Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
458 892 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    368 361 zł
    4 oferty
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    90 531 zł
    6 ofert
Oferty w postępowaniu
10 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Parametry techniczne „T”20%Kryterium „postępowanie w sytuacjach awaryjnych” „A”(czas podstawienia pojazdu zastępczego20%Kryterium „postępowanie w sytuacjach awaryjnych” „A” (czas podstawienia pojazdu zastępczeg20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Dowóz uczniów i dzieci do szkół podstawowych i przedszkoli na terenie Gminy Łambinowice oraz dowóz uczniów do szkoły w Nysie.”

Zamawiający Gmina Łambinowice (Łambinowice, Opolskie) rozstrzygnął postępowanie „Dowóz uczniów i dzieci do szkół podstawowych i przedszkoli na terenie Gminy Łambinowice…”, wybierając ofertę wykonawcy Jambor - Jerzy Jambor. Łączna wartość umów: 458 892 zł. Złożono 10 ofert.

Zamawiający: Gmina ŁambinowiceŁambinowice, Opolskie (powiat Nyski →)opublikowano 16 lipca 2026
Łączna wartość umów
458 892 zł
Liczba ofert
10 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~2,3 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: Jambor - Jerzy Jambor (część 1); Jambor- Jerzy Jambor (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 458 892,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 10 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Łambinowice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 531412846

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Tadeusza Zawadzkiego 29

1.5.2.)Miejscowość

Łambinowice

1.5.3.)Kod pocztowy

48-316

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL523 - Nyski

1.5.7.)Numer telefonu

+48 77 431 13 17

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@lambinowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.lambinowice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/lambinowice

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Dowóz uczniów i dzieci do szkół podstawowych i przedszkoli na terenie Gminy Łambinowice oraz dowóz uczniów do szkoły w Nysie.”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-815b26cf-6afb-4c71-b1dd-1cd8f421ebab

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00345946

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-16

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00022314/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Przewozy uczniów do szkół i przedszkoli na terenie gminy Łambinowice

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.6.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: Dowóz uczniów i dzieci do szkół podstawowych i przedszkoli na terenie Gminy Łambinowice oraz dowóz uczniów do szkoły w Nysie. Zamówienie jest podzielone na dwie części.
1. Zakres zamówienia:
Część I zamówienia - Dowóz uczniów i dzieci na terenie gminy.
III.1. Zakres zamówienia:
Zakres zamówienia obejmuje:
I część zamówienia:
Część pierwsza obejmuje dowóz uczniów i dzieci do szkół i przedszkoli z miejscowości:
- Autobus nr 1- Dworzysko, Szadurczyce, Sowin, Wierzbie, Łambinowice, Okopy, Bielice, Malerzowice Wielkie- zgodnie z przyjętym planem 4-tras dowozu- 135 km;

- Autobus nr 2- Jasienica Dolna, Budzieszowice, Malerzowice Wielkie, Bielice, Piątkowice, Lasocice, Drogoszów- zgodnie z przyjętym planem 4- tras dowozu- 132,00 km.

Łączna dzienna ilość kilometrów dla wszystkich tras wynosi 267,00 km.

Ilość osób przewożonych na trasie, zgodnie z załączonym rozkładem jazdy, jest zmienna i ze względu na osoby wsiadające i wysiadające może w sumie dziennie wynosić nawet 165 osób (tej liczby nie przekroczy), jednakże w tym samym czasie w autobusie nie będzie przewożonych więcej niż 55 osób, dlatego wykonawca ma obowiązek użycia pojazdu co najmniej 55 osobowego, w tym z 44 miejscami siedzącymi.
Propozycja rozkładu jazdy części pierwszej zamówienia, z której wynika ustalona dzienna ilość kilometrów poszczególnych pojazdów, znajduje się w załączniku nr 12 do Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Szczegółowy zakres został określony w dziale III SWZ wraz ze SCHEMAT EM ODLEGŁOŚCI DLA AUTOBUSU SZKOLNEGO W KM.

4.5.3.)Główny kod CPV

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

4.5.5.)Wartość części

419742,29 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Cześć II zamówienia - Dowóz uczniów z terenu gminy do Zespołu Placówek w Nysie.
II część zamówienia:
Realizując II część zamówienia Wykonawca, będzie przewozić dzieci z miejscowości: Wierzbie, Sowin, Łambinowice, Budzieszowice, Drogoszów, Bielice, Malerzowice i Lasocice do Nysy, ul. Grodkowska 54 jednym kursem dowozu i odwozić po zajęciach do w/w miejscowości (trasa powrotna) realizując w tym celu jeden kurs odwozu w ciągu dnia. Zatem trasa II części zamówienia obejmie:
- zebranie i dowóz dzieci do Nysy z poszczególnych miejscowości: Wierzbia, Sowina, Łambinowic, Budzieszowic, Drogoszowa, Bielic, Malerzowic Wielkich, Lasocic – 49,50 km;
- odwóz uczniów ze szkoły z Nysy do miejscowości zamieszkania tj.: Lasocic, Malerzowic, , Bielic, Drogoszowa, Budzieszowic, Łambinowic, Sowina, Wierzbia – 49,50 km.

Łączna długość dzienna trasy w II części zamówienia wyniesie 99,00 km.

Do dnia złożenia wniosku z posiadanych informacji wynika, że dowozem objętych może być minimum grupa 11 uczniów + opiekun. Należy jednak uwzględnić zmiany, które mogą wystąpić w trakcie roku wskutek zmian wynikających z decyzji rodziców lub pojawienia się konieczności dowożenia innych uczniów, o których nie ma informacji na chwilę składania wniosku.
Zakłada się konieczność zapewnienia 3 dodatkowych miejsc, dlatego pojazd musi być przystosowany do przewozu co najmniej 14 osób+ opiekun + kierowca, w tym wszystkie miejsca siedzące.
Ilość dowożonych uczniów może się zwiększyć bez konieczności wydłużenia trasy lub, w przypadku dodatkowych dzieci z miejscowości, których nie obejmuje aktualna trasa przewozu, długość dziennej trasy będzie musiała ulegać zmianie. Dlatego zakłada się możliwość zmiany treści umowy w trakcie realizacji zamówienia.
W związku z możliwością zmiany ilości dzieci dowożonych do szkoły w Nysie w trakcie realizacji zamówienia, przewiduje się możliwość zmiany treści umowy na dowóz uczniów do tej szkoły, zawartej w wyniku postępowania przetargowego. Ponieważ dzienna ilość kilometrów drugiej części zamówienia została ustalona na 99,00 km, ilość ta może ulec zmianie w przypadku pojawienia się w trakcie roku szkolnego objętego okresem realizacji zamówienia albo jeszcze przed ich rozpoczęciem konieczności dowozu ucznia z innej miejscowości niż objęta obecną trasą dowozu lub ucznia wymagającego organizacji dodatkowego przewozu. Przyjmuje się, że może się zdarzyć konieczność dowożenia i odwożenia kolejnego ucznia z miejscowości leżącej poza obecnie ustaloną trasą dowozu i odwozu, co w przypadku dziecka zamieszkującego w miejscowości najdalej oddalonej od miejscowości leżących na trasie będzie skutkować zwiększeniem dziennej liczby kilometrów i wydłużenia trasy z 99,00 km do 140,00 km dziennie, co daje możliwy wzrost o 40 %. Każda zmiana związana z koniecznością dowozu dzieci spoza zaplanowanej trasy będzie mieć charakter indywidualny i będzie w inny sposób wpływała na długość łącznej dziennej trasy.
W przypadku konieczności zmiany umowy związanej z wydłużeniem dziennej trasy przewozu, nowe wynagrodzenie wykonawcy będzie ustalone na podstawie wynikającej z zaoferowanej stawki dziennej stawki za 1 kilometr. Kwota wynagrodzenia będzie zwiększona o iloczyn ilości km wydłużenia dziennej trasy i wyliczonej stawki za kilometr.
Zamawiający zobowiązuje wykonawcę (zarówno części I, jak i II zamówienia) do przestrzegania ustanowionych Standardów Polityki ochrony małoletnich podczas przewozu do szkół, ośrodków rehabilitacyjno-edukacyjno-wychowawczych i przedszkoli z dnia 12.08.2024 r.

4.5.3.)Główny kod CPV

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

4.5.5.)Wartość części

100813,31 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

368361,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

448616,07 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

368361,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Jambor - Jerzy Jambor

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7543211199

7.3.3)Ulica

Małgorzaty 9

7.3.4)Miejscowość

Opole

7.3.5)Kod pocztowy

45-680

7.3.6.)Województwo

opolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

368361,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-09-01 do 2027-06-30

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

90531,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

192536,19 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

90531,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Jambor- Jerzy Jambor

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7543211199

7.3.3)Ulica

Małgorzaty 9

7.3.4)Miejscowość

Opole

7.3.5)Kod pocztowy

45-680

7.3.6.)Województwo

opolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

90531,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-09-01 do 2027-06-30

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60130000-8Usługi w zakresie specjalistycznego…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
422 172 zł
Próbka: 72 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
283 054 zł1 433 564 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 150 509 zł
Źródło próbki
CPV 60130000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
283 054 zł
Mediana
422 172 zł
Górny kwartyl
1 433 564 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Łambinowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łambinowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 458 892 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60130000-8 (Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Jambor - Jerzy Jambor (Opole). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.