Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
479 638 zł
Umowa zawarta
24 czerwca 2026
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja jakości40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

"Budowa budynku garażowo-magazynowego przy remizie OSP w Bojanowie"

Zamawiający Gmina Bojanowo (Bojanowo, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa budynku garażowo-magazynowego przy remizie OSP w Bojanowie”, wybierając ofertę wykonawcy Marek Żurek- Zakład Usług Ogólnobudowlanych MAŻUR. Wartość umowy: 479 638 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina BojanowoBojanowo, Wielkopolskie (powiat Rawicki →)opublikowano 3 lipca 2026
Wartość umowy
479 638 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    15 maja 2026

    Termin ofert: 1 czerwca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    03 lipca 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Marek Żurek- Zakład Usług Ogólnobudowlanych MAŻUR (Rawicz).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 479 637,68 zł (umowę zawarto 24 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA BOJANOWO

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 411050534

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 12

1.5.2.)Miejscowość

Bojanowo

1.5.3.)Kod pocztowy

63-940

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL417 - Leszczyński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@gminabojanowo.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://gminabojanowo.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/bojanowo

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

"Budowa budynku garażowo-magazynowego przy remizie OSP w Bojanowie"

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-af6ebe6e-1e46-451e-b7a0-a12485ac94a6

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00322915

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00052034/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Budowa budynku garażowo-magazynowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00246950

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IR.271.4.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia budowa nowego budynku garażowo – magazynowego – dla potrzeb przechowywania nowego wozu strażackiego OSP Bojanowo. Budynek zlokalizowany będzie w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącej remizy w ramach zadania pn. „Budowa budynku garażowo-magazynowego przy remizie OSP w Bojanowie".
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 6 do SWZ, tj.: dokumentacje projektowe oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót. przedmiarze robót.
2. W ramach prac objętych przedmiotem zamówienia i proponowaną ceną ofertową Wykonawca zobowiązuje się w szczególności do:
1) Realizacji prac zgodnie z przedłożoną przez Zamawiającego dokumentacją projektową, zapisami SWZ, zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej oraz obowiązującymi przepisami prawa,
2) Przekazania przedstawicielowi Zamawiającego wniosków materiałowych na poszczególne urządzenia/materiały stanowiące przedmiot zamówienia,
3) Przygotowania, zagospodarowania i zabezpieczenia placu budowy,
4) Zapewnienia obsługi geodezyjnej, wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej
5) Uzyskania pozwolenia na użytkowanie,
6) Przygotowania na pierwszą radę budowy harmonogramu prowadzenia poszczególnych prac,
7) Sporządzenia przez Kierownika Budowy planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia,
8) Używania w trakcie prac wyłącznie materiałów spełniających wymagania projektowe oraz wymagania techniczne, po uzyskaniu wcześniejszej akceptacji Zamawiającego dla zaproponowanych materiałów,
9) Naprawy na własny koszt lub wypłaty odszkodowania z tytułu szkód powstałych na skutek realizacji inwestycji, za które Wykonawca odpowiada,
10) Wykonania dokumentacji powykonawczej i przekazania jej w dniu odbioru Zamawiającemu ( w formie papierowej oraz elektronicznej),
11) Poniesienia wszystkich kosztów związanych z wywozem gruzu, złomu i nadmiaru gruntu,
12) Odtworzenia i przywrócenia do stanu pierwotnego terenów, na których prowadzone będą prace budowlane związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia,
14) Wykonawca złoży wniosek w celu uzyskania na rzecz Zamawiającego ostatecznej decyzji pozwolenia na użytkowanie na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez Zamawiającego. Wykonawca winien uzyskać na rzecz Zamawiającego ostateczną decyzję pozwolenie na użytkowanie.
Powyższy zakres należy uwzględnić w cenie oferty.

4.5.3.)Główny kod CPV

45213221-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy magazynów

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

479637,68 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

479637,68 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

479637,68 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Marek Żurek- Zakład Usług Ogólnobudowlanych MAŻUR

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6991001770

7.3.4)Miejscowość

Rawicz

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-24

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

479637,68 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45213221-8Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
442 128 zł
Próbka: 24 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
235 443 zł1 603 108 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 367 665 zł
Źródło próbki
CPV 45213· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
235 443 zł
Mediana
442 128 zł
Górny kwartyl
1 603 108 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Bojanowo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bojanowo.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 479 638 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45213221-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy magazynów). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Marek Żurek- Zakład Usług Ogólnobudowlanych MAŻUR (Rawicz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.