Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
87 330 zł
Umowa zawarta
30 kwietnia 2026
Okres realizacji
2 miesiące
Oferty w postępowaniu
13 ofertceny: 87 330 zł – 287 820 złodrzucone: 2
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Opracowanie dokumentacji projektowej na wykonania zadania pn. „Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Bukowskich w Buku przy ul. Szkolnej 12, w gminie Buk.”

Zamawiający Miasto i Gmina Buk (Buk, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Opracowanie dokumentacji projektowej na wykonania zadania pn. Termomodernizacja budynku…”, wybierając ofertę wykonawcy Studio Projektu Budowlanego FILAR. Wartość umowy: 87 330 zł. Złożono 13 ofert.

Zamawiający: Miasto i Gmina BukBuk, Wielkopolskie (powiat Poznański →)opublikowano 5 lipca 2026
Wartość umowy
87 330 zł
Liczba ofert
13 ofert
Konkurencyjność
~3,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    12 stycznia 2026

    Termin ofert: 21 stycznia 2026 12:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    05 lipca 2026

    13 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Studio Projektu Budowlanego FILAR (Piła).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 87 330,00 zł (umowę zawarto 30 kwietnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 13 ofert; ceny wahały się od 87 330,00 zł do 287 820,00 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 2 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miasto i Gmina Buk

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 631258750

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Ratuszowa 1

1.5.2.)Miejscowość

Buk

1.5.3.)Kod pocztowy

64-320

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL418 - Poznański

1.5.7.)Numer telefonu

+48 61 888 44 10

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

buk@buk.gmina.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.buk.gmina.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/buk_gmina

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Opracowanie dokumentacji projektowej na wykonania zadania pn.
„Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Bukowskich w Buku przy ul. Szkolnej 12, w gminie Buk.”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-39743991-fac5-42b4-9f5f-24005d3767c2

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00323647

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-05

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00025275/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Opracowanie dokumentacji projektowej na wykonania zadania pn. „Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Bukowskich w Buku przy ul. Szkolnej 12, w gminie Buk

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

25. Zamówienie jest dofinansowane w ramach programu Fundusze europejskie dla zielonej Wielkopolski” Działania Działanie 2.10 Ochrona i zachowanie przyrody wraz z rozwojem zielonej infrastruktury oraz ograniczeniem zanieczyszczeń Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00025301

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IT.271.02.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

100000 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest jest opracowanie projektu technicznego obejmującego dokumentację projektowo-kosztorysową niezbędną do ogłoszenia postępowania przetargowego oraz realizację zadania pn. „Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Bukowskich w Buku przy ul. Szkolnej 12, w gminie Buk.”
2. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie:
1) dokumentacji projektowej oraz uzyskanie wszystkich niezbędnych uzgodnień i pozwoleń zgodnie
z wymaganiami określonymi w Załączniku nr 1 do SWZ.
W ramach realizacji inwestycji objętego przedmiotem zamówienia należy:
1) opracować dokumentację projektową która winna zawierać:
a) projekt budowlany składający się z projektu architektoniczno-budowlanego oraz projektu technicznego;
b) kosztorysy inwestorskie;
c) przedmiary robót
d) szczegółową specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych;
2) uzyskać wszelkie wymagane prawem uzgodnienia, opinie, odstępstwa, pozwolenia i zatwierdzenia dokumentacji oraz wykonać zgłoszenie robót do właściwego organu, jeżeli jest to wymagane.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ, który stanowi wytyczne do wykonania dokumentacji projektowej, określenia planowanych kosztów robót oraz wykonania prac budowlano-instalacyjnych.

4.5.3.)Główny kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

13

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

12

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

87330 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

287820 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

87330 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Studio Projektu Budowlanego FILAR

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

570301697

7.3.3)Ulica

l. Grottgera 7 lok. 1

7.3.4)Miejscowość

Piła

7.3.5)Kod pocztowy

64-920

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

87330 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

2 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71220000-6Usługi projektowania architektonicz…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
259 281 zł
Próbka: 102 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
159 730 zł462 729 zł
Rozstęp międzykwartylowy
302 999 zł
Źródło próbki
CPV 71220000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
159 730 zł
Mediana
259 281 zł
Górny kwartyl
462 729 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto i Gmina Buk prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Buk.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 87 330 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71220000-6 (Usługi projektowania architektonicznego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Studio Projektu Budowlanego FILAR (Piła). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 13 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.