Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
640 539 zł
Umowa zawarta
3 lipca 2026
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 610 261 zł – 2 337 502 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 5% od najtańszej złożonej — zdecydowały kryteria pozacenowe
Kryteria wyboru
Cena60%Okres udzielonej gwarancji na wykonane roboty40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont świetlicy wiejskiej DOM SENIORA w Lipach

Zamawiający Gmina Stara Kiszewa (Stara Kiszewa, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont świetlicy wiejskiej DOM SENIORA w Lipach”, wybierając ofertę wykonawcy WENT-REM Damian Wenta. Wartość umowy: 640 539 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina Stara KiszewaStara Kiszewa, Pomorskieopublikowano 3 lipca 2026
Wartość umowy
640 539 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    15 maja 2026

    Termin ofert: 1 czerwca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    03 lipca 2026

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy WENT-REM Damian Wenta (83-329 Mirachowo), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 640 539,20 zł (umowę zawarto 3 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 610 260,87 zł do 2 337 501,84 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Stara Kiszewa

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 191675244

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Ogrodowa 1

1.5.2.)Miejscowość

Stara Kiszewa

1.5.3.)Kod pocztowy

83-430

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL637 - Chojnicki

1.5.7.)Numer telefonu

58 687-60-20

1.5.8.)Numer faksu

58 687-60-42

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzadgminy@starakiszewa.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.starakiszewa.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-355a0a9d-c5fa-413b-b123-18b3172fef7b

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont świetlicy wiejskiej DOM SENIORA w Lipach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-355a0a9d-c5fa-413b-b123-18b3172fef7b

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00322810

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00017349/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Kompleksowa przebudowa i modernizacja obiektów kultury na terenie Gminy Stara Kiszewa

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Projekt „Kompleksowa przebudowa i modernizacja obiektów kultury na terenie gminy Stara Kiszewa” realizowany w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027 Priorytet 6, Działanie 6.10. Infrastruktura kultury

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00246198

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RR-ZP.271.2.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

647373,06 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiot zamówienia dotyczy zadania (części) nr 3 w ramach projektu pn

„Kompleksowa przebudowa i modernizacja obiektów kultury na terenie gminy Stara Kiszewa” 2. Cześć nr 3 zamówienia obejmuje remont świetlicy wiejskiej DOM SENIORA w Lipach. W ramach prac remontowych w istniejącym budynku świetlicy wiejskiej DOM SENIORA w Lipach zaplanowano w szczególności: • roboty rozbiórkowe podłogi, ściany i sufity, • wykonanie podłóg i posadzek na parterze, • wymiana stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej, • wykonanie nowych okładzin ściennych, montaż drzwi wewnętrznych, • wykonanie sufitu podwieszonego na parterze, • ocieplenie połaci dachowej, • instalacja wodociągowa i kanalizacyjna wraz z przyborami, • instalacja grzewcza grzejnikowa, • instalacja elektryczna, • instalacja deszczowa i zbiornik na deszczówkę, • pompa ciepła glikol-woda • dostawa i montaż platformy przyschodowej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja techniczna, specyfikacja techniczna oraz przedmiar robót - stanowiące załącznik Nr 1 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45442100-8 - Roboty malarskie

45410000-4 - Tynkowanie

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

42511110-5 - Pompy grzewcze

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

610260,87 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2337501,84 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

640539,20 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

WENT-REM Damian Wenta

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5892044356

7.3.3)Ulica

Leśna 11

7.3.4)Miejscowość

83-329 Mirachowo

7.3.5)Kod pocztowy

83-329

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

640539,20 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Rejestr umów

Umowa z tego postępowania w Centralnym Rejestrze Umów

Zamawiający zgłosił zawartą umowę do rządowego rejestru. Zobacz kwotę, strony i aneksy wpisu.

Przeszukaj Centralny Rejestr Umów →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Stara Kiszewa prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Stara Kiszewa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 640 539 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: WENT-REM Damian Wenta (83-329 Mirachowo). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.