Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
198 276 zł
Umowa zawarta
9 czerwca 2026
Okres realizacji
do 20 sierpnia 2026
Oferty w postępowaniu
11 ofertceny: 198 276 zł – 434 805 złodrzucone: 3wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont i wymiana pokrycia dachowego budynku Szkoły Podstawowej w Bukówcu Górnym

Zamawiający Gmina Włoszakowice (Włoszakowice, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont i wymiana pokrycia dachowego budynku Szkoły Podstawowej w Bukówcu Górnym”, wybierając ofertę wykonawcy PHB „Tyliński” Spółka Jawna. Wartość umowy: 198 276 zł. Złożono 11 ofert.

Zamawiający: Gmina WłoszakowiceWłoszakowice, Wielkopolskieopublikowano 10 lipca 2026
Wartość umowy
198 276 zł
Liczba ofert
11 ofert
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PHB „Tyliński” Spółka Jawna (Leszno), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 198 276,00 zł (umowę zawarto 9 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 11 ofert; ceny wahały się od 198 276,00 zł do 434 805,00 zł. Odrzucono 3 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 20 sierpnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA WŁOSZAKOWICE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 411050698

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Karola Kurpińskiego 29

1.5.2.)Miejscowość

Włoszakowice

1.5.3.)Kod pocztowy

64-140

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL417 - Leszczyński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@wloszakowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://platformazakupowa.pl/pn/wloszakowice

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1295602

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont i wymiana pokrycia dachowego budynku Szkoły Podstawowej w Bukówcu Górnym

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4912060b-af3b-45eb-8b7b-bf276c854a14

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00335696

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-10

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00060652/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Remont i wymiana pokrycia dachowego budynku Szkoły Podstawowej w Bukówcu Górnym

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00205400

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

FZP.271.6.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje remont i wymianę pokrycia dachowego budynku Szkoły Podstawowej w Bukówcu Górnym, zlokalizowanego przy ul. Powstańców Wielkopolskich 147, na działce nr 740/1, gmina Włoszakowice, powiat Leszczyński, województwo wielkopolskie.
2. Obiekt stanowi element dziedzictwa lokalnego i jest wpisany do Gminnej Ewidencji Zabytków zarządzeniem Wójta Gminy Włoszakowice nr 136/2020 z dnia 15 grudnia 2020 r.
3. Przedmiot zamówienia obejmuje kompleksowy remont dachu, który zakłada:
1) demontaż istniejącego pokrycia dachowego, orynnowania, rur spustowych, obróbek blacharskich i instalacji odgromowych,
2) rozebranie uszkodzonych kominów do poziomu połaci dachowej oraz demontaż istniejącego okna połaciowego,
3) impregnację więźby dachowej oraz montaż membrany dachowej i nowej konstrukcji łat i kontrłat,
4) ułożenie nowego pokrycia z dachówki karpiówki angobowanej w kolorze czerwonym, zgodnie z historycznym charakterem budynku,
5) przemurowanie kominów z cegły klinkierowej oraz odtworzenie fragmentów attyk,
6) montaż nowych obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych,
7) wykonanie pokrycia papą termozgrzewalną na zadaszeniach nad wejściami do budynku,
8) montaż nowej instalacji odgromowej.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

11

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

11

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

198276,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

434805,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

198276,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PHB „Tyliński” Spółka Jawna

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6972142742

7.3.3)Ulica

ul. 1 Maja 10

7.3.4)Miejscowość

Leszno

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-09

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

198276,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-08-20

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Włoszakowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Włoszakowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 198 276 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PHB „Tyliński” Spółka Jawna (Leszno). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 11 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.