Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
952 743 zł
Umowa zawarta
2 lipca 2026
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 952 743 zł – 1 579 707 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 94 z drogami gminnymi: ul. Wrocławską (dawna droga powiatowa nr 2058D) i ul. Innowacyjną (droga gminna nr 104898D) w m. Krępice

Zamawiający Gmina Miękinia (Miękinia, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 94 z drogami gminnymi:…”, wybierając ofertę wykonawcy ELEKTROTIM S.A. Wartość umowy: 952 743 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina MiękiniaMiękinia, Dolnośląskieopublikowano 6 lipca 2026
Wartość umowy
952 743 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    25 maja 2026

    Termin ofert: 11 czerwca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    06 lipca 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ELEKTROTIM S.A. (Wrocław).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 952 742,50 zł (umowę zawarto 2 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 952 742,50 zł do 1 579 707,30 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miękinia

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 931935046

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kościuszki 41

1.5.2.)Miejscowość

Miękinia

1.5.3.)Kod pocztowy

55-330

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL518 - Wrocławski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@miekinia.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.miekinia.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1316756

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 94 z drogami gminnymi: ul. Wrocławską (dawna droga powiatowa nr 2058D) i ul. Innowacyjną (droga gminna nr 104898D) w m. Krępice

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e58dcbee-38a6-4077-a36e-b95b82c07f52

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00325762

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-06

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00047891/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.1.13 Budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 94 z drogami gminnymi

ul. Wrocławską i ul. Innowacyjną (droga gminna nr 104898D) w miejscowości Krępice

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00259899

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.16.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1023656,89 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wybudowanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 94 z drogami gminnymi

ul. Wrocławską (dawna droga powiatowa nr 2058D – obecnie publiczna droga gminna) i ul. Innowacyjną (droga gminna nr 104898D) w miejscowości Krępice. W ramach zadania inwestycyjnego przewidziano opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej oraz wykonanie na jej podstawie robót budowlanych i przeprowadzanie procedur odbiorowych w celu uzyskania pozwolenia na użytkowanie lub dokumentu równoważnego. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje: 1) Zaprojektowanie i budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 94 z drogami gminnymi: ul. Wrocławską (dawna droga powiatowa nr 2058D) i ul. Innowacyjną (droga gminna nr 104898D) w miejscowości Krępice; 2) niezbędne korekty układu drogowego wynikające z budowy wyżej wymienionej sygnalizacji świetlnej (w szczególności likwidacja wyspy na przejściu dla pieszych, wraz z niezbędnymi odbudowami nawierzchni, budowa nowych przejść dla pieszych wraz z niezbędną budową nawierzchni chodników, w tym systemem FON i poszerzeniami chodników w rejonie przejść dla pieszych w celu dostosowania ich do zgodności z obowiązującymi przepisami); 3) budowę doświetleń przejść dla pieszych wraz z zasilaniem; 4) przebudowę lub zabezpieczenie kolizyjnych sieci uzbrojenia - jeśli będzie konieczna; 5) przebudowę systemu odwodnienia - jeśli będzie konieczna; 6) zabezpieczenie drzew na czas robót; 7) wyniesienie projektu stałej organizacji ruchu i uruchomienie programów pracy sygnalizacji świetlnej; 8) opracowanie dla wyżej wymienionych prac niezbędnych projektów wraz z pozyskaniem danych wyjściowych i wykonaniem pomiarów i analiz; 9) uzyskanie zgód administracyjnych umożliwiających wykonanie robót budowlanych w szczególności: a) dokonanie zgłoszenie robót budowlanych lub uzyskanie pozwolenia na budowę, b) zatwierdzenie projektu stałej organizacji ruchu wraz z programami pracy sygnalizacji świetlnej, c) zatwierdzenie projektu czasowej organizacji ruchu umożliwiające wykonanie całości robót budowlanych objętych zamówieniem, d) uzyskanie pozwolenia na użytkowanie lub dokumentu równoważnego. 3. Szczegółowy zakres rzeczowy robót przewidzianych do wykonania w ramach obowiązków Wykonawcy zawiera Program Funkcjonalno-Użytkowy, zwanego dalej „PFU”. PFU stanowi opis przedmiotu zamówienia zgodnie z art. 103 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233294-6 - Instalowanie sygnalizacji drogowej

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45316200-7 - Instalowanie urządzeń sygnalizacyjnych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

952742,50 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1579707,30 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

952742,50 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ELEKTROTIM S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8942460042

7.3.3)Ulica

Stargardzka 8

7.3.4)Miejscowość

Wrocław

7.3.5)Kod pocztowy

54-156

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

952742,50 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233294-6Instalowanie sygnalizacji drogowej
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
637 394 zł
Próbka: 861 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
305 200 zł1 626 016 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 320 817 zł
Źródło próbki
CPV 45233· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
305 200 zł
Mediana
637 394 zł
Górny kwartyl
1 626 016 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miękinia prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Miękinia.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 952 743 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233294-6 (Instalowanie sygnalizacji drogowej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ELEKTROTIM S.A. (Wrocław). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.