Modernizacja oprogramowania w Urzędzie Gminy i Miasta Lubomierz w ramach projektu pn: „E-usługi publiczne w Gminach: Gryfów Śląski, Lubomierz i Mirsk”
Zamawiający Gmina Lubomierz (Lubomierz, Dolnośląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Modernizacja oprogramowania w Urzędzie Gminy i Miasta Lubomierz w ramach projektu pn:…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 515 178 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=378, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,1 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisówOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA LUBOMIERZ |
| 1.2.) | Oddział zamawiającego | Referat Techniczny |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 230821658 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | pl. Wolności 1 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Lubomierz |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 59-623 |
| 1.4.4.) | Województwo | dolnośląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL515 - Jeleniogórski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 757833166 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | przetargi@lubomierz.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | http://bip.lubomierz.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-6836bb98-e1cc-42d1-ad87-0d2f5eed7b44 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00326573 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-07-07 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Nie |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021–2027 Priorytetu nr 6 „Fundusze Europejskie bliżej mieszkańców Dolnego Śląska” Działania nr 6.1 „Rozwój lokalny - strategie ZIT”, numer projektu FEDS.06.01-IZ.00-0026/25 |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Modernizacja oprogramowania w Urzędzie Gminy i Miasta Lubomierz w ramach projektu pn: „E-usługi publiczne w Gminach: Gryfów Śląski, |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | 1. Przedmiotem zamówienia jest unowocześnienie przez modernizację i dostosowanie posiadanych już w Urzędzie Gminy i Miasta Lubomierz aplikacji dziedzinowych oraz dostawa i wdrożenie aplikacji e-gospodarka nieruchomościami. Prowadzące do zwiększenia wartości użytkowych posiadanych już w Urzędzie Gminy i Miasta Lubomierz systemów dziedzinowych. Zamawiający posiada system Finansowo-księgowy, Wymiaru podatków i opłat lokalnych, EZD, które wymagają modernizacji i dostosowania na potrzeby uruchomienia e-usług: e-doręczenia, systemu elektronicznych tytułów wykonawczych (eTW), Krajowego systemu e-Faktur (KSeF). |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 72260000-5 - Usługi w zakresie oprogramowania 72268000-1 - Usługi dostawy oprogramowania |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-04-28 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 60 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | NEFENI Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | NIP 7792230149 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Głogowska 216 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Poznań |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 60-104 |
| 4.3.6.) | Województwo | wielkopolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 327918,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00249087/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-06-26 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 327918,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.