Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
143 046 zł
Umowa zawarta
16 lipca 2026
Okres realizacji
do 30 czerwca 2029
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 143 046 zł – 372 600 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa opasek bezpieczeństwa wraz ze świadczeniem usług teleopieki i monitoringu na rzecz uczestników projektu w ramach projektu pn.: „Centrum Nowoczesnego Seniora (...)” z opcją

Zamawiający "centrum Aktywności Seniora" (Gdynia, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa opasek bezpieczeństwa wraz ze świadczeniem usług teleopieki i monitoringu na…”, wybierając ofertę wykonawcy SENIUM Sp. z o.o. Wartość umowy: 143 046 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: "centrum Aktywności Seniora"Gdynia, Pomorskieopublikowano 16 lipca 2026
Wartość umowy
143 046 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~2,1 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy SENIUM Sp. z o.o. (Łódź), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 143 046,00 zł (umowę zawarto 16 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 143 046,00 zł do 372 600,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 czerwca 2029 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

"CENTRUM AKTYWNOŚCI SENIORA"

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 220046919

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. 3 Maja 27/31

1.5.2.)Miejscowość

Gdynia

1.5.3.)Kod pocztowy

81-364

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL633 - Trójmiejski

1.5.7.)Numer telefonu

(58) 661 55 38, (58) 663 50 82

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@cas.gdynia.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.cas.gdynia.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-98a70ae9-490e-4792-a995-5417c1496eaf

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Wspieranie aktywności społecznej i kulturalnej seniorów

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa opasek bezpieczeństwa wraz ze świadczeniem usług teleopieki i monitoringu na rzecz uczestników projektu w ramach projektu pn.: „Centrum Nowoczesnego Seniora (...)” z opcją

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-98a70ae9-490e-4792-a995-5417c1496eaf

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00346516

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-16

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00121830/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Teleopieka w formie opasek

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Centrum Nowoczesnego Seniora jako element procesu deinstytucjonalizacji usług społecznych dla najstarszych mieszkańców Gdyni” FEPM.05.18-IZ.00-001/25 w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021 – 2027

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00265732

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

S.323.15.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa opasek bezpieczeństwa wraz ze świadczeniem usług teleopieki i monitoringu na rzecz uczestników projektu w ramach projektu pn

„Centrum Nowoczesnego Seniora jako element procesu deinstytucjonalizacji usług społecznych dla najstarszych mieszkańców Gdyni” z opcją. 2. Przedmiot zamówienia, o którym mowa w ust. 1, obejmuje: 1) wykonanie zamówienia podstawowego (dalej jako: „Zamówienie Podstawowe”) obejmującego: a) dostarczenie 75 (słownie: siedemdziesięciu pięciu) fabrycznie nowych opasek bezpieczeństwa wraz z dedykowaną kartą SIM i instrukcją w języku polskim (napisaną prostym, przystępnym językiem, zrozumiałym dla osób w wieku 60+) oraz ładowarką przystosowaną do użytkowania w polskiej sieci energetycznej (230 V) wraz z kablem i zasilaczem; b) przeszkolenie uczestników projektu w zakresie użytkowania i funkcjonalności ww. opasek bezpieczeństwa w terminach wskazanych przez Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza możliwość przeprowadzenia jednego szkolenia dla wszystkich uczestników projektu lub kilku szkoleń w zależności od możliwości Wykonawcy; c) świadczenie usług całodobowej (24h) teleopieki dla uczestników projektu, utrzymywanie telecentrum w gotowości w okresie obowiązywania umowy poprzez dysponowanie odpowiednią liczbą osób (min. dwóch osób) świadczących usługi teleopieki medycznej (np. ratowników medycznych, opiekunów medycznych, pielęgniarek/pielęgniarzy) - zapewniając gwarancję świadczenia usługi w trybie 24/7/365; 2) wykonanie zamówienia opcjonalnego polegającego na dostarczeniu do 75 (słownie: siedemdziesięciu pięciu) opasek bezpieczeństwa, przeszkoleniu uczestników projektu oraz świadczeniu usług teleopieki. 3. Zamawiający w ramach niniejszego zamówienia przewiduje zastosowanie opcji na zasadach określonych w SWZ. 4. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawierają: 1) Opis przedmiotu zamówienia (OPZ), stanowiący Załącznik nr 7 do SWZ, 2) Projektowane postanowienia umowy (PPU), stanowiące Załącznik nr 6 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

85000000-9 - Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

85311100-3 - Usługi opieki społecznej dla osób starszych

33196100-1 - Sprzęt dla osób starszych

33190000-8 - Różne urządzenia i produkty medyczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

143046,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

372600,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

143046,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

SENIUM Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON: 101579430

7.3.3)Ulica

Jana Kilińskiego 185

7.3.4)Miejscowość

Łódź

7.3.5)Kod pocztowy

90-348

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-16

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

143046,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2029-06-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

85000000-9Usługi w zakresie zdrowia i opieki…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
272 500 zł
Próbka: 75 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
182 700 zł500 700 zł
Rozstęp międzykwartylowy
318 000 zł
Źródło próbki
CPV 85000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
182 700 zł
Mediana
272 500 zł
Górny kwartyl
500 700 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

"centrum Aktywności Seniora" prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gdynia.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 143 046 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 85000000-9 (Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: SENIUM Sp. z o.o. (Łódź). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.