ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Letnie oczyszczanie utwardzonych dróg gminnych na terenie Gminy Raszyn w 2026/2027 roku

Zamawiający Gmina Raszyn (Raszyn, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Letnie oczyszczanie utwardzonych dróg gminnych na terenie Gminy Raszyn w 2026/2027 roku”. Termin składania ofert minął 22 lipca 2026, 10:00. Wadium: 6000 zł.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina RaszynRaszyn, Mazowieckie (powiat Pruszkowski →)opublikowano 9 lipca 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 865 234 zł
Wadium
6000 zł
Termin składania ofert
22 lipca 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,9 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Czas reakcji na zgłoszenie40%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    09 lipca 2026

    Termin ofert: 22 lipca 2026 10:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    12 sierpnia 2026

    2 oferty1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest letnie oczyszczanie utwardzonych dróg gminnych na terenie Gminy Raszyn w latach 2026/2027, obejmujące 63,761 km ulic oraz 50 000 m2 powierzchni wskazanych przez zamawiającego.

  • 2

    ZakresWykonawca musi mieć wpis do rejestru BDO w zakresie transportu odpadów o kodzie 20 03 03, wykazać jedną usługę letniego oczyszczania o wartości co najmniej 100 000 zł brutto oraz dysponować zamiatarką albo samochodem z osprzętem do zamiatania i samochodem samowyładowczym.

  • 3

    KryteriaKryteria oceny to cena i czas reakcji na zgłoszenie; realizacja trwa 12 miesięcy.

  • 4

    WarunkiWadium wynosi 6 000 zł, a zamawiający nie wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

Kontekst Atlasu

  • Kolejna edycja powtarzanego zamówienia (wcześniej: 2022, 2023, 2024 i 2025). Ostatnią rozstrzygniętą edycję (2025) wygrał Polsuper Sp. z o.o. przy 8 ofertach.
  • Tu trzeba liczyć się z konkurencją: postępowania tego zamawiającego z ostatnich 3 lat przyciągały średnio 4,1 ofert (średnia krajowa: 3,7), a tylko 14% miało jedną ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Raszyn

1.3.)Oddział zamawiającego

Raszyn

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 013269232

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Szkolna 2a

1.5.2.)Miejscowość

Raszyn

1.5.3.)Kod pocztowy

05-090

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL913 - Warszawski zachodni

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zam.publ@raszyn.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://raszyn.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Letnie oczyszczanie utwardzonych dróg gminnych na terenie Gminy Raszyn w 2026/2027 roku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0dd249fd-1c23-4374-9894-bf2d255bcf03

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00334171

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-09

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1339618

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1339618

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

a) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s;
b) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje;
c) zainstalowana dowolna, inna przeglądarka internetowa niż Internet Explorer;
d) włączona obsługa JavaScript;
e) zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf;
f) szyfrowanie na platformazakupowa.pl odbywa się za pomocą protokołu TLS 1.3;
g) oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE: administratorem danych osobowych (dalej: „Administrator”) jest Gmina Raszyn z siedzibą w Raszynie, Szkolna 2a, 05-090 Raszyn, reprezentowana przez Wójta Gminy Raszyn, e-mail: ratusz@raszyn.pl , tel. 22 7017777. Dane osobowe zawarte w ofertach złożonych w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego są przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO, tj. przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze w oparciu o następujące przepisy prawa: ustawa z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, ustawa o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach. Celem przetwarzania danych osobowych jest prowadzenie w imieniu własnym postępowań o udzielenie zamówień publicznych. Przetwarzanie danych osobowych na potrzeby ww. postępowania, mieści się w zakresie obowiązków ustawowych Urzędu Gminy jako zamawiającego w rozumieniu art. 4 ust. 1 ustawy pzp. Przetwarzanie tych danych jest niezbędne, aby Urząd Gminy mógł prawidłowo wypełniać nałożone na nie obowiązki. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo wglądu w swoje dane, prawo ich uzupełniania i poprawiania. Skorzystanie przez osobę, której dane osobowe dotyczą, z uprawnienia do sprostowania lub uzupełnienia swoich danych, nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia ani zmianą postanowień umowy w sprawie zamówienia publicznego w zakresie niezgodnym z ustawą Prawo zamówień publicznych. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania i ochrony danych osobowych w powyższym celu dostępne są na BIP Urzędu w zakładce Przetwarzanie danych osobowych.
Ponadto, Urząd Gminy Raszyn wdrożył wewnętrzną procedurę dokonywania zgłoszeń naruszeń prawa i podejmowania działań następczych zgodnie z ustawą z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów. Szczegółowe informacje oraz informacje oraz procedura dostępne są na BIP Urzędu w Zarządzeniu nr 169/2024 Wójta Gminy Raszyn z dnia 25 września 2024 r.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ZPiFZ.271.1.20.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest letnie oczyszczanie utwardzonych dróg gminnych na terenie Gminy Raszyn w 2026/2027 roku i obejmuje usługę w zakresie oczyszczania utwardzonych dróg gminnych z zalegających nieczystości stałych, zwierzęcych odchodów piasku, liści i innych zanieczyszczeń, wraz z wywozem zebranych odpadów, zwanego dalej „usługami”. Łączna długość ulic wynosi 63,761 km; oraz oczyszczania powierzchni utwardzonych, pasów zieleni, obiektów rekreacyjno-sportowych, skwerów, powierzchni wskazanych przez Zamawiającego z odpadów, liści, gałęzi, zwierzęcych odchodów o powierzchni 50 000 m2.

4.2.6.)Główny kod CPV

90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

90611000-3 - Usługi sprzątania ulic

90600000-3 - Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Czas reakcji na zgłoszenie

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 6

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 9

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

1) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Wykonawca winien wykazać, że posiada uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej tj. posiada wpis do rejestru podmiotów prowadzony przez marszałka województwa, o którym mowa w art. 49 ust. 1 ustawy o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587) (rejestr BDO), w zakresie transportu odpadów o kodzie 20 03 03.
2) w zakresie posiadanego doświadczenia:
Wykonawca uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że wykonał w okresie ostatnich 3 (trzech) lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie co najmniej:
- 1 usługę w zakresie letniego oczyszczania utwardzonych dróg gminnych obejmujących mechaniczne zamiatanie oraz ręczne oczyszczanie o łącznej wartości 100 000,00 zł brutto (słownie: sto tysięcy złotych);
3) w zakresie zdolności technicznej:
Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże się potencjałem technicznym do wykonania zamówienia w tym co najmniej:
- 1 zamiatarką samojezdną lub samochodem z osprzętem do zamiatania przystosowanym do czyszczenia ulic na mokro.
- 1 samochodem samowyładowczym.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium
1.Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium w wysokości

6 000,00 zł (słownie: sześć tysięcy złotych 0/100) przed upływem terminu składania ofert. 2. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu 2) gwarancjach bankowych, 3) gwarancjach ubezpieczeniowych, 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art.6 b ust.5 pkt.2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości /Dz. U. z 2024 r. poz. 419/

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Rodzaj i zakres zmian określony został w Projektowanych postanowieniach umowy stanowiący załącznik nr 5.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-07-22 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1339618

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-07-22 10:15

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-08-20

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90610000-6Usługi sprzątania i zamiatania ulic
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
865 234 zł
Próbka: 26 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
392 496 zł3 145 274 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 752 778 zł
Źródło próbki
CPV 90610000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
392 496 zł
Mediana
865 234 zł
Górny kwartyl
3 145 274 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Historia

Poprzednie edycje tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2025wygrał(a): Polsuper Sp. z o.o.273 tys. zł8 ofertwynik →
  2. 2024wygrał(a): Prezero Bałtycka Energia Sp. z o.o.325 tys. zł2 ofertywynik →
  3. 2024zwycięzca nieujawniony w ogłoszeniuwartość b.d.oferty b.d.wynik →
  4. 2023wygrał(a): Przedsiębiorstwo Usług Budowlanych, Inżynierskich, Agrotechnicznych "global 2" Krzesimir Dębski338 tys. zł3 ofertywynik →
  5. 2022wygrał(a): Fagus Sp. z o.o.448 tys. zł2 ofertywynik →
  6. 2022zwycięzca nieujawniony w ogłoszeniuwartość b.d.oferty b.d.wynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 22.07.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Raszyn prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Raszyn.
Tak. Wadium określono na 6000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90610000-6 (Usługi sprzątania i zamiatania ulic). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.