Zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie Gminy Tomice w sezonie zimowym 2026/2027
Zamawiający Gmina Tomice (Tomice, Małopolskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie Gminy Tomice w sezonie zimowym 2026/2027”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=276451, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyZmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Tomice |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 072182120 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Wadowicka 51 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Tomice |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 34-100 |
| 1.4.4.) | Województwo | małopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL21A - Oświęcimski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | (33) 823 35 98 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | (33) 823 35 98 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | gmina@tomice.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://tomice.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00338864 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-07-13 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00338553 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 4.2.2. | Krótki opis przedmiotu zamówienia (Część zamówienia nr 3) Przed zmianą | Część 3: Zimowe utrzymanie dróg w sezonie 2026/2027 – drogi gminne w sołectwie Witanowice i Lgota 1. Przedmiotem zamówienia jest zimowe utrzymanie dróg w sezonie 2026/2027 – drogi gminne w sołectwie Witanowice i Lgota. 2. Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawarte zostało w Rozdziale IV do SWZ pn. Opis Przedmiotu Zamówienia, dalej jako „OPZ”, oraz w Rozdziale III do SWZ pn. Projektowane Postanowienia Umowy - CZĘŚĆ 3, dalej jako „PPU-3”. 3. Wykaz dróg zakwalifikowanych do zimowego utrzymania dróg w Części 2 określony został w pkt 4.5.2 SWZ oraz pkt 7.1 OPZ. 4. Łączna długość dróg gminnych zakwalifikowanych do zimowego utrzymania dróg wynosi 20,40 km, w tym: a) na terenie Sołectwa Witanowice: 11,97 km; b) na terenie sołectwa Lgota: 8,43 km. 5. Zimowe utrzymanie dróg, ma zapewnić ciągłą, całodobową przejezdność dróg objętych niniejszym zamówieniem i polega na obustronnym odśnieżaniu jezdni dróg poprzez mechaniczne usuwanie śniegu z jezdni oraz zwalczanie śliskości zimowej poprzez zapobieganie śliskości i jej usuwanie za pomocą materiału uszorstniającego, który zapewnia Wykonawca własnym staraniem i na własny koszt. 6. Szacowany okres sezonu zimowego 2026/2027: od 15.11.2026 r. – 15.04.2027 r. (Wykonawca w terminie do 15.05.2027 r. wykona oczyszczenie pozimowe dróg zgodnie z warunkami określonymi w SWZ). 8. Wykonawca będzie świadczył usługi ZUD własnym sprzętem. 9. Wszystkie pojazdy wskazane w ofercie do realizacji zamówienia muszą być wyposażone w urządzenie monitorujące oparte na satelitarnym systemie lokalizacji GPS umożliwiające automatyczne zapisywanie w nieulotnej pamięci: czasu pracy, aktualnej lokalizacji i przebytej drogi pojazdów. Pamięć danych powinna być przechowywana i odczytywalna minimum przez okres 60 dni, przy czym odczytanie danych nie może powodować kasowania zawartości pamięci urządzenia monitorującego. 10. Pojazdy wykonujące na drodze prace związane z zimowym utrzymaniem dróg, zgodnie z art. 54 ustawy Prawo o ruchu drogowym (tekst jedn. Dz. U. z 2024 poz. 1251 ze zm.) winny wysyłać żółty sygnał błyskowy odpowiadający warunkom określonym w § 38 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (tekst jedn. Dz. U. z 2024 r. poz. 502). Części urządzeń zamontowanych na pojazdach winna spełniać warunki określone w § 39 wyżej wymienionego rozporządzenia. 11. Wykonawca zobowiązany jest na własny koszt przygotować i magazynować mieszankę uszorstniającą do posypywania dróg (piasek o średnicy cząstek od 0,1 do 1 mm lub kruszywo naturalne lub sztuczne o uziarnieniu do 4 mm) zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 27 października 2005 r. w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach (Dz. U. z 2005 r. Nr 230 poz. 1960). 12. W celu skrócenia czasu reakcji oraz usprawnienia prowadzenia czynnej akcji ZUD Zamawiający wymaga, aby Wykonawca posiadał lub dysponował bazą magazynowo – sprzętową na terenie Gminy Tomice lub w odległości do 15 km (włącznie) od granicy administracyjnej Gminy Tomice, dalej jako „baza”. Wykonawca, w ramach organizacji bazy, zobowiązany jest do zapewnienia terenu pozwalającego na magazynowanie wg potrzeb sprzętu i materiałów do prowadzenia w sposób ciągły czynnej akcji ZUD. 13. Wymóg posiadania lub dysponowania bazą Wykonawca zobowiązany jest spełnić najpóźniej na dzień zawarcia umowy na świadczenie usług ZUD w sezonie 2026/2027. Po zmianie: Część 3: Zimowe utrzymanie dróg w sezonie 2026/2027 – drogi gminne w sołectwie Witanowice i Lgota 1. Przedmiotem zamówienia jest zimowe utrzymanie dróg w sezonie 2026/2027 – drogi gminne w sołectwie Witanowice i Lgota. 2. Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawarte zostało w Rozdziale IV do SWZ pn. Opis Przedmiotu Zamówienia, dalej jako „OPZ”, oraz w Rozdziale III do SWZ pn. Projektowane Postanowienia Umowy - CZĘŚĆ 3, dalej jako „PPU-3”. 3. Wykaz dróg zakwalifikowanych do zimowego utrzymania dróg w Części 3 określony został w pkt 4.5.2 SWZ oraz pkt 7.1 OPZ. 4. Łączna długość dróg gminnych zakwalifikowanych do zimowego utrzymania dróg wynosi 20,40 km, w tym: a) na terenie Sołectwa Witanowice: 11,97 km; b) na terenie sołectwa Lgota: 8,43 km. 5. Zimowe utrzymanie dróg, ma zapewnić ciągłą, całodobową przejezdność dróg objętych niniejszym zamówieniem i polega na obustronnym odśnieżaniu jezdni dróg poprzez mechaniczne usuwanie śniegu z jezdni oraz zwalczanie śliskości zimowej poprzez zapobieganie śliskości i jej usuwanie za pomocą materiału uszorstniającego, który zapewnia Wykonawca własnym staraniem i na własny koszt. 6. Szacowany okres sezonu zimowego 2026/2027: od 15.11.2026 r. – 15.04.2027 r. (Wykonawca w terminie do 15.05.2027 r. wykona oczyszczenie pozimowe dróg zgodnie z warunkami określonymi w SWZ). 8. Wykonawca będzie świadczył usługi ZUD własnym sprzętem. 9. Wszystkie pojazdy wskazane w ofercie do realizacji zamówienia muszą być wyposażone w urządzenie monitorujące oparte na satelitarnym systemie lokalizacji GPS umożliwiające automatyczne zapisywanie w nieulotnej pamięci: czasu pracy, aktualnej lokalizacji i przebytej drogi pojazdów. Pamięć danych powinna być przechowywana i odczytywalna minimum przez okres 60 dni, przy czym odczytanie danych nie może powodować kasowania zawartości pamięci urządzenia monitorującego. 10. Pojazdy wykonujące na drodze prace związane z zimowym utrzymaniem dróg, zgodnie z art. 54 ustawy Prawo o ruchu drogowym (tekst jedn. Dz. U. z 2024 poz. 1251 ze zm.) winny wysyłać żółty sygnał błyskowy odpowiadający warunkom określonym w § 38 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (tekst jedn. Dz. U. z 2024 r. poz. 502). Części urządzeń zamontowanych na pojazdach winna spełniać warunki określone w § 39 wyżej wymienionego rozporządzenia. 11. Wykonawca zobowiązany jest na własny koszt przygotować i magazynować mieszankę uszorstniającą do posypywania dróg (piasek o średnicy cząstek od 0,1 do 1 mm lub kruszywo naturalne lub sztuczne o uziarnieniu do 4 mm) zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 27 października 2005 r. w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach (Dz. U. z 2005 r. Nr 230 poz. 1960). 12. W celu skrócenia czasu reakcji oraz usprawnienia prowadzenia czynnej akcji ZUD Zamawiający wymaga, aby Wykonawca posiadał lub dysponował bazą magazynowo – sprzętową na terenie Gminy Tomice lub w odległości do 15 km (włącznie) od granicy administracyjnej Gminy Tomice, dalej jako „baza”. Wykonawca, w ramach organizacji bazy, zobowiązany jest do zapewnienia terenu pozwalającego na magazynowanie wg potrzeb sprzętu i materiałów do prowadzenia w sposób ciągły czynnej akcji ZUD. 13. Wymóg posiadania lub dysponowania bazą Wykonawca zobowiązany jest spełnić najpóźniej na dzień zawarcia umowy na świadczenie usług ZUD w sezonie 2026/2027. |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 4.2.2. | Krótki opis przedmiotu zamówienia (Część zamówienia nr 4) Przed zmianą | Część 4: Zimowe utrzymanie dróg w sezonie 2026/2027 – drogi gminne w sołectwie Woźniki i Zygodowice 1. Przedmiotem zamówienia jest zimowe utrzymanie dróg w sezonie 2026/2027 – drogi gminne w sołectwie Woźniki i Zygodowice. 2. Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawarte zostało w Rozdziale IV do SWZ pn. Opis Przedmiotu Zamówienia, dalej jako „OPZ”, oraz w Rozdziale III do SWZ pn. Projektowane Postanowienia Umowy - CZĘŚĆ 4, dalej jako „PPU-4”. 3. Wykaz dróg zakwalifikowanych do zimowego utrzymania dróg w Części 2 określony został w pkt 4.6.2 SWZ oraz pkt 8.1 OPZ. 4. Łączna długość dróg gminnych zakwalifikowanych do zimowego utrzymania dróg wynosi 25,43 km, w tym: a) na terenie sołectwa Woźniki: 19,88 km; b) na terenie sołectwa Zygodowice: 5,55 km. 5. Zimowe utrzymanie dróg, ma zapewnić ciągłą, całodobową przejezdność dróg objętych niniejszym zamówieniem i polega na obustronnym odśnieżaniu jezdni dróg poprzez mechaniczne usuwanie śniegu z jezdni oraz zwalczanie śliskości zimowej poprzez zapobieganie śliskości i jej usuwanie za pomocą materiału uszorstniającego, który zapewnia Wykonawca własnym staraniem i na własny koszt. 6. Szacowany okres sezonu zimowego 2026/2027: od 15.11.2026 r. – 15.04.2027 r. (Wykonawca w terminie do 15.05.2027 r. wykona oczyszczenie pozimowe dróg zgodnie z warunkami określonymi w SWZ). 8. Wykonawca będzie świadczył usługi ZUD własnym sprzętem. 9. Wszystkie pojazdy wskazane w ofercie do realizacji zamówienia muszą być wyposażone w urządzenie monitorujące oparte na satelitarnym systemie lokalizacji GPS umożliwiające automatyczne zapisywanie w nieulotnej pamięci: czasu pracy, aktualnej lokalizacji i przebytej drogi pojazdów. Pamięć danych powinna być przechowywana i odczytywalna minimum przez okres 60 dni, przy czym odczytanie danych nie może powodować kasowania zawartości pamięci urządzenia monitorującego. 10. Pojazdy wykonujące na drodze prace związane z zimowym utrzymaniem dróg, zgodnie z art. 54 ustawy Prawo o ruchu drogowym (tekst jedn. Dz. U. z 2024 poz. 1251 ze zm.) winny wysyłać żółty sygnał błyskowy odpowiadający warunkom określonym w § 38 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (tekst jedn. Dz. U. z 2024 r. poz. 502). Części urządzeń zamontowanych na pojazdach winna spełniać warunki określone w § 39 wyżej wymienionego rozporządzenia. 11. Wykonawca zobowiązany jest na własny koszt przygotować i magazynować mieszankę uszorstniającą do posypywania dróg (piasek o średnicy cząstek od 0,1 do 1 mm lub kruszywo naturalne lub sztuczne o uziarnieniu do 4 mm) zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 27 października 2005 r. w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach (Dz. U. z 2005 r. Nr 230 poz. 1960). 12. W celu skrócenia czasu reakcji oraz usprawnienia prowadzenia czynnej akcji ZUD Zamawiający wymaga, aby Wykonawca posiadał lub dysponował bazą magazynowo – sprzętową na terenie Gminy Tomice lub w odległości do 15 km (włącznie) od granicy administracyjnej Gminy Tomice, dalej jako „baza”. Wykonawca, w ramach organizacji bazy, zobowiązany jest do zapewnienia terenu pozwalającego na magazynowanie wg potrzeb sprzętu i materiałów do prowadzenia w sposób ciągły czynnej akcji ZUD. 13. Wymóg posiadania lub dysponowania bazą Wykonawca zobowiązany jest spełnić najpóźniej na dzień zawarcia umowy na świadczenie usług ZUD w sezonie 2026/2027. Po zmianie: Część 4: Zimowe utrzymanie dróg w sezonie 2026/2027 – drogi gminne w sołectwie Woźniki i Zygodowice 1. Przedmiotem zamówienia jest zimowe utrzymanie dróg w sezonie 2026/2027 – drogi gminne w sołectwie Woźniki i Zygodowice. 2. Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawarte zostało w Rozdziale IV do SWZ pn. Opis Przedmiotu Zamówienia, dalej jako „OPZ”, oraz w Rozdziale III do SWZ pn. Projektowane Postanowienia Umowy - CZĘŚĆ 4, dalej jako „PPU-4”. 3. Wykaz dróg zakwalifikowanych do zimowego utrzymania dróg w Części 4 określony został w pkt 4.6.2 SWZ oraz pkt 8.1 OPZ. 4. Łączna długość dróg gminnych zakwalifikowanych do zimowego utrzymania dróg wynosi 25,43 km, w tym: a) na terenie sołectwa Woźniki: 19,88 km; b) na terenie sołectwa Zygodowice: 5,55 km. 5. Zimowe utrzymanie dróg, ma zapewnić ciągłą, całodobową przejezdność dróg objętych niniejszym zamówieniem i polega na obustronnym odśnieżaniu jezdni dróg poprzez mechaniczne usuwanie śniegu z jezdni oraz zwalczanie śliskości zimowej poprzez zapobieganie śliskości i jej usuwanie za pomocą materiału uszorstniającego, który zapewnia Wykonawca własnym staraniem i na własny koszt. 6. Szacowany okres sezonu zimowego 2026/2027: od 15.11.2026 r. – 15.04.2027 r. (Wykonawca w terminie do 15.05.2027 r. wykona oczyszczenie pozimowe dróg zgodnie z warunkami określonymi w SWZ). 8. Wykonawca będzie świadczył usługi ZUD własnym sprzętem. 9. Wszystkie pojazdy wskazane w ofercie do realizacji zamówienia muszą być wyposażone w urządzenie monitorujące oparte na satelitarnym systemie lokalizacji GPS umożliwiające automatyczne zapisywanie w nieulotnej pamięci: czasu pracy, aktualnej lokalizacji i przebytej drogi pojazdów. Pamięć danych powinna być przechowywana i odczytywalna minimum przez okres 60 dni, przy czym odczytanie danych nie może powodować kasowania zawartości pamięci urządzenia monitorującego. 10. Pojazdy wykonujące na drodze prace związane z zimowym utrzymaniem dróg, zgodnie z art. 54 ustawy Prawo o ruchu drogowym (tekst jedn. Dz. U. z 2024 poz. 1251 ze zm.) winny wysyłać żółty sygnał błyskowy odpowiadający warunkom określonym w § 38 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (tekst jedn. Dz. U. z 2024 r. poz. 502). Części urządzeń zamontowanych na pojazdach winna spełniać warunki określone w § 39 wyżej wymienionego rozporządzenia. 11. Wykonawca zobowiązany jest na własny koszt przygotować i magazynować mieszankę uszorstniającą do posypywania dróg (piasek o średnicy cząstek od 0,1 do 1 mm lub kruszywo naturalne lub sztuczne o uziarnieniu do 4 mm) zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 27 października 2005 r. w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach (Dz. U. z 2005 r. Nr 230 poz. 1960). 12. W celu skrócenia czasu reakcji oraz usprawnienia prowadzenia czynnej akcji ZUD Zamawiający wymaga, aby Wykonawca posiadał lub dysponował bazą magazynowo – sprzętową na terenie Gminy Tomice lub w odległości do 15 km (włącznie) od granicy administracyjnej Gminy Tomice, dalej jako „baza”. Wykonawca, w ramach organizacji bazy, zobowiązany jest do zapewnienia terenu pozwalającego na magazynowanie wg potrzeb sprzętu i materiałów do prowadzenia w sposób ciągły czynnej akcji ZUD. 13. Wymóg posiadania lub dysponowania bazą Wykonawca zobowiązany jest spełnić najpóźniej na dzień zawarcia umowy na świadczenie usług ZUD w sezonie 2026/2027. |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki.