Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
374 723 zł
Umowa zawarta
6 lipca 2026
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 374 723 zł – 472 255 złodrzucone: 1
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przedmiotem zamówienia jest „Przebudowa drogi gminnej Nr 130912W w miejscowości Stodzew”.

Zamawiający Gmina Parysów (Parysów, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Przedmiotem zamówienia jest „Przebudowa drogi gminnej Nr 130912W w miejscowości Stodzew””, wybierając ofertę wykonawcy PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWYCH REGIONALNE DROGI PODLASKIE Sp. z o.o. Wartość umowy: 374 723 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Gmina ParysówParysów, Mazowieckie (powiat Garwoliński →)opublikowano 6 lipca 2026
Wartość umowy
374 723 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    21 maja 2026

    Termin ofert: 8 czerwca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    06 lipca 2026

    8 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWYCH REGIONALNE DROGI PODLASKIE Sp. z o.o. (Siedlce), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 374 722,64 zł (umowę zawarto 6 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 374 722,64 zł do 472 254,64 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Parysów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 711582339

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kościuszki 28

1.5.2.)Miejscowość

Parysów

1.5.3.)Kod pocztowy

08-441

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL912 - Warszawski wschodni

1.5.7.)Numer telefonu

+48 256855319

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@parysow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.parysow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://parysow.ezamawiajacy.pl/pn/parysow/demand/291948/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przedmiotem zamówienia jest „Przebudowa drogi gminnej Nr 130912W w miejscowości Stodzew”.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-96b51628-c441-4b4a-a12d-87484646d818

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00324685

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-06

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00027769/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Przebudowa drogi gminnej Nr 130912W we wsi Stodzew

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00255497

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RI.271.2.1.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest „Przebudowa drogi gminnej Nr 130912W w miejscowości Stodzew”. 2. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności

1) Nawierzchnia  Mechaniczne czyszczenie istniejącej nawierzchni ulepszonej – bitumicznej – 4035,52 m2,  Frezowanie nawierzchni gr. 6 cm – 59,52 m2,  Skropienie nawierzchni drogowych emulsją asfaltową – 3976,00 m2,  Wyrównanie istniejącej nawierzchni betonem asfaltowym wg PN-EN, KR-2, wbudowanym mechanicznie – 298,2 Mg,  Skropienie nawierzchni drogowych emulsją asfaltową – 4035,52 m2,  Warstwa ścieralna nawierzchni wykonana z betonu asfaltowego wg PN-EN, KR-3, grubość warstwy po zagęszczeniu 6 cm – 59,52 m2,  Warstwa ścieralna nawierzchni wykonana z betonu asfaltowego wg PN-EN, KR-2, grubość warstwy po zagęszczeniu 3 cm – 3976,00 m2, 2) Pobocza  Mechaniczne ścinanie poboczy o grubości 10 cm (Krotność 0,5 – 5 cm) z załadunkiem i wywiezieniem urobku na odkład – 1297,88 m2,  Pobocza z kruszyw łamanych przy grubości warstwy po zagęszczeniu 10 cm – 1297,88 m2, 3) Zjazdy z kostki (istniejące do regulacji)  Rozebranie nawierzchni z kostki brukowej betonowej o wysokości 8 cm na podsypce cementowo-piaskowej, sposób rozbiórki ręczny – 221,9 m2,  Podbudowy z kruszywa łamanego pod kostkę, grubość warstwy po zagęszczeniu 8 cm – 221,9 m2,  Nawierzchnia z kostki brukowej betonowej o grubości 8 cm (kostka z odzysku), szarej, układanej na podsypce cementowo-piaskowej – 221,9 m2,  Rozebranie krawężników betonowych o wymiarach 15x30 na podsypce cementowo-piaskowej – 88,50 m,  Krawężniki betonowe wystające o wymiarach 15x30 (krawężniki z odzysku). Ława betonowa, podsypka cementowo-piaskowa – 88,50 m,  Rozebranie obrzeży trawnikowych o wymiarach 8x30 cm na podsypce cementowo-piaskowej – 21,10 m,  Obrzeża betonowe o wymiarach 30x8 cm (obrzeża z odzysku) na podsypce cementowo-piaskowej – 21,10 m, 4) Zjazdy bitumiczne (Korekta wysokościowa)  Warstwa ścieralna nawierzchni wykonana z betonu asfaltowego wg PN-EN, KR-2, grubość warstwy po zagęszczeniu 6 cm – 204,3 m2. 3. Szczegółowy zakres robót przedstawiony jest w przedmiarze robót stanowiącym załącznik nr 8 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

374722,64 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

472254,64 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

374722,64 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWYCH REGIONALNE DROGI PODLASKIE Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

PL 8210006680

7.3.3)Ulica

Brzeska 128

7.3.4)Miejscowość

Siedlce

7.3.5)Kod pocztowy

08-102

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Częściowo: nawierzchnie, pobocza, zjazdy z kostki (istniejące do regulacji), zjazdy bitumiczne (korekta wysokościowa). Zakres robót powierzony firmie – Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. w restrukturyzacji ul. Kolejowa 28, 05-300 Mińsk Mazowiecki.

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-06

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

374722,64 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
754 551 zł
Próbka: 216 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
362 593 zł2 178 397 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 815 804 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
362 593 zł
Mediana
754 551 zł
Górny kwartyl
2 178 397 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Rejestr umów

Umowa z tego postępowania w Centralnym Rejestrze Umów

Zamawiający zgłosił zawartą umowę do rządowego rejestru. Zobacz kwotę, strony i aneksy wpisu.

Przeszukaj Centralny Rejestr Umów →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Parysów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Parysów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 374 723 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWYCH REGIONALNE DROGI PODLASKIE Sp. z o.o. (Siedlce). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.