Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
98 543 zł
Umowa zawarta
26 czerwca 2026
Okres realizacji
6 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 98 543 zł – 100 481 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa artykułów żywieniowych dla jednostek organizacyjnych Gminy Miejsce Piastowe – „Mleko i produkty mleczne”

Zamawiający Gmina Miejsce Piastowe (Miejsce Piastowe, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa artykułów żywieniowych dla jednostek organizacyjnych Gminy Miejsce Piastowe –…”, wybierając ofertę wykonawcy Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Jasienicy Rosielnej. Wartość umowy: 98 543 zł. Złożono 2 oferty.

Wartość umowy
98 543 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~2,9 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    02 czerwca 2026

    Termin ofert: 11 czerwca 2026 08:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    14 lipca 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Jasienicy Rosielnej (Jasienica Rosielna), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 98 542,74 zł (umowę zawarto 26 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 98 542,74 zł do 100 480,96 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 6 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miejsce Piastowe

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 370440583

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Dukielska 14

1.5.2.)Miejscowość

Miejsce Piastowe

1.5.3.)Kod pocztowy

38-430

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL821 - Krośnieński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@miejscepiastowe.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.miejscepiastowe.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1320449

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


wykonywanie zadań własnych gminy

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa artykułów żywieniowych dla jednostek organizacyjnych Gminy Miejsce Piastowe – „Mleko i produkty mleczne”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-523eef33-b052-45de-82b4-1dcb5abe4f21

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00340921

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-14

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00069167/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Dostawa produktów żywieniowych do szkół i Zespołu Żłobków - Mleko i produkty mleczne

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00271992

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RI.271.15.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

93850,23 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: dostawa artykułów żywieniowych do szkół i żłobka pn. Dostawa artykułów żywieniowych dla oświatowych jednostek organizacyjnych Gminy Miejsce Piastowe oraz Zespołu Żłobków Gminy Miejsce Piastowe – „Mleko i produkty mleczne”.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa artykułów żywnościowych tj. mleka i produktów mlecznych itp. zgodnie z wykazem określonym w Załączniku nr 5 do SWZ. Towar zamawiany jest według zapotrzebowania. Szczegółowe dane zamawianych artykułów żywnościowych zostały zamieszczone w załączniku nr 5 niniejszej SWZ: Opis przedmiotu zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

15000000-8 - Żywność, napoje, tytoń i produkty pokrewne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

15500000-3 - Produkty mleczarskie

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

98542,74 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

100480,96 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

98542,74 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Jasienicy Rosielnej

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 6860000942

7.3.4)Miejscowość

Jasienica Rosielna

7.3.5)Kod pocztowy

36-220

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

98542,74 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

15000000-8Żywność, napoje, tytoń i produkty p…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
308 850 zł
Próbka: 87 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
200 284 zł565 493 zł
Rozstęp międzykwartylowy
365 209 zł
Źródło próbki
CPV 15000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
200 284 zł
Mediana
308 850 zł
Górny kwartyl
565 493 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miejsce Piastowe prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Miejsce Piastowe.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 98 543 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 15000000-8 (Żywność. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Jasienicy Rosielnej (Jasienica Rosielna). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.