ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Przebudowa ogrzewania w świetlicy wiejskiej w Witoszynie

Zamawiający Gmina Wymiarki (Wymiarki, Lubuskie) prowadził postępowanie „Przebudowa ogrzewania w świetlicy wiejskiej w Witoszynie”. Termin składania ofert minął 29 lipca 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina WymiarkiWymiarki, Lubuskieopublikowano 13 lipca 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 428 649 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
29 lipca 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,2 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Gwarancja40%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    13 lipca 2026

    Termin ofert: 29 lipca 2026 10:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    26 sierpnia 2026

    2 oferty1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest przebudowa ogrzewania w świetlicy wiejskiej w Witoszynie, wraz z pracami rozbiórkowymi, instalacyjnymi, remontowymi i wykończeniowymi wynikającymi z dokumentacji i przedmiarów.

  • 2

    TerminTermin realizacji wynosi 3 miesiące, a zamówienie nie jest podzielone na części ani objęte opcjami.

  • 3

    WarunkiWarunek doświadczenia: co najmniej 1 robota drogowa lub leśna o wartości min. 100 000 zł brutto w ostatnich 5 latach.

  • 4

    ZakresWykonawca musi posiadać ubezpieczenie OC na co najmniej 300 000 zł oraz wykazać jedną robotę z ostatnich 5 lat polegającą na instalacji ogrzewania podłogowego w obiekcie użyteczności publicznej lub budynku zamieszkania zbiorowego o wartości minimum 100 000 zł brutto.

  • 5

    Warunkiprojektu umowy, a wadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Wymiarki

1.3.)Oddział zamawiającego

Gmina wymiarki

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 970770474

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Księcia Witolda 5

1.5.2.)Miejscowość

Wymiarki

1.5.3.)Kod pocztowy

68-131

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL432 - Zielonogórski

1.5.7.)Numer telefonu

683604045

1.5.8.)Numer faksu

683604062

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@wymiarki.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.wymiarki.eu

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa ogrzewania w świetlicy wiejskiej w Witoszynie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b81020e5-0158-4b92-904f-c9eb1835ccf4

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00340043

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00068078/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Przebudowa ogrzewania w świetlicy w Witoszynie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

Inwestycja jest dofinansowana w ramach interwencji I. 13.1.LEADER/Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność (RLKS) – komponent Wdrażania LSR w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b81020e5-0158-4b92-904f-c9eb1835ccf4

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl. oraz poczty elektronicznej a.janus@wymiarki.pl Szczegóły rozdział XII SWZ

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowania) musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych. Szczegóły rozdział XII SWZ

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Administratorem danych osobowych jest Wójt Gminy Wymiarki z siedzibą w Wymiarkach przy ul. Księcia Witolda 5, Z administratorem można się skontaktować poprzez adres email: sekretariat@wymiarki.pl lub pisemnie na adres siedziby administratora;
2) Administrator wyznaczył inspektora ochrony danych, z którym może się Pani/Pan skontaktować poprzez email iod@wymiarki.pl z inspektorem ochrony danych można się kontaktować we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z przetwarzaniem danych;
1) Dane przetwarzane będą w celu:
a) prowadzenie dokumentacji pracowniczej, dokumentacji płacowej, rozliczenia z ZUS, dokumentacji BHP, ewidencjonowanie i rozliczaniem czasu wykonywanych zadań, prowadzenia ewidencji środków trwałych i wyposażenia, ewidencjonowania wypadków przy pracy na zasadach określonych w odrębnych przepisach - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwanego dalej RODO), itp.
b) wystawianie poleceń księgowania na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c RODO,
c) tworzenia grafików, ewidencjonowania wykonanych zadań/przetwarzania danych przez użytkowników systemów informatycznych, monitorowanie wybranych obszarów na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f RODO,
d) rejestrowania przetwarzania danych przez użytkowników systemów informatycznych na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c RODO,
e) prowadzenia korespondencji w związku z prowadzoną działalnością Administratora na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f RODO,
f) w drobnych sprawach życia codziennego zgodnie Art. 6 ust. 1 lit. f,
Szczegóły rozdział II SWZ

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

1) Pani/a dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do wykonania umowy zlecenia oraz realizacji ewentualnych roszczeń związanych z umową, a następnie zarchiwizowane na okres 10 lat.
1) W związku z przetwarzaniem przez Administratora danych osobowych przysługuje Pani/Panu:
• Prawo żądania dostępu do treści swoich danych osobowych,
• prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania,
• prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych,
• prawo do przenoszenia swoich danych,
3) Administrator nie zamierza przekazywać Pani/Pana danych osobowych poza teren Unii Europejskiej lub organizacji międzynarodowej.
4) Posiada Pan/i prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
5) Podanie danych osobowych jest obligatoryjne w oparciu o przepisy prawa a w pozostałym zakresie jest dobrowolne.
6) Pani/Pana dane nie będą poddawane zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym również profilowaniu.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

RA-SZ.271.7.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przebudowa ogrzewania w świetlicy wiejskiej w Witoszynie.
Szczegółowy zakres opracowania opisuje załączona dokumentacja wraz z przedmiarami robót.

4.2.6.)Główny kod CPV

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45410000-4 - Tynkowanie

45442100-8 - Roboty malarskie

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

1. Zamawiający dokona oceny ofert, które nie zostały odrzucone, na podstawie następujących kryteriów oceny ofert
1) Cena (C) – waga kryterium 60%;
2) Gwarancja (G)- waga kryterium 40%.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

gwarancja

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu
1.sytuacja ekonomiczna lub finansowa

ubezpieczenie wykonawcy od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 300 000,00 złotych; 2. zdolności techniczne lub zawodowe: Na potwierdzenie spełniania warunku Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia wykaże, że, w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie co najmniej 1 robotę budowlaną polegającą na instalacji ogrzewania podłogowego w budynkach użyteczności publicznej lub budynku zamieszkania zbiorowego o wartości minimum 100 000 zł brutto.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz o braku podstaw do wykluczenia z postępowania – zgodnie z Załącznikiem nr 2 do SWZ;

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz o braku podstaw do wykluczenia z postępowania – zgodnie z Załącznikiem nr 2 do SWZ

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

1) oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 p.z.p., o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16.02.2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2023r. poz. 1689), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - załącznik nr 7 do SWZ
2) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;
3) wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, porównywalnych z robotami budowlanymi stanowiącymi przedmiot zamówienia, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty – (załącznik nr 3 do SWZ;)
4) dokumenty potwierdzających, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę 300 000 złotych;
Szczegóły rozdział IX

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty. Szczegóły rozdział XI

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

1. Niedopuszczalne są istotne zmiany postanowień Umowy o których mowa w art. 454 Ustawy PZP
2) Zamawiający przewiduje zmiany postanowień zawartej umowy w przypadku zaistnienia okoliczności, o których mowa w paragrafie 17 ust 2 projektu umowy
Zał. 4 SWZ

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-07-29 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ezamowienia.gov.pl/

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-07-29 10:15

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45111300-1Roboty rozbiórkowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
428 649 zł
Próbka: 23 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
160 112 zł772 357 zł
Rozstęp międzykwartylowy
612 245 zł
Źródło próbki
CPV 45111300· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
160 112 zł
Mediana
428 649 zł
Górny kwartyl
772 357 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 29.07.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Wymiarki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wymiarki.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45111300-1 (Roboty rozbiórkowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.