Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
"ASYSTA" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (ASYSTA)· Warszawamała firma

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: Agencja Ochrony INTERSERVICE s.j Kultys

Wartość umowy
3 198 149 zł
Umowa zawarta
26 czerwca 2026
Okres realizacji
18 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 3 198 149 zł – 3 568 429 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena70%Doświadczenie koordynatora ochrony30%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Usługa ochrony i dozoru mienia w Muzeum Niepodległości tj. siedzibie i Oddziałach– Muzeum Więzienia Pawiak, Muzeum X Pawilonu CW, Mauzoleum Walki i Męczeństwa i Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 r.

Zamawiający Muzeum Niepodległości w Warszawie (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Usługa ochrony i dozoru mienia w Muzeum Niepodległości tj. siedzibie i Oddziałach– Muzeum…”, wybierając ofertę wykonawcy "ASYSTA" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (ASYSTA). Wartość umowy: 3 198 149 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Muzeum Niepodległości w WarszawieWarszawa, Mazowieckieopublikowano 3 lipca 2026
Wartość umowy
3 198 149 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    28 maja 2026

    Termin ofert: 5 czerwca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    03 lipca 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: "ASYSTA" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (ASYSTA) (Warszawa), wspólnie z: Agencja Ochrony INTERSERVICE s.j Kultys.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 3 198 148,63 zł (umowę zawarto 26 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 3 198 148,63 zł do 3 568 429,46 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 18 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Muzeum Niepodległości w Warszawie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000276050

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Al. Solidarności 62

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

00-240

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.7.)Numer telefonu

-

1.5.8.)Numer faksu

-

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

z.piekut@muzn.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://muzn.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6dd90e71-9e81-4c77-87e8-bc7c4bfcef40

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Rekreacja, kultura i religia

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usługa ochrony i dozoru mienia w Muzeum Niepodległości tj. siedzibie i Oddziałach– Muzeum Więzienia Pawiak, Muzeum X Pawilonu CW, Mauzoleum Walki i Męczeństwa i Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 r.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6dd90e71-9e81-4c77-87e8-bc7c4bfcef40

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00323470

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00100815/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Usługa ochrony i dozoru mienia w Muzeum Niepodległości tj. siedzibie i Oddziałach– Muzeum Więzienia Pawiak, Muzeum X Pawilonu CW, Mauzoleum Walki i Męczeństwa i Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 r.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00266852

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RP.272.3/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

2600120,84 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia stanowi usługa ochrony i dozoru mienia w obiektach Muzeum Niepodległości w Warszawie, tj. Pałac Przebendowskich/Radziwiłłów, Al. Solidarności 62 w Warszawie; Oddziały - Muzeum Więzienia Pawiak przy ul. Dzielnej 24/26 w Warszawie, Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej przy ul. Skazańców 25 w Warszawie oraz Mauzoleum Walki i Męczeństwa – filia Muzeum Więzienia Pawiak przy Al. Szucha 25 w Warszawie oraz Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Radzyminie Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w załączniku nr 1 do SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

79710000-4 - Usługi ochroniarskie

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

92521200-1 - Usługi ochrony wystaw i eksponatów

92522000-6 - Usługi ochrony obiektów i budynków historycznych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

3198148,63 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3568429,46 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

3198148,63 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
"ASYSTA" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (ASYSTA)

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Agencja Ochrony INTERSERVICE s.j Kultys

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 015297681

7.3.3)Ulica

ul. Książąt Mazowieckich 8 lokal 2

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

01-990

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

3198148,63 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

18 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

79710000-4Usługi ochroniarskie
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
574 712 zł
Próbka: 204 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
289 064 zł1 485 723 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 196 659 zł
Źródło próbki
CPV 79710000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
289 064 zł
Mediana
574 712 zł
Górny kwartyl
1 485 723 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Powiązane lokalnie

Aktywne w tym samym rynku lokalnym

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Muzeum Niepodległości w Warszawie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 3 198 149 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 79710000-4 (Usługi ochroniarskie). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: "ASYSTA" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (ASYSTA) (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.