Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
405 181 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1Wyposażenie i sprzęt techniczny: • Traktor średni. Napędem na 4 koła. Moc silnika minimum 90 KM. TUR i TUZ. • Agregat prądotwórczy na wałek WOM ( do traktora) 41 kVA
    Wartość umowy
    331 780 zł
    2 oferty
  2. Umowa zawarta
    Część 2Dostawa mobilnej stacji uzdatniania wody
    Wartość umowy
    73 401 zł
    3 oferty
Oferty w postępowaniu
5 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Koszt60%Deklarowany okres gwarancji20%Odległość (liczona drogą dojazdu) stacjonarnego serwisu od siedziby zamawiającego w km20%Deklarowany okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

REALIZACJA PROGRAMU OCHRONY LUDNOŚCI I OBRONY CYWILNEJ NA LATA 2025/2026

Zamawiający Gmina Raba Wyżna (Raba Wyżna, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „REALIZACJA PROGRAMU OCHRONY LUDNOŚCI I OBRONY CYWILNEJ NA LATA 2025/2026”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 405 181 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina Raba WyżnaRaba Wyżna, Małopolskie (powiat Nowotarski →)opublikowano 15 lipca 2026
Łączna wartość umów
405 181 zł
Liczba ofert
5 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~3,0 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: KRACIK SP. z o.o. (część 1); H2Optim sp z o.o. sp. k. (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 405 181,46 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 5 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Raba Wyżna

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 491892647

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Raba Wyżna 41

1.5.2.)Miejscowość

Raba Wyżna

1.5.3.)Kod pocztowy

34-721

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL219 - Nowotarski

1.5.7.)Numer telefonu

182691250

1.5.8.)Numer faksu

18269125

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@rabawyzna.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.rabawyzna.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://e-zp.rabawyzna.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

REALIZACJA PROGRAMU OCHRONY LUDNOŚCI I OBRONY CYWILNEJ NA LATA 2025/2026

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6ee7a1be-2c36-4574-9b78-873896b44bde

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00344391

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-15

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00024664/12/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 REALIZACJA PROGRAMU OCHRONY LUDNOŚCI I OBRONY CYWILNEJ NA LATA 2025/2026

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00255158

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IZPiRG.271.18.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Wyposażenie i sprzęt techniczny:
• Traktor średni. Napędem na 4 koła. Moc silnika minimum 90 KM. TUR i TUZ.
• Agregat prądotwórczy na wałek WOM ( do traktora) 41 kVA.

4.5.3.)Główny kod CPV

16700000-2 - Ciągniki

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

4.5.5.)Wartość części

271544,72 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa mobilnej stacji uzdatniania wody

4.5.3.)Główny kod CPV

42912300-5 - Maszyny i aparatura do filtrowania lub oczyszczania wody

4.5.5.)Wartość części

126016,26 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

331780 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

456453 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

331780 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

KRACIK SP. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7352888985

7.3.4)Miejscowość

Spytkowice

7.3.5)Kod pocztowy

34-745

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-24

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

331780 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

73401,46 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

134070 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

73401,46 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

H2Optim sp z o.o. sp. k.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9721061775

7.3.3)Ulica

Poznańska 40

7.3.4)Miejscowość

Przeźmierowo

7.3.5)Kod pocztowy

62-081

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

73401,46 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

16700000-2Ciągniki
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
271 341 zł
Próbka: 54 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 923 zł416 626 zł
Rozstęp międzykwartylowy
216 703 zł
Źródło próbki
CPV 16700000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 923 zł
Mediana
271 341 zł
Górny kwartyl
416 626 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Raba Wyżna prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Raba Wyżna.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 405 181 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 16700000-2 (Ciągniki). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: KRACIK SP. z o.o. (Spytkowice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.