Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
781 050 zł
Umowa zawarta
3 lipca 2026
Okres realizacji
11 miesiące
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 781 050 zł – 1 758 900 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu gwarancji na roboty budowlane oraz zamontowane materiały i urządzenia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Myczków

Zamawiający Gmina Solina (Polańczyk, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Myczków”, wybierając ofertę wykonawcy Zakład Budowlano-Instalacyjny Grzegorz Falger. Wartość umowy: 781 050 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Gmina SolinaPolańczyk, Podkarpackie (powiat Leski →)opublikowano 6 lipca 2026
Wartość umowy
781 050 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    28 maja 2026

    Termin ofert: 12 czerwca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    06 lipca 2026

    7 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Zakład Budowlano-Instalacyjny Grzegorz Falger (Albigowa), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 781 050,00 zł (umowę zawarto 3 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 781 050,00 zł do 1 758 900,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 11 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA SOLINA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 370440063

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Wiejska 2

1.5.2.)Miejscowość

Polańczyk

1.5.3.)Kod pocztowy

38-610

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL821 - Krośnieński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@esolina.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

esolina.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d5861162-0839-4df6-9e44-bea4b95cb5c6

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Myczków

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d5861162-0839-4df6-9e44-bea4b95cb5c6

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00324266

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-06

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00062022/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Myczków

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00265407

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WI.271.3.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1946475,43 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem inwestycji jest budowa kanalizacji sanitarnej z urządzeniami i obiektami technicznymi sieci w miejscowości Myczków w gminie Solina w ramach zadania: „Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Myczków”. Program kanalizacji sanitarnej zakłada zastosowanie systemu grawitacyjnego z doprowadzeniem ścieków do istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej PVC φ 250 na działce 291/11 w Myczkowie. Projektowany układ kanalizacyjny, charakteryzuje się głównym układem transportującym ścieki, położonym wzdłuż granic działek i istniejących dróg gminnych. W zakresie istniejącego uzbrojenia terenu na trasach projektowanej sieci kanalizacyjnej występuje sieć wodociągowa, sieć gazowa, sieć teletechniczna napowietrzna, energetyczna napowietrzna i kablowa oraz krótkie odcinki kanalizacji sanitarnej zagrodowej tj. przykanalików od budynków do szamb.
1. Sieć kanalizacyjna
Założenia projektowe i parametry techniczne
− kanały grawitacyjne z rur z PVC-U ø250mm,
− kanały grawitacyjne z rur z PVC-U ø200mm,
− kanały grawitacyjne z rur z PVC-U ø160mm,
− kanały grawitacyjne z rur z PE RC 160mm,
− min. spadek na sieci 0,4%,
− max. spadki mieszczą się w granicach spadków dopuszczalnych,
− studzienki kanalizacyjne z tworzyw sztucznych ø400mm do inspekcji z poziomu terenu,
− studzienki kanalizacyjne rewizyjne betonowe DN1000mm do inspekcji z dna studzienki,
Na odcinkach o spadku powyżej 7% (od studzienki s14.2 – s14.3 oraz od studzienki s17 do
s17.2 i s27 – s27.1) stosować rury kanalizacyjne o wydłużonym kielichu.
Łączna długość sieci kanalizacyjnej wynosi około 1 617m.
2. Obiekty na sieci kanalizacyjnej:
Studzienki kanalizacyjne - W celu inspekcji sieci kanalizacyjnej projektuje się studzienki kanalizacyjne przelotowe i połączeniowe zlokalizowane na odcinkach prostych, zmianach kierunku oraz w miejscach dopływów bocznych kolektorów. Studzienki rewizyjne projektuje się z betonu o średnicach ø1000 mm do inspekcji z dna studni oraz z tworzywa sztucznego o średnicy ø 400 mm do inspekcji z poziomu terenu.
3. Przekroczeniem drogi w km 15 + 055, w pasie drogi wojewódzkiej Nr 895 Uherce Mineralne – Solina – Myczków w miejscowości Myczków.
Projekt przewiduje przekroczenie drogi wojewódzkiej Nr 895 relacji Uherce Mineralne - Solina - Myczków siecią kanalizacyjną grawitacyjną PVC φ 250mm w rurze osłonowej HDPE 355mm zlokalizowane w km 15+055 działka nr ewidencyjny 94/2, 291/10, 392/1. Przekroczenie poprzeczne pod drogą wojewódzką należy wykonać metodą przewiertu w rurze ochronnej HDPE355mm, L=39,0m posadowionej na głębokości około 5,4m licząc od nawierzchni jezdni do górnej krawędzi rury ochronnej. Rura ochronna wyprowadzona będzie na odległość 4,5m i 6,1m poza granice działki drogowej.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera się w załączniku nr 3 do SWZ - Dokumentacja projektowa i Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

781050,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1758900,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

781050,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Zakład Budowlano-Instalacyjny Grzegorz Falger

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 690481338

7.3.3)Ulica

Albigowa 344

7.3.4)Miejscowość

Albigowa

7.3.5)Kod pocztowy

37-122

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

781050,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

11 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 500 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 459 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 500 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Solina prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Polańczyk.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 781 050 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Zakład Budowlano-Instalacyjny Grzegorz Falger (Albigowa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.