Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
199 200 zł
Umowa zawarta
1 lipca 2026
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 199 200 zł – 218 400 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usługi w zakresie utrzymania porządku i czystości na nieruchomościach będących w zasobach i zarządzie Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej MZGM Sp. z o. o. w Ostrowie Wielkopolskim

Zamawiający Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej "mzgm" Sp. z o.o. (Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usługi w zakresie utrzymania porządku i czystości na nieruchomościach…”, wybierając ofertę wykonawcy FILGARDEN Filip Wojciechowski. Wartość umowy: 199 200 zł. Złożono 3 oferty.

Wartość umowy
199 200 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~3,0 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    15 czerwca 2026

    Termin ofert: 23 czerwca 2026 08:55
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    09 lipca 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy FILGARDEN Filip Wojciechowski (Żerków), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 199 200,00 zł (umowę zawarto 1 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 199 200,00 zł do 218 400,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIEJSKI ZAKŁAD GOSPODARKI MIESZKANIOWEJ "MZGM" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 250470657

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Kościuszki 14

1.5.2.)Miejscowość

Ostrów Wielkopolski

1.5.3.)Kod pocztowy

63-400

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL416 - Kaliski

1.5.7.)Numer telefonu

62/ 50 66 230

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

mzgm@mzgm.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.mzgm.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


sp. z o.o.

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Budownictwo i obiekty komunalne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usługi w zakresie utrzymania porządku i czystości na nieruchomościach będących w zasobach i zarządzie Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej MZGM Sp. z o. o. w Ostrowie Wielkopolskim

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1053fe89-f998-4b0c-8db4-156b9d59caff

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00332850

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-09

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00030366/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Świadczenie usługi w zakresie utrzymanie porządku i czystości na nieruchomościach będących w zasobach i zarządzie "MZGM" Sp. z o.o. w Ostrowie Wielkopolskim.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00290297

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

PNO/02/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi w zakresie utrzymania porządku i czystości na nieruchomościach będących w zasobach i zarządzie Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej MZGM Sp. z o. o. w Ostrowie Wielkopolskim (wykaz nieruchomości wraz z obmiarem stanowi załącznik nr 1 do umowy) w zakresie prac obejmującym m. in.:

1) Codziennie w dni robocze usuwanie (zamiatanie, zbieranie) nieczystości z terenów nieruchomości tj.:
• przejść,
• bram, dróg wewnętrznych w osiedlu w szczególności przykrawężnikową część w celu zabezpieczenia drożności odpływu wód deszczowych,
• piaskownic,
• chodników wewnętrznych i zewnętrznych,
• opasek wokół budynku,
• śmietników,
• terenów trawiastych i krzewów
2) Utrzymanie w czystości korytarzy piwnicznych, pralni, suszarni, wózkowni i strychów (sprzątanie raz na dwa miesiące) wraz ze sprzątaniem pomieszczeń po awarii kanalizacyjnej z reakcją do dwóch godzin od otrzymania informacji o jej zaistnieniu. Zleceniodawca zobowiązany jest dostarczyć dokument potwierdzający wykonanie usługi, podpisany czytelnie przez minimum 1 lokatora z datą wykonania.
3) Mycie okien na klatkach schodowych i pomieszczeniach wspólnego użytku dwa razy w roku (przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy), w tym również okien nieotwieralnych od strony wewnętrznej oraz od strony zewnętrznej w ramach dodatkowej umowy ze Zleceniobiorcą. Zleceniodawca zobowiązany jest przedłożyć harmonogram obejmujący wskazanie terminu oraz lokalizacji, w których będą dokonywane w/w czynności, w terminie 2 tygodni poprzedzających termin ich wykonania oraz dostarczyć dokument potwierdzający wykonanie usługi, podpisany czytelnie przez minimum 1 lokatora z datą wykonania, co stanowi warunek otrzymania zapłaty.
4) Sprzątanie zasieków śmietnikowych po każdorazowym wywozie odpadów oraz informowanie Zarządcy (MZGM) o potrzebie dodatkowego opróżnienia pojemników na śmieci.
5) Utrzymanie we właściwym stanie oraz w czystości tablic ogłoszeniowych (gablot) na klatkach schodowych oraz na terenie obsługiwanej posesji – usuwanie nieaktualnych ogłoszeń, a na zlecenie zleceniodawcy wieszanie nowych.
6) Usuwanie z budynku oraz pomieszczeń wspólnego użytku ogłoszeń, plakatów, afiszy umieszczonych bez zgody Zleceniodawcy.
7) Rozwieszanie flag na budynkach w okresie świąt państwowych.
8) Sprawowanie opieki nad terenami zieleni polegającej na:
• utrzymanie w należytym stanie porządku alejek (odchwaszczanie, usuwanie zanieczyszczeń) w okresie od wiosny do jesieni,
• odchwaszczanie kwietników, rabat kwiatowych w miarę potrzeb, minimum jeden raz w miesiącu począwszy od miesiąca kwietnia do października, spulchnianie gleby na kwietnikach – jeden raz w roku,
• przekopywanie miejsc wydeptanych i obsiewanie trawą (materiał w uzgodnieniu
z Zamawiającym) – jeden raz w roku w okresie wczesnowiosennym.
9) Konserwacja terenów zielonych:
• obcinanie żywopłotów w miarę potrzeb, nie mniej niż dwa razy w roku (w miesiącach maju i wrześniu),
• koszenie trawników w okresie wiosenno – letnim minimum dwa razy w miesiącu,
w okresie jesienno – zimowym w miarę potrzeb, wraz z grabieniem i usuwaniem skoszonej trawy,
• grabienie opadłych liści w miarę potrzeb, nie mniej niż trzy razy w roku z wywozem urobku,
• prześwietlanie krzewów oraz wycinanie odrostów korzeniowych i napiennych drzew – jeden raz w roku w okresie zimowo – wiosennym.
10) W okresie zimy wykonywanie następujących czynności:
• odśnieżanie i likwidacja oblodzeń chodników, dojść do śmietników, w miarę potrzeb nie później niż jedną godzinę od ustania opadów wraz z odkuwaniem kanalizacji deszczowej w czasie odwilży,
• zwalczanie gołoledzi bezpośrednio po jej wystąpieniu, posypywanie chodników, przejść, dojazdów, ciągów pieszo-jezdnych piaskiem i solą lub jej zamiennikami (w zależności od potrzeb) – środki przeciwpoślizgowe zabezpiecza Zleceniobiorca we własnym zakresie.
• odśnieżanie i likwidacja oblodzeń oraz posypywanie dróg wewnętrznych piaskiem i solą lub jej zamiennikami (w zależności od potrzeb) – środki przeciwpoślizgowe zabezpiecza Zleceniobiorca we własnym zakresie w okresie listopad – marzec dotyczy posesji przy ul. Klasztornej 10-20B – droga wewnętrzna.
11) Bezzwłoczne zawiadamianie Zleceniodawcy o powstałych awariach w budynku.
12) Gaszenie zbędnie zapalonych, pozostawionych świateł na klatkach schodowych, w korytarzach piwnicznych oraz na wejściach do budynku w czasie sprzątania nieruchomości.
13) Czyszczenie opraw oświetleniowych. Wymiana lub uzupełnienie w oprawach oświetleniowych żarówek (żarówki dostarcza Zleceniodawca).
14) Powiadamianie Zarządcy nieruchomości (MZGM) o przypadkach naruszania regulaminu porządku domowego np. włamanie do pustostanu, wystawianie gabarytów na klatkach schodowych itp.
15) Oczyszczanie koryt odwodnień liniowych (dwa razy w roku w miesiącach marcu i październiku), osadników pod wycieraczkami przed wejściami do klatek schodowych (pod warunkiem, że możliwe jest wyjęcie kratek znajdujących się na tych osadnikach), okienek piwnicznych w miarę potrzeb nie mniej niż dwa razy w roku oraz opróżnianie koszy osiedlowych w miarę potrzeb.
16) Doręczanie do lokatorów zawiadomień, rozliczeń i innej korespondencji od Zarządcy.
17) Dokonywanie odczytów stanu wodomierzy głównych i lokalowych w budynku.
18) Załącznik nr 10 – koszenie trawników: w okresie wiosenno – letnim minimum dwa razy w miesiącu, w okresie jesienno – zimowym w miarę potrzeb, wraz z grabieniem i usuwaniem skoszonej trawy.

4.5.3.)Główny kod CPV

90910000-9 - Usługi sprzątania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90911200-8 - Usługi sprzątania budynków

90914000-7 - Usługi sprzątania parkingów

90620000-9 - Usługi odśnieżania

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic

90911300-9 - Usługi czyszczenia okien

77300000-3 - Usługi ogrodnicze

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

199200,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

218400,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

199200,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

FILGARDEN Filip Wojciechowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6172218478

7.3.3)Ulica

Morelowa 4a

7.3.4)Miejscowość

Żerków

7.3.5)Kod pocztowy

63-210

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

199200,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90910000-9Usługi sprzątania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
553 800 zł
Próbka: 143 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
226 194 zł1 473 882 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 247 688 zł
Źródło próbki
CPV 90910000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
226 194 zł
Mediana
553 800 zł
Górny kwartyl
1 473 882 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej "mzgm" Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ostrów Wielkopolski.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 199 200 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90910000-9 (Usługi sprzątania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: FILGARDEN Filip Wojciechowski (Żerków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.