Całoroczne utrzymanie dróg krajowych zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie w podziale na 5 części
Zamawiający Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie (Kraków, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Całoroczne utrzymanie dróg krajowych zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 708 300 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1168, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,8 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisówOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 01751157500075 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Mogilska 25 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Kraków |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 31-542 |
| 1.4.4.) | Województwo | małopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL213 - Miasto Kraków |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat_krakow@gddkia.gov.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.gddkia.gov.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej) |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-061fa024-51bc-11ec-8c2d-66c2f1230e9c |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00324062 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-07-06 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2021/S 188-489406 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Całoroczne utrzymanie dróg krajowych zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie w podziale na 5 części |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 90620000-9 - Usługi odśnieżania |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg 45233150-5 - Roboty w zakresie regulacji ruchu 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg 45233221-4 - Malowanie nawierzchi 45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania 45233280-5 - Wznoszenie barier drogowych 50232100-1 - Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego 63712710-3 - Usługi monitorowania ruchu 65320000-2 - Eksploatacja instalacji elektrycznych 77211400-6 - Usługi wycinania drzew 90470000-2 - Usługi czyszczenia kanałów ściekowych 90910000-9 - Usługi sprzątania 45442121-1 - Malowanie budowli |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2022-09-27 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | od 2022-09-27 do 2026-04-30 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | EUROVIA Polska S.A. - Lider |
| 4.3.1.1.) | Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia | Ryszard Maślanka prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe Madrocar Ryszard Maślanka - Partner, Saferoad Grawil Sp. z o.o. - Partner |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | NIP 6350000127 |
| 4.3.3.) | Ulica | Irysowa 1 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Bielany Wrocławskie |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 55-040 |
| 4.3.6.) | Województwo | dolnośląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 265901458,06 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2022/S 194-549596 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-04-30 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 10 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Konieczność dostosowania zakresu umowy do zmian przebiegu dróg krajowych zarządzanych przez Rejon Kraków GDDKiA Oddział w Krakowie, w związku z zapewnieniem połączenia komunikacyjnego nowo wybudowanej drogi ekspresowej S7s z drogą krajową nr 7 oraz wprowadzeniem w dniu 24.10.2021 r. zmiany organizacji ruchu w obrębie węzła Szczepanowice i węzła Widoma |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Z utrzymania zostały wyłączone odcinki drogi ekspresowej S7s w km 0+000 – 0+600 oraz w km 12+800 – 13+100. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zmiana została wprowadzona w celu ograniczenia nadmiernych trudności w spełnieniu świadczenia oraz ograniczenia groźby wystąpienia rażącej straty, w związku z trwającą od dnia 24 lutego 2022 r. zbrojną inwazję Rosji na Ukrainę, oraz sankcjami gospodarczymi nałożonymi na Rosję i Białoruś. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | W umowie podniesiony został limit waloryzacyjny z +/- 5 % wynagrodzenia netto do +/- 10 % wynagrodzenia netto. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 3 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Konieczność dostosowania zakresu umowy do zmian przebiegu dróg krajowych zarządzanych przez Rejon Kraków GDDKiA Oddział w Krakowie |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Wyłączono odcinek drogi krajowej nr 7 od km 605+330 do km 622+070, a także dodano odcinek drogi ekspresowej S7t od km 0+000 do km 18+643 do zakresu bieżącego utrzymania. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 599891,27 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 4 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Konieczność dostosowania zakresu umowy do zmian przebiegu dróg krajowych zarządzanych przez Rejon Kraków GDDKiA Oddział w Krakowie |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Wprowadzono do zimowego utrzymania odcinek drogi wojewódzkiej nr 783 w ciągu obwodnicy Miechowa od km 0+000 do km 4+152. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 5 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Konieczność dostosowania zakresu umowy do zmian przebiegu dróg krajowych zarządzanych przez Rejon Kraków GDDKiA Oddział w Krakowie |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Wyłączono odcinek drogi krajowej nr 7 od km 622+070 do km 629+140, a także dodano odcinek drogi ekspresowej S7t od km 18+643 do km 24+029 do bieżącego utrzymania. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 211858,40 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 6 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Konieczność dostosowania zakresu umowy do zmian przebiegu dróg krajowych zarządzanych przez Rejon Kraków GDDKiA Oddział w Krakowie |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Dodano do zakresu bieżącego i zimowego utrzymania odcinek drogi ekspresowej S7s, od km 12+800 do km 26+860 oraz odcinek drogi ekspresowej S52c, od km 5+939 do km 18+277,. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 595217,60 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 7 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Konieczność dostosowania zakresu umowy do zmian przebiegu dróg krajowych zarządzanych przez Rejon Kraków GDDKiA Oddział w Krakowie |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Wyłączenie z zakresu bieżącego i zimowego utrzymania odcinka drogi krajowej nr 7 od km 674+550 do km 675+680, który został objęty rozbudową. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 8 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Konieczność dostosowania zakresu umowy do zmian przebiegu dróg krajowych zarządzanych przez Rejon Kraków GDDKiA Oddział w Krakowie |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Wyłączenie z zakresu bieżącego i zimowego utrzymania odcinka drogi krajowej nr 7 od km 644+638 do km 657+897 |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 9 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Konieczność rozszerzenia umowy o dodatkowe usługi w związku z oddaniem w utrzymanie przepompowni wód deszczowych oraz oświetlenia ulicznego węzła Łuczyce i Raciborowice zlokalizowanych w ciągu drogi ekspresowej S7s węzeł Widoma – węzeł Mistrzejowice, a także przepompowni wód deszczowych oraz rozdzielnic SN w budynkach technicznych BT-1, BT-2, BT-3 i BT-4 zlokalizowanych w ciągu drogi ekspresowej S52c węzeł Modlnica – węzeł Mistrzejowice. Dodatkowe usługi obejmują bieżące utrzymanie |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Wprowadzono dodatkowe pozycje w Grupie Prac nr 4 i 9. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 307650,06 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 10 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Konieczność dostosowania zakresu umowy do zmian przebiegu dróg krajowych zarządzanych przez Rejon Kraków GDDKiA Oddział w Krakowie |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Dodanie odcinka drogi ekspresowej S7s, od km 29+127 do km 31+395, do zakresu bieżącego i zimowego utrzymania. Ponadto, na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 3 w zw. z art. 454 ust 2 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz na podstawie przesłanek przewidzianych w umowie wprowadzono dodatkowe pozycje w Grupie Prac nr 9. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 5461,20 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 170005912,18 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Sekcja 6Informacje dodatkowe
W trakcie trwania umowy partner Konsorcjum - Spółka Saferoad Grawil Sp. z o.o. zmieniła nazwę na Saferoad Services Sp. z o.o.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.