ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Usługa dowozu i odwozu uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Włoszczowa wraz z zapewnieniem opieki do i z ORW w Psarach-Kolonii 57 w roku szkolnym 2026/2027

Zamawiający Samorządowe Centrum Oświaty We Włoszczowie (Włoszczowa, Świętokrzyskie) prowadził postępowanie „Usługa dowozu i odwozu uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Włoszczowa wraz z…”. Termin składania ofert minął 20 lipca 2026, 10:00. Wadium: 2600 zł.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 422 172 zł
Wadium
2600 zł
Termin składania ofert
20 lipca 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,1 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Średni wiek taboru wykonującego zamówienie40%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    10 lipca 2026

    Termin ofert: 20 lipca 2026 10:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    01 września 2026

    5 ofert1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest usługa dowozu i odwozu 9 uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Włoszczowa do Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Psarach-Kolonii 57 wraz z zapewnieniem opieki w roku szkolnym 2026/2027.

  • 2

    ZakresWykonawca musi mieć ważną licencję na transport drogowy osób, wykazać usługi przewozu co najmniej 20 uczniów niepełnosprawnych w jednym roku szkolnym przez minimum 10 miesięcy o wartości co najmniej 250 000 zł oraz dysponować 2 specjalistycznymi pojazdami nie starszymi niż z 2017 r. i 2 kierowcami oraz 2 opiekunami.

  • 3

    ZakresRealizacja trwa od 2026-09-01 do 2027-07-30 i odbywa się w dni nauki szkolnej, a ocena ofert obejmuje cenę 60% oraz średni wiek taboru 40%.

  • 4

    ZakresPrzewozy obejmują dzieci z kilku miejscowości, w tym 3 uczniów poruszających się na wózkach inwalidzkich, a dzienny przebieg wynosi około 144 km.

  • 5

    RyzykoWadium wynosi 2 600 zł, nie ma zabezpieczenia należytego wykonania umowy, a umowa może zostać zmieniona zgodnie z art.

Kontekst Atlasu

  • To zamówienie wraca cyklicznie, podobne postępowania tego zamawiającego pojawiały się już w latach 2022, 2023, 2024 i 2025. Ostatnią rozstrzygniętą edycję (2025) wygrał Firma Transportowa LECH-TRANS, który złożył jedyną ofertę.
  • Ten zamawiający unieważnia częściej niż inni: 36% jego postępowań z ostatnich 3 lat nie zakończyło się wyborem wykonawcy (w kraju: 14%).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

SAMORZĄDOWE CENTRUM OŚWIATY WE WŁOSZCZOWIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 366044643

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Partyzantów 14

1.5.2.)Miejscowość

Włoszczowa

1.5.3.)Kod pocztowy

29-100

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sco.zamowienia@gmail.com

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://scowloszczowa.bip.gov.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usługa dowozu i odwozu uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Włoszczowa wraz z zapewnieniem opieki do i z ORW w Psarach-Kolonii 57 w roku szkolnym 2026/2027

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3f6adfd7-96bc-4b25-8bec-2ff2f93f142e

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00336666

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-10

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00044185/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Dowóz uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego z terenu Gminy Włoszczowa do placówek oświatowych i z powrotem oraz zapewnienie opieki w roku szkolnym 2026/2027

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/wloszczowa

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://platformazakupowa.pl/pn/wloszczowa

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. W niniejszym postępowaniu komunikacja Zamawiającego z Wykonawcami odbywa się za pomocą środków komunikacji elektronicznej. Przez środki komunikacji elektronicznej rozumie się środki komunikacji elektronicznej zdefiniowane w ustawie z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2024 r. poz. 1513). Komunikacja między Zamawiającym
a Wykonawcami, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje przekazywane są w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy zakupowej, link: https://platformazakupowa.pl/pn/wloszczowa (w zakładce „Wiadomości”).
2. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia lub informacje, które wpłyną do Zamawiającego, uważa się za dokumenty złożone w terminie, jeśli ich czytelna treść dotrze do Zamawiającego przed upływem tego terminu. Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich wpływu na Platformę.
3. Zamawiający będzie przekazywał Wykonawcom informacje w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy. Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany specyfikacji SWZ, zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będzie zamieszczał na platformie w sekcji „Komunikaty”. Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny Wykonawca, będzie przekazywana w formie elektronicznej za pośrednictwem platformazakupowa.pl do konkretnego Wykonawcy. Wykonawca jako podmiot profesjonalny ma obowiązek sprawdzania komunikatów i wiadomości bezpośrednio w serwisie internetowym: na platformazakupowa.pl przesłanych przez Zamawiającego, gdyż system powiadomień może ulec awarii lub powiadomienie może trafić do folderu SPAM.
4. Wykonawca przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego:
a) akceptuje warunki korzystania z Platformy określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej pod linkiem w zakładce „Regulamin” (https://platformazakupowa.pl/strona/regulamin) oraz uznaje go za wiążący,
b) zapoznał oraz stosuje się do instrukcji składania ofert dostępnej pod linkiem: https://platformazakupowa.pl/strona/instrukcje-wykonawca.
5. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za złożenie oferty w sposób niezgodny z instrukcją korzystania z Platformy, w szczególności za sytuację, gdy Zamawiający zapozna się z treścią oferty przed upływem terminu składania ofert (np. złożenie oferty w zakładce „Wyślij wiadomość do Zamawiającego”). Taka oferta zostanie uznana przez Zamawiającego za ofertę handlową i nie będzie brana pod uwagę w przedmiotowym postępowaniu, ponieważ nie został spełniony obowiązek narzucony w art. 221 ustawy Pzp.
6. Zamawiający nie przewiduje sposobu komunikowania się z Wykonawcami w inny sposób niż przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, wskazanych w SWZ. Wszystkie oświadczenia i dokumenty składane wraz z ofertą oraz na wezwanie muszą być sporządzone w formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub
w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. U. UE. L. z 2016 r. Nr 119, str. 1 z późn. zm.)., dalej „RODO”, informuję, że:
− Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest obowiązkowe, gdyż przesłankę przetwarzania danych osobowych stanowi przepis prawa Pani/Pana dane mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą profilowane.
2. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dyrektor Samorządowego Centrum Oświaty we Włoszczowie (29-100 Włoszczowa, ul. Partyzantów 14).
3. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych –e-mail: inspektor@cbi24.pl.
4. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego /dane identyfikujące postępowanie, np. nazwa, numer/ prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego.
5. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 78 ustawy Prawo zamówień publicznych, dalej „ustawa Pzp”.
6. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ustawy Pzp, przez okres co najmniej 4 lat od dnia zawarcia umowy, a jeżeli zobowiązania wskazane w ofercie i umowie przekroczą ww. przedział czasowy, okres przechowywania obejmuje ten termin.
7. Obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp.
8. W odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO.
9. Posiada Pani/Pan:
− na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
− na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych *;
− na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO **;
− prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO.
10. Nie przysługuje Pani/Panu:
− w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
− prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
− na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
Wystąpienie z żądaniem, o którym mowa w art. 18 ust. 1 rozporządzenia 2016/679, nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. W trakcie oraz po zakończeniu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, w przypadku gdy wykonanie obowiązków, o których mowa w art. 15 ust. 1-3 rozporządzenia 2016/679, wymagałoby niewspółmiernie dużego wysiłku, zamawiający może żądać od osoby, której dane dotyczą, wskazania dodatkowych informacji mających w szczególności na celu sprecyzowanie nazwy lub daty zakończonego postępowania o udzielenie zamówienia.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

SCO.2611.5.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

2) Przedmiotem zamówienia jest usługa przewozowa dowożenia i odwożenia, wraz z zapewnieniem opieki na czas dowozu i odwozu, od 1 września 2026 r. do 30 lipca 2027 r., w dni nauki szkolnej 9 uczniów niepełnosprawnych zamieszkałych w Gminie Włoszczowa do i z Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Psarach-Kolonii 57, 29-145 Secemin, w tym:
3 uczniów niepełnosprawnych ruchowo korzystających z wózków inwalidzkich z następujących miejscowości:
- Ogarka (1),
- Włoszczowa (1),
- Gościencin (1)
6 uczniów niepełnosprawnych z następujących miejscowości:
- Boczkowice (1),
- Bebelno Kolonia (1),
- Bebelno Wieś (2),
- Ogarka (1),
- Międzylesie (1).
Dzienny przebieg – ok. 144 km

4.2.6.)Główny kod CPV

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

od 2026-09-01 do 2027-07-30

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

1. Przy ocenie ofert Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami i wagami:
1) cena: 60 pkt,
2) Średni wiek taboru wykonującego zamówienie: 40 pkt.
2. Ocena ofert zostanie przeprowadzona w stosunku do ofert nie podlegających odrzuceniu i których Wykonawcy nie podlegają wykluczeniu z postępowania w oparciu o przedstawione wyżej kryteria oraz ich wagi. Oferty oceniane będą punktowo.
3. Maksymalną ilość punktów, jaką po uwzględnieniu wag, może osiągnąć oferta, wynosi 100 pkt:

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Średni wiek taboru wykonującego zamówienie

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Na podstawie art. 112 Pzp, Zamawiający określa warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
1. Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie precyzuje warunku w tym zakresie.
2. Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca posiadał ważną licencję (zezwolenie) do wykonywania na terenie Polski transportu drogowego osób, zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r.
o transporcie drogowym (Dz.U. z 2025 r. poz. 1490, ze zm.) oraz z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2025 r. poz. 1109, ze zm.).
3. Sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie precyzuje warunku w tym zakresie.
4. Zdolności technicznej lub zawodowej:
Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek w zakresie wykształcenia, kwalifikacji zawodowych, doświadczenia, potencjału technicznego Wykonawcy lub osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia, umożliwiające realizację zamówienia na odpowiednim poziomie jakości jeżeli:
1) Warunek w zakresie doświadczenia:
Warunek ten zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że wykonuje lub wykonał w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, usługi polegające na przewozie w co najmniej jednym roku szkolnym minimum 20 uczniów niepełnosprawnych (w sumie) do szkół, trwające nieprzerwanie minimum 10 miesięcy, o wartości minimum 250 000 zł (w sumie), ze wskazaniem przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że ta usługa została wykonana lub jest wykonywana należycie;

2) Warunek w zakresie potencjału technicznego:
Warunek ten zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje minimum sprzętowym do realizacji zamówienia tj. minimum 2 samochodami specjalistycznymi przystosowanymi do przewozu osób niepełnosprawnych, które winny posiadać sprzęt ułatwiający wsiadanie i wysiadanie dziecku poruszającemu się na wózku inwalidzkim w postaci: wind lub najazdów teleskopowych z powłoką antypoślizgową umożliwiającą wprowadzanie wózków do pojazdu oraz odpowiednie zabezpieczenie dla przewozu dzieci i wózków oraz pasy bezpieczeństwa biodrowo – barkowe do przypinania dzieci znajdujących się na wózkach. Pojazdy oferowane do przewozu uczniów muszą być odpowiednio oznakowane i nie starsze niż 9 lat (wyprodukowane nie wcześniej niż w 2017 r.) Pojazdy oferowane do przewozu uczniów muszą posiadać:
a) aktualne badanie techniczne,
b) opłacone polisy ubezpieczeniowe pojazdu OC i NNW.
3) Warunek dotyczący osób skierowanych do realizacji zamówienia:
Warunek ten zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje osobami zdolnymi do wykonania niniejszego zamówienia, posiadających uprawnienia w specjalności:
a) kierowca, minimum 2 osoby – prawo jazdy, świadectwo kwalifikacji zawodowych lub inne dokumenty potwierdzające kwalifikacje zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r.
o transporcie drogowym,
b) opiekun, minimum 2 osoby – kurs pierwszej pomocy i/lub kurs opiekuna osób niepełnosprawnych.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

1) Poniższe dokumenty i oświadczenie składają:
 Wykonawca składający ofertę samodzielnie,
 Wykonawcy składający ofertę wspólnie, przy czym każdy z nich składa odrębnie poniższe dokumenty i oświadczenia:
a) Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 i 6 ustawy o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U. z 2025 r. poz. 1714, ze zm.), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz
z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej- załącznik nr 4 do SWZ.
b) Oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp, - załącznik nr 10 do SWZ w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego w SWZ.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

1. dokumenty dot. potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu:
1) licencja (zezwolenia) do wykonywania na terenie Polski transportu drogowego osób, zgodnie
z ustawą z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym oraz z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2025 r. poz. 1490),
2) wykaz usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy; wzór wykazu usług stanowi załącznik nr 5 do SWZ;
3) wykaz sprzętu dostępnego Wykonawcy w celu realizacji zamówienia wraz z informacją
o podstawie dysponowania tymi zasobami (zgodny z wykazem wskazanym w ofercie) -
z wykorzystaniem wzoru określonego w załączniku nr 6 do SWZ. Do każdego wykazu należy dołączyć kserokopie dowodów rejestracyjnych pojazdów (potwierdzone za zgodność
z oryginałem). Zamawiający zastrzega sobie przeprowadzenie wizji w celu sprawdzenia prawdziwości złożenia oświadczenia przed podpisaniem umowy i w trakcie realizacji zamówienia. W przypadku zmiany w trakcie realizacji zamówienia pojazdu wskazanego w wykazie pojazd ten musi być równoważny (z tą samą lub większą liczbą miejsc i nie starszy) do wskazanego w ofercie.
4) wykaz osób (kierowców i opiekunów), które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia,
w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług wraz z informacjami na temat ich uprawnień, kwalifikacji zawodowych i doświadczenia niezbędnych dla wykonania zamówienia,
a także zakresu wykonywanych przez nich czynności oraz informacją o podstawie dysponowania tymi osobami z wykorzystaniem wzoru określonego w załączniku nr 7 do SWZ.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium
1.Warunkiem udziału w postępowaniu jest wniesienie wadium na kwotę w wysokości 2 600,00 zł (słownie

dwa tysiące sześćset złotych 00/100).

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 454-455 Pzp oraz we wskazanym w Projekcie Umowy, stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ. Złożenie oferty jest jednoznaczne z akceptacją przez Wykonawcę projektowanych postanowień umowy. Zmiana umowy wymaga dla swej ważności, zachowania formy pisemnej.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-07-20 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://platformazakupowa.pl/pn/wloszczowa

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-07-20 10:05

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-08-18

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60130000-8Usługi w zakresie specjalistycznego…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
422 172 zł
Próbka: 72 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
283 054 zł1 433 564 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 150 509 zł
Źródło próbki
CPV 60130000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
283 054 zł
Mediana
422 172 zł
Górny kwartyl
1 433 564 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Historia

Poprzednie edycje tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2025wygrał(a): Firma Transportowa LECH-TRANS165 tys. zł1 ofertawynik →
  2. 2024wygrał(a): Firma Transportowa LECH-TRANS171 tys. zł1 ofertawynik →
  3. 2024zwycięzca nieujawniony w ogłoszeniuwartość b.d.1 ofertawynik →
  4. 2023wygrał(a): Firma Transportowa "LECH-TRANS"160 tys. zł1 ofertawynik →
  5. 2022wygrał(a): Firma Transportwa "LECH-TRANS"124 tys. zł3 ofertywynik →
  6. 2021zwycięzca nieujawniony w ogłoszeniu86 tys. zł2 ofertywynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 20.07.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Samorządowe Centrum Oświaty We Włoszczowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Włoszczowa.
Tak. Wadium określono na 2600 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60130000-8 (Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.