Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
1 569 569 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    1 079 569 zł
    5 ofert
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    490 000 zł
    5 ofert
Oferty w postępowaniu
10 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji na wykonaną inwestycję40%Okres gwarancji na wykonana inwestycję40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Poprawa efektywności energetycznej sali gimnastycznej w Ostrowach Tuszowskich oraz Szkoły Podstawowej w Jagodniku

Zamawiający Gmina Cmolas (Cmolas, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Poprawa efektywności energetycznej sali gimnastycznej w Ostrowach Tuszowskich oraz Szkoły…”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 1 569 569 zł. Złożono 10 ofert.

Zamawiający: Gmina CmolasCmolas, Podkarpackie (powiat Kolbuszowski →)opublikowano 9 lipca 2026
Łączna wartość umów
1 569 569 zł
Liczba ofert
10 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: Firma Budowlana GUŹDA Zbigniew Guźda (część 1); BCJ Firma Instalacyjno – Budowlana Sp. z o.o. (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 1 569 568,56 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 10 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Cmolas

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 690581650

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Jana Pawła II 2

1.5.2.)Miejscowość

Cmolas

1.5.3.)Kod pocztowy

36-105

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL823 - Rzeszowski

1.5.7.)Numer telefonu

172837702

1.5.8.)Numer faksu

172272873

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

cmolas@cmolas.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.cmolas.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9c89b19f-f0b3-43ec-9ad8-f957ccbb665a

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Poprawa efektywności energetycznej sali gimnastycznej w Ostrowach Tuszowskich oraz Szkoły Podstawowej w Jagodniku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9c89b19f-f0b3-43ec-9ad8-f957ccbb665a

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00334333

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-09

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00005783/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 Poprawa efektywności energetycznej sali gimnastycznej w Ostrowach Tuszowskich oraz Szkoły Podstawowej w Jagodniku

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zadanie pn.: „Poprawa efektywności energetycznej sali gimnastycznej w Ostrowach Tuszowskich oraz Szkoły Podstawowej w Jagodniku” współfinansowane jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00213857

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

L.RG.IV.271.11.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1881844,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn.: „Poprawa efektywności energetycznej sali gimnastycznej w Ostrowach Tuszowskich oraz Szkoły Podstawowej w Jagodniku”, tj.:
1).1 CZĘŚĆ NR 1 - ZADANIE NR 1: Termomodernizacja sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Ostrowach Tuszowskich, które obejmuje wykonanie następującego zakresu prac:
a) Roboty budowlane:
 Roboty ziemne,
 Izolacja ścian fundamentowych,
 Odtworzenie chodników i odbojówki - kostka brukowa,
 Wymiana stolarki okiennej,
 Wymiana drzwi - koszt niekwalifikowany,
 Elewacja,
 Podłoga sali gimnastycznej,
 Posadzki - zaplecze sali gimnastycznej,
 Roboty wykończeniowe,
b) Instalacja elektryczna:
 Układanie przewodów instalacyjnych,
 Montaż osprzętu instalacyjnego,
 Instalacja odgromowa,
c) Instalacja sanitarna:
 Instalacja wod-kan. i biały montaż,
 Instalacja wentylacji mechanicznej i klimatyzacji,
 Instalacja ogrzewania,
d) Instalacja fotowoltaiczna,
e) Oświetlenie,
f) Geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza.
Szczegółowy zakres robót precyzują przedmiary robót – Załącznik Nr 4.1) do SWZ oraz dokumentacja techniczna – Załącznik Nr 5.1 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

4.5.5.)Wartość części

1371643,13 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn.: „Poprawa efektywności energetycznej sali gimnastycznej w Ostrowach Tuszowskich oraz Szkoły Podstawowej w Jagodniku”, tj.:
1).2 CZĘŚĆ NR 2 - ZADANIE NR 2: Termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Jagodniku, które obejmuje wykonanie następującego zakresu prac:
a) Izolacja ścian fundamentowych:
 Roboty ziemne,
 Izolacja ścian fundamentowych,
 Odtworzenie chodników i odbojówki - kostka brukowa,
b) Wymiana stolarki:
 Wymiana stolarki okiennej,
 Wymiana drzwi zewnętrznych,
c) Elewacja:
 Docieplenie ścian zewnętrznych budynku,
 Docieplenie stropu,
d) Instalacja sanitarna:
 Instalacja c.o. - wymiana grzejników,
 Montaż kotła i pompy ciepła,
 Instalacja cwu,
e) Instalacja fotowoltaiczna,
f) Oświetlenie,
g) Geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza.
Szczegółowy zakres robót precyzują przedmiary robót – Załącznik Nr 4.2 do SWZ oraz dokumentacja techniczna – Załącznik Nr 5.2 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

4.5.5.)Wartość części

510200,87 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1079568,56 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1079568,56 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1079568,56 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Firma Budowlana GUŹDA Zbigniew Guźda

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 814-147-62-98

7.3.3)Ulica

Szkolna 104

7.3.4)Miejscowość

Kosowy

7.3.5)Kod pocztowy

36-147

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1079568,56 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

5 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

490000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

554662,82 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

490000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BCJ Firma Instalacyjno – Budowlana Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 867-224-58-93

7.3.3)Ulica

Piekarska 14

7.3.4)Miejscowość

Tarnobrzeg

7.3.5)Kod pocztowy

39-400

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-07

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

490000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45210000-2Roboty budowlane w zakresie budynkó…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
640 430 zł
Próbka: 95 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
299 534 zł2 849 742 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 550 207 zł
Źródło próbki
CPV 45210000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
299 534 zł
Mediana
640 430 zł
Górny kwartyl
2 849 742 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Cmolas prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Cmolas.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 569 569 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45210000-2 (Roboty budowlane w zakresie budynków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Firma Budowlana GUŹDA Zbigniew Guźda (Kosowy). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.