP stanowi: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu”. Z uwagi na to, że jedyna oferta złożona w postępowaniu została odrzucona Zamawiający unieważnił w/w postępowanie.

3.1.2.)Identyfikator wcześniejszego postępowania

ocds-148610-ed1731b7-cb64-4207-bfbf-3eeae6c047bd

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

TI.III.271.5.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

780839,35 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Nazwa postępowania

Termomodernizacja budynku Publicznej Szkoły Podstawowej im. ppłk. Zdzisława Orłowskiego w Lubaszu 2. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na termomodernizacji budynku Publicznej Szkoły Podstawowej im. ppłk. Zdzisława Orłowskiego w Lubaszu znajdującej się przy ul. Szkolnej 6. Zgodnie z pozwoleniem na budowę nr 645/2020 wydanym przez Starostę Czarnkowsko – Trzcianeckiego z dnia 08 października 2020 oraz decyzją nr 177/2026 zatwierdzającą projekt zamienny. W zakres zamówienia wchodzą m.in. następujące prace: - roboty rozbiórkowe z utylizacją materiałów, - demontaż urządzeń kotłowni, - ocieplenie elewacji – uzupełnienie, - malowanie elewacji łącznika oraz elewacji kotłowni (całość – południowej i zachodniej), - roboty budowlane w kotłowni, - montaż drzwi wewnętrznych w kotłowni, - montaż drzwi zewnętrznych, - montaż okien, - wykonanie nawierzchni z kostki, - wykonanie schodów i murków oporowych, - roboty fundamentowe, - roboty betonowe, - roboty tynkarskie i malarskie, - malowanie ścian okiennych, po wymianie rur i grzejników, - roboty izolacyjne, - roboty kanalizacyjne, - wykonanie instalacji wody i cwu, - wykonanie instalacji wentylacji, - instalacje elektryczne, - wykonanie kotłowni na pellet, - wykonanie kominów wraz z konstrukcją wsporczą, - wykonanie instalacji c.o., - wykonanie sieci cieplnej. UWAGA!!!: Roboty budowlane w kuchni (poz. przedmiaru od 99 do 120) nie są przedmiotem zamówienia. silos na pellet - nie jest przedmiotem zamówienia (poz. przedmiaru od 121 do 126) instalacja gazowa nie jest przedmiotem zamówienia – została zrealizowana. Szczegółowy zakres robót opisany został w dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik nr 1 zaproszenia do negocjacji, w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót stanowiącej załącznik nr 11 do zaproszenia do negocjacji oraz przedmiarze robót i obejmuje także wszelkie prace nie określone wprost w tych dokumentach, lecz bez których nie można wykonać zamówienia. 3. Zamawiający stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, których wykonanie polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2025 r. poz. 277 ze zm.). W szczególności: 1) Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących wskazane poniżej czynności w trakcie realizacji zamówienia: roboty budowlane wykonywane przez robotników na podstawie przedmiaru – roboty instalacyjne. 2) W trakcie realizacji zamówienia Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy odnośnie spełniania przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w punkcie 1 czynności. Zamawiający uprawniony jest w szczególności do: a) żądania oświadczeń i dokumentów w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów i dokonywania ich oceny, b) żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów, c) przeprowadzania kontroli na miejscu wykonywania świadczenia. 3) W trakcie realizacji zamówienia na każde wezwanie Zamawiającego w wyznaczonym w tym wezwaniu terminie Wykonawca przedłoży Zamawiającemu wskazane poniżej dowody w celu potwierdzenia spełnienia wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących wskazane w punkcie 1 czynności w trakcie realizacji zamówienia: • oświadczenie Wykonawcy lub Podwykonawcy o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności, których dotyczy wezwanie Zamawiającego. Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie, że objęte wezwaniem czynności wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz ze wskazaniem liczby tych osób, imion i nazwisk tych osób, rodzaju umowy o pracę i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu wykonawcy lub podwykonawcy. Pierwsze oświadczenie zostanie złożone Zamawiającemu najpóźniej 7 dni po zawarciu umowy, kolejne zgodnie z zapisami zawartymi powyżej. 4) Z tytułu niespełnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w punkcie 1 czynności Zamawiający przewiduje sankcję w postaci obowiązku zapłaty przez Wykonawcę kary umownej w wysokości określonej w istotnych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego. Niezłożenie przez Wykonawcę w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie żądanych przez Zamawiającego dowodów w celu potwierdzenia spełnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę traktowane będzie jako niespełnienie przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w punkcie 1 czynności. 3. W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do przestrzegania prawa pracy przez Wykonawcę lub podwykonawcę, Zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

960432,40 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

960432,40 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

960432,40 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Handlowego "KanVex" Alexander Alva

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6070071735

7.3.3)Ulica

Mostowa 2C

7.3.4)Miejscowość

Chodzież

7.3.5)Kod pocztowy

64-800

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-07

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

960432,40 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

2 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Rejestr umów

Umowa z tego postępowania w Centralnym Rejestrze Umów

Zamawiający zgłosił zawartą umowę do rządowego rejestru. Zobacz kwotę, strony i aneksy wpisu.

Przeszukaj Centralny Rejestr Umów →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Lubasz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lubasz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 960 432 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Handlowego "KanVex" Alexander Alva (Chodzież). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.