Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
348 517 zł
Umowa zawarta
6 lipca 2026
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 348 517 zł – 395 247 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi na wykonane roboty40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa oświetlenia na terenie Gminy Pruchnik

Zamawiający Gmina Pruchnik (Pruchnik, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa oświetlenia na terenie Gminy Pruchnik”, wybierając ofertę wykonawcy PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE ELEKTROSPRZĘT ARTUR GRABOŃ, ALEKSANDRA PUTKO-GRABOŃ SPÓŁKA JAWNA. Wartość umowy: 348 517 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina PruchnikPruchnik, Podkarpackie (powiat Jarosławski →)opublikowano 6 lipca 2026
Wartość umowy
348 517 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    09 czerwca 2026

    Termin ofert: 26 czerwca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    06 lipca 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE ELEKTROSPRZĘT ARTUR GRABOŃ, ALEKSANDRA PUTKO-GRABOŃ SPÓŁKA JAWNA (JAROSŁAW), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 348 516,85 zł (umowę zawarto 6 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 348 516,85 zł do 395 247,37 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Pruchnik

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 650900424

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 1

1.5.2.)Miejscowość

Pruchnik

1.5.3.)Kod pocztowy

37-560

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL822 - Przemyski

1.5.7.)Numer telefonu

166236113

1.5.8.)Numer faksu

166236125

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zampub@gminapruchnik.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pruchnik.bip.info.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gminapruchnik.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa oświetlenia na terenie Gminy Pruchnik

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6463a0c5-6d50-4f50-be49-8173b047e0dd

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00324953

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-06

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00013438/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Budowa nowych punktów oświetleniowych na terenie gminy

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00280897

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IZ 271/12/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

433651,87 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest „Budowa oświetlenia na terenie Gminy Pruchnik” . Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zakres robót został określony w załączniku nr 8 do SWZ tj. dokumentacja techniczna oraz w przedmiarze robót/ kosztorys ofertowy w Excelu do WYCENY stanowiący załącznik nr 7 do SWZ (5 Arkuszy), który Wykonawca winien wycenić i dołączyć do oferty. Załączona dokumentacja obejmuje szerszy zakres niż objęty niniejszym postępowaniem - kosztorys ofertowy w Excelu stanowiący załącznik nr 7 do SWZ obejmuje zakres rzeczowy, który należy zrealizować. Wykonawca odpowiedzialny jest za wykonanie robót zgodnie z dokumentacją techniczną, poleceniami nadzoru inwestorskiego (jeśli został ustanowiony) z zachowaniem zasad wiedzy technicznej, obowiązującymi w tym zakresie normami, przepisami, zezwoleniami, warunkami technicznymi. Wykonawca przed przystąpieniem do prac związanych z przełożeniem danej sieci i/lub zabezpieczeniem itp. winien wystąpić do danego Gestora sieci z wnioskiem i/ lub zawiadomieniem o co najmniej rozpoczęciu robót, o nadzór właścicielski, uzyskaniem pozwolenia Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na prowadzenie badań archeologicznych w trybie nadzoru archeologicznego w trakcie prac ziemnych itp. jeśli jest wymagane i/lub dotyczy. Koszty i/lub opłaty związane z zaleceniami/wskazaniami wynikającymi z warunków technicznych, uzgodnień, opracowanie czasowej- zatwierdzonej organizacji ruchu i stałej-zatwierdzonej organizacji ruchu ponosi Wykonawca, który winien je skalkulować w kosztorysie ofertowym, jak określił to Zamawiający w rozdziale XIV SWZ. Ponadto Zamawiający zaleca, aby na czas realizacji zamówienia Wykonawca dysponował osobą lub osobami posiadającymi: a) uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych - do kierowania i/lub nadzoru i/lub kontroli i/lub koordynowania realizacji zadań związanych z przedmiotem zamówienia z ramienia Wykonawcy – o którym mowa w §11 projektowanych postanowień umowy; b) świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci na stanowisku eksploatacji E do 1 kV wystawione przez uprawniony organ, c) uprawnienia do PPN (pracy pod napięciem) do 1kV na liniach napowietrznych nn 0,4 kV wystawione przez uprawniony organ. W przypadku braku możliwości realizacji przedmiotu zamówienia w technologii PPN, prace należy wykonać po wyłączeniu napięcia. Koszty związane z dopuszczeniem do pracy ponosi Wykonawca i powinny być skalkulowane w poszczególnych pozycjach kosztorysu ofertowego. Termin i czas wyłączenia trzeba będzie uzgodnić z PGE i Zamawiającym. Informacje w zakresie rozwiązań równoważnych zawarto między innymi w SWZ w Rozdziale III.

4.5.3.)Główny kod CPV

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

71315300-2 - Usługi opomiarowania dla budownictwa

31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe

71351914-3 - Usługi archeologiczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

348516,85 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

395247,37 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

348516,85 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE ELEKTROSPRZĘT ARTUR GRABOŃ, ALEKSANDRA PUTKO-GRABOŃ SPÓŁKA JAWNA

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7920001993

7.3.4)Miejscowość

JAROSŁAW

7.3.5)Kod pocztowy

37-500

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-06

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

348516,85 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Termin wykonania zamówienia: do 3 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jednak nie dłużej niż do 17 września 2026 roku.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45231400-9Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
829 356 zł
Próbka: 113 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
313 380 zł2 458 219 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 144 839 zł
Źródło próbki
CPV 45231· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
313 380 zł
Mediana
829 356 zł
Górny kwartyl
2 458 219 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Pruchnik prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pruchnik.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 348 517 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45231400-9 (Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE ELEKTROSPRZĘT ARTUR GRABOŃ, ALEKSANDRA PUTKO-GRABOŃ SPÓŁKA JAWNA (JAROSŁAW). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.