Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
327 058 zł
Umowa zawarta
3 lipca 2026
Okres realizacji
4 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 327 058 zł – 760 005 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu gwarancji na roboty budowlane oraz użyte materiały40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Rozbudowa wybranych odcinków sieci wodociągowej

Zamawiający Gmina Łuków (Łuków, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Rozbudowa wybranych odcinków sieci wodociągowej”, wybierając ofertę wykonawcy "MEL-KAN" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Wartość umowy: 327 058 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina ŁukówŁuków, Lubelskie (powiat Łukowski →)opublikowano 7 lipca 2026
Wartość umowy
327 058 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    12 maja 2026

    Termin ofert: 28 maja 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    07 lipca 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy "MEL-KAN" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Ryżki), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 327 057,58 zł (umowę zawarto 3 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 327 057,58 zł do 760 004,70 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 4 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA ŁUKÓW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 711582440

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Świderska 12

1.5.2.)Miejscowość

Łuków

1.5.3.)Kod pocztowy

21-400

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL815 - Puławski

1.5.7.)Numer telefonu

257982439

1.5.8.)Numer faksu

257982439

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

inwestycje@lukow.ug.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.lukow.ug.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-cd1291b9-267a-467f-866e-ecd722c94b1b

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rozbudowa wybranych odcinków sieci wodociągowej

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-cd1291b9-267a-467f-866e-ecd722c94b1b

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00328595

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00238910

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

PI.271.1.9.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

200000 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia jest Rozbudowa wybranych odcinków sieci wodociągowej.
4.2. Zamówienie realizowane jest w formule „zaprojektuj i wybuduj”
Przedmiotem zamówienia jest sporządzenie projektu oraz rozbudowa sieci wodociągowej w n/w miejscowościach Gminy Łuków:
Zadanie 1. Krynka – projekt i wykonanie sieci wodociągowej do dz. nr 882/11 o długości ok. 322m
z rur ciśnieniowych d160 PVC PN 10,
Zadanie 2. Role – wykonanie sieci wodociągowej do dz. nr 217/2 o długości ok. 153 m z rur ciśnieniowych d110 PVC PN 10,
Zadanie 3. Ryżki – projekt i wykonanie sieci wodociągowej oraz kanalizacyjnej do dz. nr 2096
o długości ok. 85 m
Zadanie 4. Sięciaszka Pierwsza – wykonanie sieci wodociągowej do dz. nr 623 o długości 225 m
z rur ciśnieniowych d110 PVC PN 10,
Zadanie 5. Suchocin – projekt i wykonanie sieci wodociągowej do dz. nr 406/9 o długości ok. 225m
z rur ciśnieniowych d110 PVC PN 10,
Zadanie 6. Wólka Świątkowa – projekt i wykonanie sieci wodociągowej do dz. nr 777 o długości ok. 320 m z rur ciśnieniowych d110 PVC PN 10,
Zadanie 7. Szczygły Dolne – projekt i wykonanie sieci wodociągowej do dz. nr 220/1 o długości
ok. 185 m z rur ciśnieniowych d110 PVC PN 10,
Nowo projektowane sieci należy poprowadzić poza pasem drogowym (jeśli jest taka możliwość), w gruntach prywatnych /po uzyskaniu zgody właściciela gruntu/ oraz w uzgodnieniu z eksploatatorem wodociągów Firmą MEL -KAN, z siedzibą Ryżki 76C, 21-400 Łuków.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45231100-6 - Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów

45232150-8 - Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

327057,58 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

760004,70 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

327057,58 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

"MEL-KAN" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 030305779

7.3.3)Ulica

76C

7.3.4)Miejscowość

Ryżki

7.3.5)Kod pocztowy

21-400

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

327057,58 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Rejestr umów

Umowa z tego postępowania w Centralnym Rejestrze Umów

Zamawiający zgłosił zawartą umowę do rządowego rejestru. Zobacz kwotę, strony i aneksy wpisu.

Przeszukaj Centralny Rejestr Umów →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Łuków prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łuków.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 327 058 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: "MEL-KAN" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Ryżki). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.