Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
472 320 zł
Umowa zawarta
13 lipca 2026
Okres realizacji
4 miesiące
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 210 000 zł – 1 010 420 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 125% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie zawodowe projektanta specjalności architektonicznej (D)40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Sporządzenie dokumentacji projektowej: ”Budowy schronu wraz z adaptacją pomieszczeń”.

Zamawiający Gmina Przywidz (Przywidz, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Sporządzenie dokumentacji projektowej: ”Budowy schronu wraz z adaptacją pomieszczeń””, wybierając ofertę wykonawcy BAXA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Wartość umowy: 472 320 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina PrzywidzPrzywidz, Pomorskieopublikowano 13 lipca 2026
Wartość umowy
472 320 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~3,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy BAXA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Kraków).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 472 320,00 zł (umowę zawarto 13 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 210 000,00 zł do 1 010 420,40 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 4 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA PRZYWIDZ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 191674990

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Gdańska 7

1.5.2.)Miejscowość

Przywidz

1.5.3.)Kod pocztowy

83-047

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL634 - Gdański

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@przywidz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.przywidz.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/ug_przywidz/proceedings

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Sporządzenie dokumentacji projektowej: ”Budowy schronu wraz z adaptacją pomieszczeń”.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1ea1d0a1-e7b2-4a60-8650-4318a8210a92

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00340184

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00044294/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.3.1 sporządzenie dokumentacji projektowej

”Budowy schronu wraz z adaptacją pomieszczeń”.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00258024

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.5.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Celem zamówienia jest opracowanie kompletnej, wielobranżowej dokumentacji projektowej budowy schronu wraz z adaptacją pomieszczeń na Zintegrowane Centrum Ratownictwa zgodnie z załącznikiem 1 do SWZ oraz zagospodarowaniem terenu.

Przedmiot zamówienia składa się z dwóch etapów:
ETAP 1: Będzie obejmował wykonanie ekspertyzy technicznej (w tym badań geotechnicznych) oraz
Koncepcji architektoniczno-przestrzennej wraz z szacunkowym zestawieniem kosztów (WKI).

ETAP 2 : Będzie obejmował wykonanie pełnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszystkich wymaganych decyzji, opinii, uzgodnień oraz pozwolenia na budowę lub skutecznego zgłoszenia.
Realizacja Etapu 2 rozpocznie się dopiero po zaakceptowaniu przez Zamawiającego ekspertyzy technicznej.

W przypadku, gdy ekspertyza techniczna wykaże brak możliwości budowy schronu na działce 416/24, przedmiot zamówienia zakończy się na etapie 1, za który zapłaci zmawiający, a umowa ulegnie rozwiązaniu.

4.5.3.)Główny kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

210000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1010420,40 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

472320,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BAXA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5911292435

7.3.3)Ulica

Zabłocie 25 / 31

7.3.4)Miejscowość

Kraków

7.3.5)Kod pocztowy

30-701

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

472320,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71000000-8Usługi architektoniczne, budowlane,…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
200 000 zł
Próbka: 114 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
96 289 zł341 200 zł
Rozstęp międzykwartylowy
244 911 zł
Źródło próbki
CPV 71000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
96 289 zł
Mediana
200 000 zł
Górny kwartyl
341 200 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Przywidz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Przywidz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 472 320 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71000000-8 (Usługi architektoniczne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BAXA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Kraków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.