Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
236 000 zł
Umowa zawarta
8 lipca 2026
Okres realizacji
do 31 sierpnia 2026
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 236 000 zł – 298 091 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja i rękojmia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja toalet na poziomie piwnic w budynku A Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi” w formule „zaprojektuj i wybuduj”

Zamawiający Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi (Łódź, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja toalet na poziomie piwnic w budynku A Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im.…”, wybierając ofertę wykonawcy CEHINI MARCIN GIL,. Wartość umowy: 236 000 zł. Złożono 3 oferty.

Wartość umowy
236 000 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    10 czerwca 2026

    Termin ofert: 25 czerwca 2026 15:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    12 lipca 2026

    3 oferty1 wykonawca
Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000278161

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Gdańska 100/102

1.5.2.)Miejscowość

Łódź

1.5.3.)Kod pocztowy

90-508

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL711 - Miasto Łódź

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@wbp.lodz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.wbp.lodz.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e8b3b4ee-b86b-4676-ab76-1da0868630d8

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Kultura

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja toalet na poziomie piwnic w budynku A Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi” w formule „zaprojektuj i wybuduj”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e8b3b4ee-b86b-4676-ab76-1da0868630d8

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00337940

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00164256/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Modernizacja toalet na poziomie piwnic w budynku A Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi” w formule „zaprojektuj i wybuduj”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00284205

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

GFS/3/RB/TP/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest modernizacja toalet na poziomie piwnic w budynku A Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi” w formule „zaprojektuj i wybuduj” szczegółowo opisane w Programie Funkcjonalno Użytkowym (PFU) pn. „Modernizacja toalet na poziomie piwnic w budynku A Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi” sporządzony przez Pracownię Projektową „JOTKA” (dalej „PFU”) oraz w koncepcji remontu łazienek – rys. nr 1 oraz inwentaryzacji – rys. nr 2 stanowiących załączniki do PFU. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
a) opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej (projektu wykonawczego) w branży: architektoniczno budowlanej, sanitarnej (woda, kanalizacja, c.o., wentylacja) oraz elektrycznej (instalacje siłowe, oświetlenie podstawowe i – jeżeli wymagane – awaryjne, niezbędne dostosowanie instalacji SSP), wraz ze wszystkimi wymaganymi uzgodnieniami, opiniami i, o ile okażą się konieczne, decyzjami administracyjnymi;
b) wykonanie wszelkich robót przygotowawczych, demontażowych i rozbiórkowych w istniejących pomieszczeniach toalet i korytarza na poziomie piwnic budynku A;
c) wykonanie robót budowlano wykończeniowych zgodnie z zatwierdzoną dokumentacją projektową, w tym w szczególności: nowych ścian działowych GK, okładzin ściennych i posadzek z płytek gresowych, sufitów podwieszanych, stolarki drzwiowej wewnętrznej, zabudów meblowych i systemowych kabin sanitarnych HPL oraz wyposażenia toalet;
d) wykonanie i/lub przebudowę instalacji: wodociągowej, kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania, wentylacji oraz instalacji elektrycznych w zakresie wynikającym z Programu Funkcjonalno Użytkowego oraz dokumentacji projektowej;
e) dostawę i montaż kompletnego osprzętu sanitarnego, armatury, urządzeń elektrycznych oraz akcesoriów łazienkowych zgodnie z wymaganiami Zamawiającego;
f) wykonanie rozruchów, prób, badań, regulacji i pomiarów, w tym prób szczelności i drożności instalacji, pomiarów elektrycznych oraz sprawdzeń instalacji SSP w zakresie objętym Umową;
g) uporządkowanie terenu robót, utylizację odpadów budowlanych na koszt Wykonawcy, przekazanie dokumentacji powykonawczej oraz udział w czynnościach odbiorowych.
2. Przedmiotowe toalety obsługiwać będą czytelnię główną biblioteki dla około 70 osób, z podziałem na toalety damskie i męskie, pomieszczenie na środki czystości oraz korytarz przed sanitariatami, zgodnie z PFU.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

236000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

298090,50 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

236000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

CEHINI MARCIN GIL,

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7321951398

7.3.4)Miejscowość

Zgierz

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-08

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

236000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-08-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łódź.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 236 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: CEHINI MARCIN GIL, (Zgierz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.